Skocz do zawartości

Początek wyścigów


Mateusz_moto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jest dużo tematów typu "jak zacząć" wyścigi itp. ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. Gdzie najbliżej Krakowa jest jakiś tor motocyklowy? Mniej więcej wiem jaki byłby koszt motocykla i kombinezonu. I na jakiej zasadzie to wszystko działa tzn. wiem że trzeba płacić bo to normalne jest ale czy jest jakiś "klub" do którego mógłbym się zapisać, i w którym uczyłbym się ścigać pod okiem instruktora? Wiadomo nie muszę od razu stratować w MP. A no i chciałbym zacząć od 250 lub 500 ccm nic większego bo na małych pojemnościach najlepiej opanować technikę.

Wiem, że jest wiele tematów tego typu ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytania a szukam odpowiedzi na nie już ładny kawałek czasu.

Z góry dzięki za odpowiedź.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w przyszłym sezonie ale do tej pory istniał puchar honda cbr 125 cup.

PZMot miał też zacząć organizować mistrzostwa polski 125 dwu- i cztero- suwów.

sam o tym myślałem, szukałem sponsora ale jakoś się to wszystko rozmyło, chociaż nigdy nie wiadomo. :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... "ten sponsor" tez mam taki problem ale chcę się ścigać dla zabawy a w przyszłości może nie tylko dla zabawy. Nie w tym roku to za parę jak kasę uzbieram tylko nie wiem czy jest jakiś klub koło Krakowa jak by ktoś wiedział o takim klubie to proszę o informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem ci maila zwrotnego ale chyba nie doszedł więc wklejam treść tutaj

 

Motocykl zawsze trzeba mieć swój, do tego kompletny ubiór z atestami. W pucharze miało być 6 wyścigów w poznaniu i na innych torach w kraju. a klasyfikacja w wyścigu jest oddzielna dla motocykli dwusuwowych i czterosuwowych ale tylko jeśli na starcie stanie przynajmniej 5 zawodników w każdej klasie. Do tego egzamin na licencje wyścigową po pierwszym wyścigu. Liczyłem kiedyś koszty jednego sezonu przejeżdżonego na nowej yamszce yzf i wyszło mi że na pierwszy sezon potrzeba między 20 a 30 tyś zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...