Skocz do zawartości

CHORWACJA 2010


Mars"s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

PRZEMEKB

Z kosztem przesadziłem w którą stronę?

Zdarzyła Ci się literówka - wiadomo, że chodziło Ci o 1200zł a nie o 12000zł. :bigrazz:

 

To zapodaj linka

Zajrzyj do tego tematu http://forum.motocyklistow.pl/MoToPoDrOzE-...ze-t110275.html

Są tam linki do filmików razem z mapkami przejazdu.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W zasadzie ja w przyszłym roku wybieram się do Chorwacji. Takie mam plany i jak wszystko będzie ok czyli potwierdzi się moja rezerwacja to śmigam. Termin 19-28.06.2010r - miejscowość Makarska.

 

Pozrd.

Savii

Sugerowany przezemnie termin maj podyktowany jest między innymi kosztami (poza sezonem) temperaturą (cholera mam czarny kombinezon) i po trzecie mniejszy tłok na drogach.

Ps. czy znasz ALDO

Edytowane przez HOROŚ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W zasadzie ja w przyszłym roku wybieram się do Chorwacji. Takie mam plany i jak wszystko będzie ok czyli potwierdzi się moja rezerwacja to śmigam. Termin 19-28.06.2010r - miejscowość Makarska.

 

Pozrd.

Savii

 

 

Rezerwacja na co?Szkoda kasy na rezerwację.Jedziesz na miejsce i wybierasz sobie co Ci na miejscu pasuje.Zresztą siedzieć na jednym miejscu tyle czasu to nuda.Lepiej kilka dni np.trzy w jednym miejscu i dalej w drogę.Na mniej nie bardzo się chcą zgadzać Chorwaci.W ten sposób można zaliczyć więcej miejscówek i więcej zobaczyć tego pięknego kraju.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

George954rr

Oczywiście, ze się pomyliłem ale mam nadzieję, że nikogo tą pomyłką nie wystraszyłem, a spalanie benzyny to sprawa indywidualna kierowcy i moto.

Całą resztę łatwo wyliczyć.

3500 PLN jak długo i jaki standard?

 

piter 1600

To są suche fakty ile wydałeś!

Można wydać więcej!

Wszystko zależy od uczestnika, można wydać 2000 a można wydać i więcej!

 

PrzemekB

Wiadomo literówka.

Kto jeździ to wie!

 

Savii

Czy to propozycja?

 

HOROŚ

Nie martw się tłokiem bo to nas nie dotyczy!

Nie martw się czarnym kombinezonem bo i biały ci nic nie pomoże!

I tak jak jest upał to jeździ się w dżinsach i krótkim rękawku!

 

piter 1600

Zgadzam się w 100%!

Jednak jak jedziesz w grupie musisz wysłuchać wszystkich zdanie.

Ja wole twoją propozycję.

Edytowane przez Mars"s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje koszty są w miarę średnie z dwóch wypraw do Chorwacji.Oczywiście że można wydać więcej,ale tyle wystarczy na fajną zabawę.Jeżdżę zawsze w grupie i to gdzie pojedziemy ,albo co zwiedzamy ustalamy razem.Tylko że my jeździmy bardzo głośno.W tym roku było to 3x Yamaha Wild i Road Star na głośnych rurach.W zeszłym roku to 3x Yamaha,3x HD.Więc wiadomo że szybkości nie są wielkie.Ale radość z jazdy wielka.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezerwacja na co?Szkoda kasy na rezerwację.Jedziesz na miejsce i wybierasz sobie co Ci na miejscu pasuje.Zresztą siedzieć na jednym miejscu tyle czasu to nuda.Lepiej kilka dni np.trzy w jednym miejscu i dalej w drogę.Na mniej nie bardzo się chcą zgadzać Chorwaci.W ten sposób można zaliczyć więcej miejscówek i więcej zobaczyć tego pięknego kraju.

 

W zasadzie macie racje ale u mnie jakoś z tym czasem w maju. Chyba nie dam rady!!!.Jeśli chodzi o termin w którym jadę też klasyfikuje się do terminu przedsezonowego.Apartament który razerwuje pomieści 5 osób. Ma dwa oddzielne pokoje, dwie łażienki , jadalnie+kuchnię, jest parking na moto, jest miejsce na grill. Koszty wraz z opłatami jak taksa itp to 44 Euro za dzień, więc przeliczając wychodzi 8,8 Euro na osobę. Nie wiem czy to dużo czy mało ale mi odpowiada. Z Makarskiej jest blisko do Dubrovnika, Splitu oraz Zadaru oraz w pobliżu jest kilka wysp które można również pozwiedzać.Makarska poprostu będzie miejscem wypadowym.

 

Pozdr.

Savii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy już ktoś tam był i może potwierdzić?Zdarzają się czasem duże rozbieżności pomiędzy ofertą w necie a rzeczywistością.Dlatego wolę miejsca noclegowe wybierać na miejscu.W tym roku krążyliśmy w sumie w 13osób i bez problemu na tyle można było znaleźć wspólną kwaterę.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamka zapadła. Jadę na 100%. Właśnie otrzymałem potwierdzenie mojej rezerwacji z Chorwacji. Termin pobytu w samej Chorwacji 20-27.06.2010r. Miejscowość Makarska.Wiadomo wyjazd wcześniej? planuje na 18 lub 19.06.2010r. od siebie. Cóż jak ktoś chętny się przyłączyć to zapraszam. W przyszłym tygodniu będę wiedział czy moja mała grupka pojedzie bo ostatnio się nie mogła zdecydować. Co to oznacza! oznacza, że będą 4 miejsca wolne w apartamencie który zarezerwowałem. Chciałem się dostosować do waszej propozycji majowej ale dzisiaj szef powiedział, że nie dostanę uropu w maju. Przykro mi z tego powodu nic na to nie poradzę.

 

Pozdr.

Savii

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To jest sam środek sezonu.Dużo ludzi,ciężko o dobrą kwaterkę i największe upały.Lepiej pojechać albo miesiąc wcześniej albo później.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POtwierdzam, w tym terminie nie ma czego tam szukać. Dużo rzeczy jest zabukowanych przez biura podrózy, a prywatne kwatery przez turystów, którzy podróżują na własna rękę i rezerwują wszystko dużo wczensiej (marzec-kwiecień). Chyba, że będziesz miał rezerwacje z polecenia i też zrobisz to duzo wcześniej. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad terminem się jeszcze zastanowimy korzystając z rad przedmówców.

Jednak nad samym Adriatykiem upały nie są takie uciążliwe wspomagając się zimnym piwem da się żyć, a i na campingu znajdzie się jakieś miejsce.

 

Co do trasy mam pytanie, czy przejazd przez Serbie i Czarnogórę (które granice, jaka trasa) jest bezpieczny i czy można tam coś zobaczyć ciekawego??

Edytowane przez Mars"s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podróżowałem wzdłuż wybrzeża jadąc przez Chorwację,Bośnię,Czarnogórę i Albanię.W Bośni polecam odwiedzić Medjugorie i Mostar.Trochę brudno ale nie jest źle.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do trasy mam pytanie, czy przejazd przez Serbie i Czarnogórę (które granice, jaka trasa) jest bezpieczny i czy można tam coś zobaczyć ciekawego??

 

Co do Serbi to sie nie wypowiem bo przelatywalem tylko tranzytem,ale Czarnogora jest SUPER.Pogrzeb na forum.Byl temat ,jest duzo fotek i jakies opisy.W Chorwacji bylem 2 razy ,ale dopiero Czarnogora kladzie na kolana.

Co do bezpieczenstwa.

NIe spotkalem sie nigdzie z jakakolwiek wrogoscia czy niechecia.Maneli na moto pilnowalem,ale to raczej z przyzwyczajenia z Polski :wink:

Do ruchu ulicznego trzeba sie przystosowac poniewaz "tambylcy"wiekszosc znakow traktuja jako sugestie,a nie zakaz czy nakaz :wink:

Asfalt choc najczesciej rowny bywa sliski,szczegolnie w miastach i po deszczu

W Durmitorze mozna napotkac lazace po drodze zwierzeta.

Najwiekszym zagrozeniem sa jednak widoki . Mozna skrecic kark jadac i gapiac sie na to co sie mija :wink:

Powodzenia na wyjezdzie :flesje:

 

PS:Jeszcze jednym powaznym zagrozeniem jest "Podgorickoje Bielo"z mineralna.Po 5 wieczorach watroba mojego kolegi sie zbuntowala :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...