Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem


Jezior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój VX800 nadal nie chce zapalić. Naładowałem akumulator, ale coś spawie w przekaźniku. zauważyłem ze poprzedni własciciel i tak juz włożył przekaźnik samochodowy :evil: macie jakieś pomysły co tam teraz wsadzić? nie mogę znaleźć odpowiedniego do VX'a. Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź multimetr w rękę, ustaw na pomiar napięcia stałego w zakresie 20v, podłącz do akumulatora i zobacz jakie ma napięcie. Następnie zrób to samo tyle, że jednocześnie spróbuj odpalić silnik i zobacz o ile spadnie podczas próby odpalenia. Podaj te dwie wartości na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź multimetr w rękę, ustaw na pomiar napięcia stałego w zakresie 20v, podłącz do akumulatora i zobacz jakie ma napięcie. Następnie zrób to samo tyle, że jednocześnie spróbuj odpalić silnik i zobacz o ile spadnie podczas próby odpalenia. Podaj te dwie wartości na forum.

Sprawdziłem przekaźnik jednak jest sprawny. Coś musi mi robić zwarcie albo pobierać prąd w motorze;/ od razu po podłączeniu klem napięcie na Akumulatorze spada do 10V :icon_eek: Na jutro już wezwałem elekromechanika, może coś razem uradzimy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyjęciu on sobie może pokazywać, że ma 12,6 v.

 

Wyjmij go, podłącz do niego żarówkę h4, lub jakąś inną dość mocną i sprawdź napięcie.

 

W sowim miałem to samo, pokazywał idealnie napięcie, ale co z tego, jak pod lekkim obciążeniem spadało do 10 v.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyjęciu on sobie może pokazywać, że ma 12,6 v.

 

Wyjmij go, podłącz do niego żarówkę h4, lub jakąś inną dość mocną i sprawdź napięcie.

 

W sowim miałem to samo, pokazywał idealnie napięcie, ale co z tego, jak pod lekkim obciążeniem spadało do 10 v.

OK. Zaraz biorę sie do roboty.

 

OK. Zaraz biorę sie do roboty.

Sprawdziłem jak mówiłeś żarówką, ale było wszystko ok napięcie spadło z 12.6 do 12.2 więc akumulator musi być sprawny. tylko coś w motocyklu bierze mi zaraz po wsadzeniu akumulatora dośc duży prąd że spada do 10V napięcie :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...