Skocz do zawartości

Nagranie rozmowy telefonicznej jako dowod w sądzie


toper-utl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja mialem na moto strzal a ze wracalem z uczelni to w plecaku mialem leptop i inne wartosciowe przedmioty. pzu oczywiscie napisal, ze wszystko sobie wymyslilem i ze laptop rozwalilem sobie gdzie indziej. uratowalo mnie to, ze jak przyjechal policjant to poprosilem go aby zapisal w protokole wszystkie przedmioty jakie posiadalem. na poczatku troche sie smial mowil, ze to nie jego rola, a ostatecznie wyszlo ze byl to jedyny dowod...

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawnikiem i powiem jak to wygląda wg prawa...

Owszem takie nagranie nie jest przestępstwem i można wykorzystać je w sądzie, ale jest 1 problem. Musi być ono sporządzone na czystym, tj nowym nośniku danych - w innym wypadku każdy biegły na 200% może podważyć jego autentyczność, co się często zdarza. Dlaczego na nowym? Otóż poprzednie, stare zapisy robią zakłócenia, a dla biegłego są podobne do manipulowania nad zapisem. Zatem jeśli zapisałeś to w pamięci telefonu, gdzie wcześniej były jakieś pliki - lipa. Jeśli na nowej karcie pamięci - ok.

To jest praktyka wszystkich sądów w Polsce. Bezmyślne, ale nie ja to ustaliłem...

 

 

Cyfrowe nagranie ? Zakłócenia ? Chyba dotyczy to ewentualnie mediów analogowych, a nie digitalizowanych zapisów... Już niejednokrotnie okazało się, że ustawodawca nie nadąża za rozwojem techniki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W sprawie wykroczeniowej biegły do sprawdzenia autentyczności nagrania - dobre żarty! Chyba kolega nie ma żadnego doświadczenia w realiach sądowych.

 

 

Powinieneś przedstawić to nagranie. Nie wystarczy jednak samo nagranie - winno się do niego dołączyć wykonany przez Ciebie scenogram - zapis tekstowy przebiegu rozmowy.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...