Skocz do zawartości

Noclegi w Kijowie, ceny, fakty i mity, hotele czy pensjonaty jakieś?+odwiedziny w Czarnobylu (Prypeć)


Tobik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w Kijowie nie byłem ale za to kilka razy we Lwowie i okolicach.

 

Generalnie Ukraina to kilka miast , to co będziesz mijał między nimi możesz potraktować jak wycieczkę w czasie, jakieś ... 100 lat w plecy mają ...

 

Na "drodze" dziura dziurę na dziurze i pod dziurą goni ... i to nie takie muldeczki jak mamy w PL , tylko dziurska na których możesz sobie połamać felgę ... będziesz jechał jak po polu minowym, a jak wrócisz do PL to zsiądziesz i ucałujesz ten polski asfalt :)

 

Policja tam to coś na wzór naszego ORMO albo ZOMO ... najpierw wymuszą od ciebie łapówkę a potem zadzwonią do kumpli którzy stoją kilkanaście kilometrów dalej ze jedzie sponsor ... i tak w kółko...

Pomijam już wyjątkowe chamstwo zarówno policjantów-ormowców jak i celników...

 

Lwów jest świetny. Jak tam będziecie to idźcie koniecznie na wódkę do "kryjówki" , knajpa taka że drugiej takiej nie znajdziesz do końca życia :laugh:

Ukrainki-Lwowianki są piękne, młode, mówią po polsku a ich faceci zwykle są w wojsku, więc ... :tongue:

 

Jednym słowem, zostańcie we Lwowie kilka dni a potem zastanówcie się czy warto pchać się do Kijowa :laugh:

 

pozdrawiam.

Klub Anonimowych Piratów Drogowych

 

Młotek zawsze można nazwać impulsatorem kinetycznym o napędzie mięśniowym, ale po co ... ?

 

stopkai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Więc - Kijów jest potwornie drogi. To nie Lwów ze śmiesznymi cenami. Paliwo to jasne, że tanie, ale noclegi w stolicy... Jedna z najtańszych opcji, czyli obskurne kawalerki, które można bez problemu wynająć na noc czy 2 - poniżej 150 dolców za noc nie chcą zejść. Faktem jest, że nie interesują się, ile osób będzie spać. Żarcie, alkohol w lokalach - ceny więcej niż warszawskie (obiad w tanim miejscu - poniżej 40 złotych się zjeść nie uda - choć może gdzieś są jakieś bary mleczne...). Jak z parkowaniem - nie mam pojęcia.

 

nie mam pojęcia skąd masz takie informacje dotyczące Kijowa :/ byłem tam w lipcu Hotel jeden z najlepszych w Kijowie President nocleg 320 E fakt hotel drogi i samym hotelu też piwo w barze 70 UAH ale za te same pieniądze w sklepie obok kupiłem już 12 szt, hainekena ;), za porządny obiad w restauracji niedaleko hotelu za dwie osoby i piwo 67 UAH czyli ok 28 zł(podany przez przepiękne dziewczę), w centrum w restauracji na majdanie najdroższe danie 45 UAH wiec jeśli chodzi o jedzenie wcale nie tak drogo, fakt jeśli pójdziesz do klubu nocnego za dwa piwa i jakiś sok 1100 UAH, ogólnie to jest tak że tam gdzie chcesz mieć dla siebie "luksus" musisz zapłacić kupę kasy, ale jeśli chcesz jak najtańszym kosztem objechać na moto, ceny są niższe od tych w Polsce. Musisz niestety wziąć poprawkę na euro w tym roku i ceny mogą być trochę wyższe.

Sam wybrałbym się z chęcią do Kijowa przepiękne miasto choć przeraża mnie wizja euro właśnie w tym roku.

Znalazłem ceny hoteli http://www.esky.pl/hotele/ukraina/kijow?gclid=CO-DwOjx0q0CFWQntAodXiPPmw podobne jak i w naszej stolicy ;)

Edytowane przez Tygrys111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...