Skocz do zawartości

ARAI RX7 GP


Gość Sestorme
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam,

w ofercie mamy wiele firm, a tym Arai. Osobiście jeździłem w wyższych modelach Shark, AGV GP Tech i obecnie Arai.

Shark - wieje najmniej.

AGV - najcichszy kask jaki w życiu miałem na głowie.

Arai - najlepszy kask, jaki mogę sobie wyobrazić.

 

Odnośnie wczesniejszych postów:

- kask bardzo lekki

- szybka paruje, przydatny jest pinlock

- kask nie jest aż tak głośny po umiejętnych uszczelnieniach

- w kasku podwiewało - do czasu - wyjasnienie poniżej

- najbezpieczniejszy kask wszech czasów od dwóch lat - w przendiej cześci wstawili płytke z kasków F1, przez co kask spełnia wszystkie normy, w tym najbardziej wymagającą SNELL

- zawodnnicy motogp używają dokładnie tych samych kasków, co możesz kupić w sklepie - chyba zadna inna firma nie może się tym pochwalić.

 

Problem z podwiewaniem - na początku dosyć poważny, przez co kask był głośniejszy, zimny ale najgorszym bylo wianie prosto w oczy. I to nie jest wina zadnych wlotów szybki jak wcześniej napisano. Jeśli dolny wlot w szczęce otworzymy do połowy (1 stopień) to podwiewanie zmniejsza się znacznie - dziwne, ale prawdziwe. Po moich zmaganiach z podwiewaniem, skontaktowałem się z ARAiem i ich odpowiedzi zmieniły mój kask. Po pierwsze - nieszczelność szybki. Być może i wydawałoby się, że wszystko przylega idealnie - ale tak nie jest. Najlepszy test to próba włożenia cienkiej kartki z drukarki od wewnetrznej strony kasku pomiędzy szybkę a uszczelkę. U mnie w dolnej części szybka nie przylegała (pewnie była szczelina 0,1 mm ale przy prędkościach to robi swoje. Szczelność szybki można wyregulować na mocowaniach.

 

Głośność - kask można wyciszyć wkładając warstwę gabki w boczki kasku i przede wszystkim uszczelnienie od wewnętrznej strony kasku otworów, do których są przymocowane mechanizmy szybki.

 

Spoiler - rzeczywiście działa. Mam Kawę Z1000, szybki i otwarty motor. Wszystkie inne wczesniejsze kaski - głowa latala stranie, zwłaszcza jesli plecak zmieniał pozycję. W Arai nawet przy 200 i zmianach pasażera lub moim patrzeniu w lusterko, głowa nie drgnie. Nie widzę wprawdzie żadnej różnicy w jego ustawieniu , ale na pewno działa jakby nie byl ustawiony.

www.4motos.pl

 

Internetowy sklep motocyklowy. Najlepsze marki w jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...