Skocz do zawartości

KTM EXC 450/525/ SUPERMOTO POMOCY!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na tym forum. Interesuje sie motorkami od malego. Na poczatku mialem simsona s51 enduro, nastepnie przesiadlem sie na rieju tango. Teraz, gdy zrobilem prawko i zarobilem troche pieniedzy chciałbym kupic ktm'a wymarzonego exc 450 lub 525. Musze sie Was doradzic, poniewaz jestem jak narazie zielony jezeli chodzi o te maszyny. Na poczatek chcialbym wiedziec czy jezeli kupie takiego exc 525 z kolami w teren, to czy bez problemu bede mogl zakupic kola do supermoto (tylko takie mnie interesuja). Chcialbym sie rowniez dowiedziec na co mam zwrocic uwage przy oględzinach motorka. Z gory dzieki za odpowiedz.

 

PS. Nie bede zly, jezeli sie rozpiszecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele rzeczy się sprawdza przy tego typu motorach, ponieważ są one często męczone.

Początkowo sprawdzasz stan techniczny pojazdu tzn. stan silnika, luzy na główce ramy i kołach, zużycie części.

Następnie nr. ramy czy jest wszystko wiarygodne. Do tego sprawdzasz stan ramy czy nie była spawana lub w inny sposób kombinowana co się zdarza. Pozostała reszta też powinna być "obczajona" m.in tarcze hamulcowe, napęd, koła, opony.

Dużo maszyn jest sprzedawanych jako " po remoncie", "po wymianie...." co jest w 70% przypadkach kłamstwem więc najlepiej abyś zabrał ze sobą dobrego mechanika co wszystko sprawdzi z Tobą.

 

Myśle że ten link wiele da do myślenia.

 

http://www.motox.com.pl/garaz-motox-com-pl-motocross/jak-kupic-motocykl-czyli-co-wziac-pod-uwage.html

Edytowane przez rahim711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...