Skocz do zawartości

Coś wyje


spirit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Motocykl: Honda Seven Fifty, 1995, 60 tyś.

 

Problem: Podczas jazdy zaczyna coś wyć, jęczeć. Problem zaczyna się po przekroczeniu 50 km/h, wyje niezależnie od obrotów i zapiętego biegu, również na luzie. Zaczęło nagle, bez widocznej przyczyny.

 

Do tej pory zostało zrobione/skontrolowane:

- nowy zestaw napędowy, prawidłowy naciąg, smarowanie itp.

- wymienione łożyska w obu kołach

- mechanizm prędkościomierza - wyczyszczony i nasmarowany, sam prędkościomierz i linka też są ok.

- łożysko wałka zdawczego - nie stwierdziłem żadnych luzów macając wałek z zewnątrz.

- opony Pilot road, tył 90%, przód 50% - równomiernie zużyte, wyglądają w porządku.

- żadnych innych problemów, po w/w czynnościach zrobiłem 200km, nie jest lepiej ani gorzej

 

Jakieś propozycje? Mi już się skończyły pomysły. :icon_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja:

 

Postawiłem moto na centralce, odpaliłem i trochę pokręciłem - nadal wyje, znaczy przednie koło odpada.

Następnie zdjąłem łańcuch z przedniej zębatki i potworzyłem procedurę i.. cisza, znaczy jeśli dobrze kombinuję to problem z tylnym kołem lub napędem? Bo chyba obciążenie silnika tylnym kołem kręcącym się w powietrzu nie robi mu różnicy? Zdjąłem tylny zacisk - też nie to. Ślizgacz łańcucha jest ok, przypominam też że napęd i łożyska w kole są nowe, na starych było to samo. Na słuch nie jestem w stanie powiedzieć skąd ten odgłos dochodzi. Jakieś sugestie?

Edytowane przez spirit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...