Skocz do zawartości

Ślizgające się sprzęgło mtx


Szoti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dostałem w rozliczeniu Mtx'a z 1988 roku chłodzony cieczą. To tak.. moto dostałem ze ślizgającym sie sprzęgłem. Ruszam normalnie jade.. dam gazu i silnik wskakuje na obroty a moto rozpędza sie pomału.. i słychać take " łiiiiłiii". Wczoraj rozebrałem sprzęgło na części pierwsze.. Tarcze są w dobrym stanie kosz sprzęgłowy nie jest wybity. Teraz pytanie do tarczek bo jest tak : tarcza/przekładka/tarcza/przekładka/tarcza/przekładka/tarcza/przekładka. Czy jest prawidłowo poskładane ? ostatnia przekładka ma być na końcu czy na początku ??. Sprężyny są twarde. Teraz olej spuściłem ten co był w moto.. bardzo gęsty. Zalałem najpierw gęstego Hipolu.. i było to samo teraz jest dość Lux.. nie chciałem wlewać czegoś dobrego gdyż musze go spuszczać... Prosze o jakieś podpowiedzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dostałem w rozliczeniu Mtx'a z 1988 roku chłodzony cieczą. To tak.. moto dostałem ze ślizgającym sie sprzęgłem. Ruszam normalnie jade.. dam gazu i silnik wskakuje na obroty a moto rozpędza sie pomału.. i słychać take " łiiiiłiii". Wczoraj rozebrałem sprzęgło na części pierwsze.. Tarcze są w dobrym stanie kosz sprzęgłowy nie jest wybity. Teraz pytanie do tarczek bo jest tak : tarcza/przekładka/tarcza/przekładka/tarcza/przekładka/tarcza/przekładka. Czy jest prawidłowo poskładane ? ostatnia przekładka ma być na końcu czy na początku ??. Sprężyny są twarde. Teraz olej spuściłem ten co był w moto.. bardzo gęsty. Zalałem najpierw gęstego Hipolu.. i było to samo teraz jest dość Lux.. nie chciałem wlewać czegoś dobrego gdyż musze go spuszczać... Prosze o jakieś podpowiedzi..

Przekładki są tylko pomiedzy tarczami. Pod sprężyny daj podkładki chwilowo i zobaczysz czy jest różnica. Myślę, że zacząłeś sprawdzanie sprzęgła od naciągu linki?

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładki wszystko jedno jak, ważne by ścisnąć sprężyne bardziej. Jeszcze jedna rzecz to taka, że olej też nie może być badziewny typu hipol bo też sie bedzie ślizgać sprzęgło.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego mbx (to samo co mtx) leje Hipol atf i sprzęgło jak i biegi chodzą bajecznie. A co do ściągania serwisówki, niech mi któryś znajdzie taką do mtx/mbx to mu wezmę i kupie kratę :bigrazz:

 

Jeśli podkładki Ci pomogą to możesz na nich jeździć ale w między czasie proponował bym Ci kupić nowe sprężyny i tarcze.

Edytowane przez czarekmbx

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie kiedys w ns1 miałem hipol i było ok. a teraz pytanie na samym końcu ma być tarcza czy przekładka ? bo umnie jest tak tarcza/przekładka/tarcza/przekładka/tarcza/przekładka/tarcza/przekładka czy jest dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam złożone sprzęgło tak:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/013d4813b6918ba1.html

 

Może niewiele tu widać ale powinieneś dać redę wypatrzeć co jest gdzie mając graty w ręku.

 

Ps. śrubki nie są skręcone dlatego tak wystają.

Edytowane przez czarekmbx

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam... dobra kupuje tarcze i sprężyny.

 

to jeszcze raz ja... kurde z tego co widze to brak jest umnie jednej tarczy ! na końcu zamiast tarczy jest podkładka ...

 

ha! Zrobione w tym moto mają być 3 tarcze 2 przekładki. U mnie była jeszcze jedna przekłdka na końcu i ślizgała się razem z dociskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam... dobra kupuje tarcze i sprężyny.

 

to jeszcze raz ja... kurde z tego co widze to brak jest umnie jednej tarczy ! na końcu zamiast tarczy jest podkładka ...

 

ha! Zrobione w tym moto mają być 3 tarcze 2 przekładki. U mnie była jeszcze jedna przekłdka na końcu i ślizgała się razem z dociskiem.

Pisalem C w pierwszym poście, że podkładki TYLKO POMIIĘDZY tarczami, ale dobrze że problem rozwiązany. :bigrazz:

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no jo.. ale dobra zrobiłem.. ;) zastanawia mnie po co była ta przekłada ?...

Pewnie efekt uboczny jakiegoś grzebały bez pojecia do roboty :banghead: :biggrin:

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...