Skocz do zawartości

Problem z Suzuki RG 80


xKuchcikAZS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Jakiś czas temu zakupiłem Suzuki RG 80 z 1993 r. w wersji GAMMA .

Wszystko fajnie jeździło do czasu .

Wczoraj nie zakręciłem kranika, a że mialem problemy z gaźnikiem, motor kompletnie się zalał .

Probowaliśmy go odpalić, lecz po milionowym kopnięciu, kopa po prostu się urwała .

 

Chciałbym się zapytać w sprawie :

 

Czy ktoś orientuję się, czy wał ten, na którym mocuje się kopke przechodzi przez cały silnik ? W tej chwili, ten wał nie wystaje mi nawet zza prawej pokrywy, więc nie mam nawet jak tej kopki przymocować .

Przy zakupieniu motoru, nie zwrócilismy na to uwagi, ze juz wczesniej kopa z tym wałem była spawana .

 

Chciałbym też również znaleść Schemat budowy silnika do suzuki rg 80 .

Przeszukałem całe google, przeróżne tematy na forum i wiele innych stron, ale nigdzie nie znalazłem schematu .

Jezeli ktoś posiada takowy schemat to proszę o odpowiedź w temacie lub na meila kuchcik95azs(małpa)o2.pl .

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to w rg wałek kopki da radę ściagnąć po zdjęciu pokrywy sprzęgła, nie idzie on przez cały silnik tak więc nie będzie problemu z jego wymianą. problemem może być znalezienie wałka i kopki - kopkę bardzo ciężko znaleźć z używek i najcześciej mają wytarte te ząbki przez co się ślizgaja. Najpewniej dlatego też twoja kopka była spawana do wałka! Można szukać w serwisie ale to będzie raczej droga zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...