Skocz do zawartości

Jaki sportowiec za 7.500zl?


Rekomendowane odpowiedzi

Stoje przed problemem wyboru jakiegos sportowego motocykla. Suma jaka moge przeznaczyc to 7500zł.

Jest to dosc mala suma wiec wybor nie za duzy. Moje wlasne przemyslenia sprowadzaly sie do Rski 125ccm lub TZR125ccm. Ale tak - obecnie mam RSke 80ccm i mimo, ze o Aprilce mam zdanie, ze jest niezawodna to jednoczesnie cholernie niewygodna. Na trasie po godzinie jazdy strasznie bola nadgarstki i ogolnie ma sie dosyc. Natomiast o TZR125ccm wiem niewiele - praktycznie znam tylko jej dane techniczne.

 

Wybierajac motocykl za ta sume nie chce pakowac sie w sprzet starszy niz 1994r. Z obsluga i wiekszoscia napraw w 2T radze sobie sam. A jakie sa szanse na samodzielny serwis 4T?

Co Wy - jako doswiadczeni motocyklisci - proponujecie wybrac?

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak chcesz kupic 125 to chyba chcesz kupic sportowo wyglądający motocykl a nie sportowy. Ja za tę sumę kupiłem CBR 600 F1 - 88 r. Trafiłęm egzemplarz w super stanie, jeszcze nic się nie sypneło jednak liczę się z tym że może coś się w końcu pospuć. Jeżeli chodzi o serwis to nie pomoge ci bo nie jestem mechanikiem i niczego się sam nie dotykam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

 

ja mam obecnie Rs125 '99. Mogę Ci powiedzieć że motorek sprawuje się dobrze i polecam go ze względu na osięgi i wygląd. Z tego co przeczytałem interesuje Cię motocykl wlasnie sportowy... jednak jak pewnie wiesz żadko wiąze sie toz komfortem jazdy. Kiedy patrzysz bardziej pod tym kątem to proponuje Ci NSR125. Pozycja kierowcy jest na niej wygodniejsza niż na rs125 (troszke wyzej kierownica). NSR to przeciez młodsza siostra CBR a przesicież wiekszość z nich wyszła jako sport-turystyk.

 

Z drugiej strony jesli masz juz prawo jazdy kat A (niestety ja mam dopiero A1 i nie moge nic większego) to szczeże radze Ci kupić sobie coś większego (jesli przeisadasz się z 80 to zauważysz różnice ale niewielką) . Spalanie różni sie niewiele (mi np. rs125 przy normalnej jeździe skopci około 7-8/100 a CBR 1000 mojego brata również mieści się w tych granicach (przy spokojnej jeździe :evil: )) a komfort jazdy ze strony pracy silnika jest o świat lepszy. I w tym wypadku również polecam jakąś CBR600 troszkę starszą ale napewno nie bedziesz nażekał. To chyba tyle, i jesli jeszcze bedziesz sie czegoś chciał konkrteniej dowiedzieć o RS125 to pisz a postaram sie Ci opdowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...