Skocz do zawartości

uchybiony termin odwołania, jakie szanse ?


Gość misman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Swego czasu miałem sprawę o prędkość, z powództwa policji. Mniejsza o przebieg rozprawy, uważałem (i nadal uważam) że racja była po mojej stronie :bigrazz: . Szkopuł jednak w tym, że uchybiłem (właściwie z własnej winy, wskutek niewiedzy) terminom zarówno wniesienia o uzasadnienie, jak i sprzeciwu od wyroku - wskutek czego wyrok się uprawomocnił (będzie już ponad rok od tego czasu). Co prawda wnosiłem o przywrócenie terminu, wraz ze skargą na działania sądu, ale zostałem wysłany na drzewo (czyt: nie przywrócono) przez wyższą instancję.

Ostatnio przypomniałem sobie o sprawie, gdyż z kolei o mnie przypomniał sobie komornik, próbując ściągnąć zasądzoną wówczas grzywnę.

Jakie mam szanse (i czy w ogóle) na wnowienie biegu bądź zaskarżenie wyroku ? Wszak bywały już sprawy, gdzie po latach stwierdzano (w przypadkach cięższych niż jakieś tam wykroczenie drogowe :icon_razz: ) że kogoś niewinnie przyskrzynili, i odsiedział parę(naście) lat.

Mam jakieś możliwości prawne ? Brać papugę ? Bardziej chodzi o sprawiedliwość (i dwa granaty w świątecznym ubraniu :icon_mrgreen: ) i satysfakcję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W postępowaniu egzekucyjnym nie masz żadnych szans wskazywać na jakiekolwiek uchybienia postępowania sądowego.

Poza tym skoro instancja odwoławcza również nie uwzględniła Twojego zażalenia to wyczerpałeś wszelkie możliwości.

 

Zapłać i nie kombinuj, bo nic dobrego z tego nie wyjdzie.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...