Skocz do zawartości

Karpaty Ukraina/Rumunia 7 dni 28.06-04.07


Michalk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zapraszam chętnych na wyjazd w Karpaty Ukraińskie i Rumuńskie. Termin 28 czerwie- 4 lipiec. Trasa:

http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s_d&...78,14.27124&z=7

 

Może i link długi, ale do przejechania max 2100-2200km :). Trasę da się zrobić nawet w 4-5dni.

 

1. Przejazd Karpatami Ukrainskimi do granicy z Rumunią.

 

2. Powrót północ Rumuni wzdłuż granicy z Ukrainą, napisane od dupy strony:

Satu-Mare-Sapanta-Sygiet-leud-przełęcz Prislop-Watra Moldovitei-Sucevita-Nowy Sołoniec-

Voronet-Suczawa.Cała trasa ma 444 km ,prowadzi przez najładniejsze tereny Maramureszu i

przecina główny łańcuch Karpat Wschodnich na przełęczy Prislop(jednej z najwyższych w Karpatach).Po drodze zwiedzanie Nowego Sołońca-największej polskiej wioski na Bukowinie.

Można przejechać 2 przełęczami w okolicach Baia Mare- bardzo ładne drogi.....nie jest to co prawda Transfogarska, ale warto.

Edytowane przez Michalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Michał :buttrock:

czym jedziesz ? :icon_twisted: :icon_razz:

 

Niektórzy mogą nie zrozumieć żartu.

Powiem szczerze, że rozśmieszyłeś mnie do łez :) poczucie humoru z twojej strony jest bardzo istotne dla mnie w mojej obecnej, trudnej sytuacji.

Odnoście wyjazdy na forum adv wstępne zainteresowanie zgłosiły 2 osoby.

Edytowane przez Michalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak znam żarty Rarka :biggrin: to pewnie naprawia Ci moto albo cos w tym stylu ;)

 

Myślę, że każdy zna naszego Arka na wylot :)

Odnośnie wyjazdu: powiększyła się ekipa, jadą:

- Maniek

- Karol

- Zbyszek

- Ja

- 2 osoby chętne ze Szczecina, z nimi jeszcze nie wiadomo na 100%

 

Do szczęścia wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosa ty masz 26 lat :icon_question: :icon_question: :icon_question: :icon_razz:

 

W sumie to forum coś źle liczy, powinno być 27, ale 26 lepiej wygląda :)

Odnośnie wyjazdy, goście ze Szczecina z ADV odpadli, był z miedzy czasie chętny kolega z Krakowa ( bmw 650gs), ale chyba się przestraszył.

Siedzę teraz nad mapą i czytam trochę, gdzie by tu jechać.

 

 

Myślałem dziś nad trasą i uznałem, ze nie ma co planować drogi. Trasa podana przez Zbyszka jest OK, droga przebiega przez najwyższe i najdłuższe pasma.

Mamy dobre mapy, namioty i chyba motocykle więc aptekarski plan nie jest wskazany.

Trasa drogami to +-

Krościenko- Stary Sambir- Turka- Volovets (Wołowiec)- to ok 460km(od Radomia) myślę że ok 80km po ukrainie w 1,5h się zrobi, więc nocleg wypadnie niedaleko Wołowca. ( 460km)

 

Stąd zaczynają się Zbyszka szczyty a asfalt(teoretycznie) prowadzi przez:

(można przed wyjazdem pokręcić się po okolicy albo jechać na zwiedzanie- być może jeden dzień posiedzimy na raftingu jak uda się znaleźć)

Wołowiec- ust' chorna (tu Zbyszek może lecieć skurutem na Yasine)- Dubowe(to mi się na mapie podoba)-Rakhiv-Tatariv całość niecałe 300km

 

Tatariv-Verkhovyna- szukanie raftingu :) jeśli się uda to ok, jeśli nie, to jedziemy dalej ( ok 100km)

 

- Verkhovuna- Putyla- Seliatyn-Berehomet lub ( na google maps wygląda rewelacyjnie)- i spokojnie do granicy

 

Po czym zostaje 3-4 dni na rumunię i powrot, zalezy ile w UA zejdzie

 

A Rumunia:

Suczawa- jest tam dom Polski, nie wiem czy czasem nie można nocować - satu mare-(droga 17A)-sucevica- campulung-(dużo szutrów wzdłuż drogi dla Zbyszka- widać na google maps, a na mapie oznaczone jako drogi)- borsa-sapanta(wesoły cmentarz)-satu mare i przez Węgry, Słowację do domu na głosowanie jeśli czas pozwoli,

 

 

Tak naprawdę mozemy pokręcic się wszędzie i zmienić wymyślić nową trasę jak ktoś znalazł gdzieś coś ciekawego.

Ale z 2 strony szczerze przyznam, ze nie chce mi się jeździc po miastach i szukać zabytków. Obowiązkowo Polskie wioski- niech ktoś zabierze przewodnik po Rumunii, Rafting zajebisty pomysł a całej reszty radości dostarczą mi góry i spokuj.

 

Poczytajcie więc forum, gdzie warto jechać/nocować.

 

np. Nowy Sołoniec (rum. Soloneţu Nou) – spora wieś w gminie Kaczyka, zamieszkała w większości przez Górali czadeckich. Dom Polski służy nie tylko miejscowym Polakom, przyjmuje także jednorazowo 15 turystów. Gościnę znajdą oni także w wielu gospodarstwach

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mogą nie zrozumieć żartu.

Powiem szczerze, że rozśmieszyłeś mnie do łez :) poczucie humoru z twojej strony jest bardzo istotne dla mnie w mojej obecnej, trudnej sytuacji.

 

 

Strasznie się Raruś wczuł w ten motorek. To już chyba w miesiące idzie. Ciekawe czy się już zorientował że to nie Honda :wink: ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Maniek i reszta, jedziecie jutro w świętokrzyskie po południu :icon_question: :icon_question: :icon_question:

Zapowiada się mały off :icon_mrgreen:

SHL M11 -> CB 500 -> R1100R -> XRV 750 -> GSF 1200 -> XRV 650 HRC -> XL600V-> Polski Bandyta GSF 1200S :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...