Skocz do zawartości

Sprzedaż moto po wypadku. Można już czy nie?


Pit3r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję konkretnej odpowiedzi na pytanie, bo gdzie nie zapytam, otrzymuję inne odpowiedzi.

Osoba X miała wypadek na moto, ponad pół roku temu, kierowca i pasażer trafili do szpitala, obrażenia na tyle poważne, że do dziś nie są do końca sprawni. Wypadek z winy kierowcy auta - wymuszenie pierwszeńśtwa. Do dziś sprawy w sądzie nie było, tylko jakieś przesłuchanie chyba. Ale rzeczoznawca z PZU był i wycenę zrobił. Czy właściciel motoru może już go sprzedać? Czy musi czekać do sprawy w sądzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma zakazu sądowego, czy prokuratorskiego, motocykl nie stoi na parkingu policyjnym to można. Można też zwrócić się, o opinie do prokuratury prowadzącą sprawę. Ich opinia będzie jednoznaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sprzedać może, tylko czy warto? Jeśli motocykl był sporo warty, to ja bym poczekał do zakończenia sprawy odszkodowania za sprzęt. Później będzie to praktycznie nie realne, jeśli zajdzie potrzeba powtórnych oględzin i wyceny.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sprzedać może, tylko czy warto? Jeśli motocykl był sporo warty, to ja bym poczekał do zakończenia sprawy odszkodowania za sprzęt. Później będzie to praktycznie nie realne, jeśli zajdzie potrzeba powtórnych oględzin i wyceny.

 

pzdr

 

 

Zakazu sądowego/prokuratorskiego itd. nie ma, motor na parkingu policyjnym nie stoi.

Po co nowa wycena? W razie jakby kwota odszkodowania nie była satysfakcjonująca to przeważnie jest ona zaniżona o cenę części/naprawy z tego co wiem. Wszystkie uszkodzenia są wypisane przecież. Zresztą w razie czego można zrobić dokładne zdjęcia motoru i jego uszkodzeń i potem się odwoływać od wyceny na podstawie tych zdjęć? Zresztą wycena już była i o ile wiem to w miarę dobra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...