Skocz do zawartości

Dowód rejestracyjny z Francji


sitars
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Załóżmy, że kupiłem moto z Francji. Motocykl został odkupiony od ubezpieczalni przez firmę francuską, która ma skład z samochodami i motocyklami. Ja kupiłem moto od tej właśnie firmy. Mam dowód rejestracyjny + tablice rej. i fakturę od w.w. firmy. Dowód ma oderwany dół, dlaczego?

Wzór dowodu http://www.mi.gov.pl/2-483e638f7fe28.htm

 

Na dowodzie jest informacja o przebiegu "własności" motocykla. Czyli, pierwszy właściciel, potem ubezpieczalnia, na końcu odkupiła ta firma od której ja kupiłem motonoga.

Czy mogę się spodziewać niespodzianek przy rejestracji.

Pozdrawiam

P.S.

Nie znalazłem odpowiedzi na forum. I nie kierujcie mnie proszę do faq o sprowadzaniu.

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowód ma oderwany dół, dlaczego?

 

 

 

Miesiąc temu rejestrowałem moytocykl z Francji. Dowód był w całości. Zostało mi ksero tłumaczenia na polski i pisze tak:

 

" Dowód rejestracyjny - część do odcięcia ". W części tej powtórzone są dane właściciela i numer rejestracyjny. Jest też pieczątka firmy ubezpieczeniowej.

 

Domyślam się, że we Francji opłaca się ubezpieczenie raz do końca żywota moto i dlatego odnotowują w dow. rej.

 

Nie ma też adnotacji o przeglądach rej., są puste rubryki. Kiedy do nas to dojdzie?.

 

Myślę, że nie powinieneś mieć problemów. Na przeglądzie w stacji diagnostycznej dopilnuj aby wpisał Ci w zaświadczenie nr rej z tablicy, którą pilnuj i zdaj przy rejestracji - żądają.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalna procedura przy sprzedazy ,albo dowód zostaje przekreslony i napisane jest VENDU i podpis z datą ,tak robia prywatni sprzedawcy ,albo oderwana ta ostatnia czesc ,to jest dla sprzedawcy by potem wyrejestrowac pojazd

Ubezpieczenia płaci sie jak w polsce co roku

Przegladów nie ma we Francji ale juz myslą nad wprowadzeniem obowiązku

 

Zadnych problemów niepowinno byc z rejestracją

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że zarejestrować motocykl możesz w dowolnym terminie. Natomiast opłatę w Urzędzie Skarbowym 2 % wartości moto dokonaj niezwłocznie bo liczy się data na umowie kupna i od niej biegnie termin. Od tej opłaty się nie uchylisz bo Wydz. Kom.

przesyła wykaz do US nowo rejestrowanych pojazdów.

Koszt rejestracji.

- 80 zł tłumaczenie na polski dowodu rej. [u mnie], najlepiej z wykazu tłumaczy przysięgłych Wydz. Kom.

- 60 zł przegląd na stacji diagnostycznej

- 190 zł nowe tablice i dowód

- 68 zł ubezpieczenie OC ze zniżkami - róznica może też być od wieku kierowcy i miejsca zam.

- 2% wartości moto w US-wg cennika US, jeśli kupujemy na umwę. Gdy kupujemy od handlarza na fakturę to nie płacimy i dołączamy w W.Kom. jego wypis z ewidencji o działalności gosp. z uprawnieniami do handlu pojazdami samochodowymi/motocyklami.

Nazwa francuskiego dowodu rejestracyjnego

certificat d'immatriculation

Edytowane przez kawa2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Jak wyżej napisałem motocykl jest z "placu" z Francji,mam fakturę, jednak nie wyobrażam sobie, aby Francuz dał mi wypis z ewidencji o działalności gospodarczej. To chyba nie jest praktykowane. Fakturę dostałem na terenie Francji, czy mam płacić te 2% podatku od wzbogacenia. W procedurach opisanych na forum jest tylko wypełnienie vat-24 i opłata w Urzędzie Miasta.

2% wiąże się chyba z drukiem PCC-3

Pozdrawiam

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam kupiłem w sobotę motor z Francji ale w Polskim serwisie i mam pytanie odnośnie dokumentacji mam następujące doxy:dowód rejestracyjny francuski + tłumaczenie dowodu, fakture vat marża od firmy która sprzedała mi motor i teraz moje pytanie, czy jadę na przegląd i mogę rejestrować czy coś jeszcze potrzeba ?z góry dzięki

Edytowane przez Miszka82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...