Skocz do zawartości

mikilon 250 cross


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadamy dwa motocykle Mikilon 250 cross bez prawa do rejestracji.

Jeden jest syna drugi jest mój i możemy wyrazić opinię o nich po rocznej eksploatacjii.

Z wyglądu podobny jest do yamahy yz i prawie wszyscy ogladajacy są przekonani

że oglądają yamahę yz dopuki nie wyciągnę ich z błędu , że jest to podróbka yamahy.

Nakrętki nie sprawdzałem , czy się odkręcają , zaraz każdą widoczną nakretkę

odkręciłem i skreciłem dodając klej do śrub (niebieski jest w castoramie).Po takim zabiegu

śruby się nie odkręcają .Przed każdym wyjazdem trzeba kontrolować naciąg łańcucha , a co trzeci

wyregulować i sprawdzać dokręcenie tylnej zębatki.Przy ekstremalnej jeżdzie po górskim

potoku mogą wysiąść łożyska tak w przednim lub tylnym kole(łożyska w kołach były wymieniane)

Silnik tak w jednym jak i drugim po trzech miesiącach eksploatacjii zacząły gasnać na wolnych

obrotach i zaczeły się pojawiac problemy przy rozruchu , LECZ WINA OKAZAŁA SIE PO MOJEJ STRONIE!

Zawory tak ssące jak i wydechowe nie miały kompletnie luzów i motocykle paliły z trudem przy

niedomkniętych zaworach a na wolnych obrotach samoczynnie gasły.Po wyregulowaniu i ustawieniu

troszkę większych luzów na ssącym 0,07 a wydech 0,1 osiągnęły większą moc .

Przy komfrontacji z firmowymi motocyklami starszymi konstrukcjami yamahy nawet do 300ccm

nie dawałem im żadnych szans , przechodziłem koło nich tak w terenie jak i na asfalcie

jednak nowe yamahy np.wr250f na asfalcie odjeżdzały .

Ogólnie powiem ,że jestem zadowolony z tych motorów , zjezdziliśmy z synem na nich całe Gorce ( prawie

codziennie)i nie mieliśmy w terenie żadnych problemów .Motocykle nie były w zadnym serwisie , raz miały

wymieniony olej i tyle.

pozdrawiam

 

 

Mógł by mi pan powiedzieć gdzie pan kupuje części, bo mam taki motocykl ale nie mogę znaleźć części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...