Skocz do zawartości

Zgubione tablice rejestracyjne


lukk24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż jak w temacie zgubiłem dziś na przejażdżce tablice, i tu pytanie co zrobić? Chodzi głównie o to że motocykl nabył mój ojciec 6 lat temu i do tej pory nie został on przerejestrowany. Chciałbym przerejestrować, tylko że powinienem dostarczyć stare tablice. Wyrabiać duplikat trochą lipa, bo koszta podwójne. Czy ktoś może mi coś doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie utraty jednej lub obu tablic, niezależnie od okoliczności, możemy wystąpić o ich wtórnik (wtórniki)z dotychczasowymi numerami lubo przerejestrowanie auta i nowe znaki rejestracyjne, a co za tym idzie - nowy dowód rejestracyjny, nowe tablice, nalepkę na szybę i komplet znaków legalizacyjnych, czyli jak przy każdej rejestracji samochodu. Oczywiście oznacza to wyższy koszt.

 

Z tego co tutaj jest napisane, można przerejestrować motocykl bez konieczności wyrabiania duplikatu - dobrze rozumiem ?

 

Jeśli zginie nam biała tablica, ale ze znakiem PL, musimy wystąpić o wtórniki obu tablic, bo obecnie obowiązują białe tablice z unijnymi gwiazdkami i o nowe znaki legalizacyjne (nalepki na tablice i na szybę).

 

Jeśli zgubimy jedną białą tablicę z unijnymi gwiazdkami, możemy wystąpić o wtórnik tylko tej jednej tablicy.

 

Już sam nie wiem.. W każdym bądź razie koszty, koszty i jeszcze raz koszty.

'na zegarze trzysta nie znaczy o męstwie...'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może tak: zgłaszasz na policji zaginięcie tablicy rejestracyjnej i przy przerejestrowywaniu zamiast tejże tablicy dostarczasz kwit z policji? z tego co wiem to powinno przejść

 

btw macie z ojcem różne adresy zameldowania? bo jak ten sam, albo bardzo blisko, to przecież tablica zostaje, tylko nalepki na niej zmienią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może tak: zgłaszasz na policji zaginięcie tablicy rejestracyjnej i przy przerejestrowywaniu zamiast tejże tablicy dostarczasz kwit z policji? z tego co wiem to powinno przejść

Na policji Cię odeślą z kwitkiem. Mnie wyśmiali bo "przecież pan zgubił a nie panu ukradli, to co pan od nas chce"?

W wydziale komunikacji wypełniasz druczek że zgubiłeś i wsio. Jak chcesz od razu przerejestrować to się dowiedz - może styknie też napisać oświadczenie że nie masz i już. Zresztą jak ja przerejestrowywałem czy puchę czy moto to nikt się na stare blachy nie patrzył tylko mi kobieta kazała wrzucić "tam do pudła".

Edytowane przez Aster

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak powiesz że zgubiłeś to na pewno odeślą z kwitkiem... Dlatego też mówi się że zginęła, a nie że zgubiłeś :icon_rolleyes: Poza tym ja od razu bym zgłaszał, nieważne w jaki sposób zginęła, jakby ktoś ją znalazł to może biedy narobić i do tego jak nie zgłosisz może być ciężko się wykręcić że to ktoś inny. :dry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że jak powiesz że zginęła to wydział komunikacji chyba nie wyda nowej aż się nie zakończy postępowanie policyjne (z tego co poczytałem przy tamtej okazji). Czyli aż nie skończą udawać że szukają.

Dlatego od tej sytuacji wszystkie tablice we wszystkich pojazdach mam przykręcone na śruby lub przyczepione na nity zrywalne.

Edytowane przez Aster

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że jak powiesz że zginęła to wydział komunikacji chyba nie wyda nowej aż się nie zakończy postępowanie policyjne (z tego co poczytałem przy tamtej okazji).

Bzdura.

Trzy tygodnie temu zgubiłem tablicę w moto. Wyrobienie wtórnika trwało 5 dni. Wypełniłem wniosek, napisałem (zgodnie z prawdą), że tablica odpadła w czasie jazdy i po pięciu dniach odebrałem wtórnik. Nikt o nic nie pytał.

Edytowane przez cezsek

Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.

Trzy tygodnie temu zgubiłem tablicę w moto. Wyrobienie wtórnika trwało 5 dni. Wypełniłem wniosek, napisałem (zgodnie z prawdą), że tablica odpadła w czasie jazdy i po pięciu dniach odebrałem wtórnik. Nikt o nic nie pytał.

No to właśnie o tym piszę, ja tak miałem z tablicą w puszce. Jak zgubiłeś to bez problemów, jak jest podejrzenie że ukradli to postępowanie.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...