Skocz do zawartości

Źle założone króćce ssące ZRX1200 - co się stanie ?


thobeta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To nie za dobry pomysł, trochę bardacha.

Co montując krócce warto, szczególnie w tak chłodne dni (np. jak ktoś grzenie w garażu) podgrzać krócce np. suszarką do włosów. Guma robi się miękka. Założenie sprężynek to potem formalność.

 

PS. Qurim, ile się nabluzgałem (wiele razy) za montaż tych krócców w różnych Kawasaki. Zrobili to bez pojęcia :(

 

 

Troszkę się podłącze:

 

Latem próbowałem wyjąć gaźniki do czyszczenia w GPX 600 , po godzinie kombinowania poddałem się.

Udało się poluzować zaciski ale co z tego jak gaźnikami nie mogłem ruszyć ani w tył(airbox "wkomponowany" w ramę tak że nie ma ruchu ani na boki ani w tył). Może i bym je "wyrwał na siłę" ale jak bym je potem włożył.

Paweł jest może na to jakiś patent?

 

Dodam że zaglądałem w manuala i tam jest zdjęcie jak facet wyciąga gaźniki ale silnik jest poza ramą :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zapomniałeś wyciągnąć króćców łączących gaźniki z airboxem? :icon_mrgreen:

 

Ha,ha,ha...

 

Właśnie w tym rzecz że nie dało rady dygnąć gaźników do tyłu żeby je wysunąć z króćców.

 

Ale zaraz - muszę zerknąć do manuala.....

 

Zajrzałem.... :banghead: :banghead: :banghead: ...nie wiem jak to przegapiłem.

Edytowane przez Toolman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha,ha,ha...

 

Właśnie w tym rzecz że nie dało rady dygnąć gaźników do tyłu żeby je wysunąć z króćców.

 

Ale zaraz - muszę zerknąć do manuala.....

 

Zajrzałem.... :banghead: :banghead: :banghead: ...nie wiem jak to przegapiłem.

 

 

I jakie było rozwiązanie ?

Speed Triple 2009r, Iż49 1956r, Jawa 350 Panelka + kosz Velorex 1969r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wpierw wyciągnać króćce łączące gaźniki z airboxem.

 

Tak np jest też w ZRach, GPZach, ZNach......... Kawasaki. Niestety samo popuszczenie i odsunięcie airboxa wraz z tymi króćcami w stronę tylnego koła motocykla często i tak daje za małą przestrzeń żeby spokojnie wyciągnąć gaźniki z króćców łaczących gaźniki z głowicą.

Edytowane przez gandżo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...