Skocz do zawartości

Biegi honda cm 400


Hondodajny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam motocykl Honda cm 400 od około 2 miesięcy, kupiony od dobrego znajomego jak to pisałem w powitalni z miesiąc temu.. Nie miałem z nim żadnych problemów, lecz chciałbym zaczerpnąć rady od forumowiczów bo wiem że są tu ludzie z doświadczeniem, którzy mogą mi pomóc. Otóż to: gdy motor sobie chodzi normalnie i jest zestawiony z podpórek jak włączam jedynkę to mam problem z wrzuceniem na luz kiedy motocykl jest cały czas na postoju. Więc muszę mocniej poruszać wajchą od biegów, ale wtedy i tak mi wskakuje dwójka, i wtedy z tej dwójki dopiero mogę wrzuć na luz, jest to ciężke wrzucenie na dwójke a co mówić na luz. Motor nie robił mi takich numerów... głaciutko na postoju z jedynki włączał luz, lub dwójkę. Ale gdy jest na dużej podporze, czyli tylne koło nie dotyka ziemi, wtedy wrzucam np. jedyneczke i z jedyneczki normalnie ładnie wchodzi dwójka, trójka itd. Mogę bez problemu też wrzucić z luzu na dwójke itd. Nie wiem co jest grane, ale kiedy jadę i go przeciągne na jedynce to wtedy dwójka wchodzi w miarę normalnie, trójka już elegancko, czwórka itd. Ale gdy jadę powolutko na jedynce i wrzuce na dwójke to już cięzej wchodzi ta dwójka, a chociażby luz nawet. Nie wiem co jest grane, o motor dbam jak tylko się da. Jeżeli wie ktoś o co chodzi proszę aby odpisał co na ten temat sądzi. Z góry dzięki. :bigrazz:

 

:icon_biggrin: :icon_biggrin:

Edytowane przez Hondodajny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak go bujnę do przodu to wtedy jakoś załapie. Olej znajomy nie wymieniał, kupowałem go w lipcu od niego to mówił aby na wiosnę zmienić, bo teraz na zimę nie ma co go zalewać nowym olejem bo i tak w zimę stoi, i tak wszystko nie jest ruszane. Olej mam motul 5100 pół-syntetyk. dolewałem go w okolicach sierpnia bo na wskaźniku był poziom minimum. Proszę o odpowiedź :buttrock:

 

no jak go bujnę do przodu to wtedy jakoś załapie. Olej znajomy nie wymieniał, kupowałem go w lipcu od niego to mówił aby na wiosnę zmienić, bo teraz na zimę nie ma co go zalewać nowym olejem bo i tak w zimę stoi, i tak wszystko nie jest ruszane. Olej mam motul 5100 pół-syntetyk. dolewałem go w okolicach sierpnia bo na wskaźniku był poziom minimum. Proszę o odpowiedź :buttrock:

chciałbym jeszcze dodać że jak przeciągne go tak do 4 tys obrotów to dwójka wchodzi normalnie, trójka bez problemów nawet przy spokojnej jeździe, czwórka to samo i piątka też. a jak jadę powoli na jedynce i chce wrzucić na luz lub dwójkę napotykam lekki opór, nawet na pół sprzęgle.

 

 

Edytowane przez Hondodajny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...