Skocz do zawartości

Trasy turystyczne


fog
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

chciałbym zaproponować Wam temat pt: "Motocyklowe trasy turystyczne".

 

Gdzie w naszym pieknym Kraju warto pojechać aby rozkoszować się

otaczajacą nas przyrodą, ale przede wszystkim którędy

aby uniknąć traumatycznych przeżyć związanych z dzikim zachowaniem

na trasie dwuśladowych piratów drogowych :)

 

Mam nadzieję, że temat ten wyda Wam się interesujący i znajdą się chętne

osoby aby podzielić swoimi doswiadczeniami.

 

Na początek proponuję coś bardzo niedużego jednak posiadające spore walory przyrodnicze,

a mianowicie trasa 31 kilometrowa z miejscowości Pasym do samego Olsztyna.

Trasa ta przypomina mi miejscami rejony Lombardii (połnocne Włochy) Lago di Garda

(czytaj - jezioro Garda). Serpentyny, wąskie zakręty, z lewej strony zalesione strome zbocze

z prawej zaś widok na przepiekne mazurskie jeziora.

Bez pośpiechu, mając na zegarze 60-90 można te trase przejechać w ok. 30 min.

Serdecznie polecam Wam wszystkim :)

 

Pozdrawiam i czekam na Wasze propozycje, fog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fajnie że jest taki temat, bo czasami sam zastanawiam się nad trasami na moto...

 

A z mojej strony to osobiście mam kilka ulubionych tras:

 

Czersk - Tleń - piękna trasa przez Bory Tucholskie, droga prosta jak "strzałą" a na końcu rozlewisko rzeki Wdy. Dalej można jeszcze z Tlenia na Osie, Ocypel itd, ale to już trasy w większości brukiem przez las...

 

Stg - Malbork a może kiedyś aż do Braniewa? (wspomnienia z JW 3510 :) )

 

A na koniec STG -> Chojnice -> Kościerzyna -> Wdzydze Kiszewskie -trasa dosyć szybka z Kociewia na Kaszuby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne tereny można obejrzeć jadąc z Międzylesia (dolnośląskie - za Kłodzkiem) poprzez góry na Duszniki-Zdrój. Tu mamy już około 50 km trasy, dalej można pojechać z Dusznik na Kudowę i stamtąd na Stołowe Góry. ( tu też jest kilka możliwości wyboru trasy) Dalej np. na Radków i albo tu zakończyć trasę, albo jechać przez Gajów do Tłumaczowa, na Nową Rudę, Ludwikowice, Sokolec, przejechać na Walim, Rzeczkę i wyjechać w Jedlinie Zdrój. Kombinacji jest dość sporo. Trasa wyjdzie wtedy dość długa średnio 150-200 kilometrów. W zależności jeszcze od wybranych opcji - można jeszcze ją powiększyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...