Skocz do zawartości

Nie chce odpalić- aprilia 4T


Damka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Problem przedstawia się następująco:

posiadam skuterek aprilia leonardo 150 '98

Skuter złożyłem dość niedawno ponieważ mały remoncik był. Przez kilka dni jeździłem ale nie chciało mi się skoczyć po paliwo i tak się stało że bak opróżniłem do zera (tak że zgasła już na drodze - szczęście 50m od domu).

Gdy zalałem świeżutką benzynę pokręciłem chwile rozrusznikiem i paliwo zostało zassane i odpalił, ale jak zimny to zawsze chwile musiał chwilkę pochodzić by nie gasł po dodaniu gazu. niestety tym razem zgasł i potem już kręciłem do wyczerpania rozrusznika a nawet i dłużej (nie ma kopnika w tym modelu).

Próbowałem wstrzyknąć benzynę do króćca ale mimo to nie odpaliło nawet na chwile. Iskra jest i to taka że "konia by powaliła". Przytykając ręke do wydechu czuć że kompresja jest.

 

Nie wiem co dalej zrobić :/

 

 

Jest to dość prosty silnik 4T z 4 zaworami w głowicy.

 

 

Prosił bym o jakieś rady co sprawdzać bo mi już nic na myśl nie przychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczyść gaźnik, pewnie gdy wyjeździłeś paliwo do końca to z baku zaciągnęło syf dlatego bak też możesz przepłukać. Tylko zanim się zabierzesz za gaźnik, zapisz jak był ustawiony żeby nie było potem problemu z regulacją.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne masz zapowietrzony układ korbowy :icon_razz: :icon_twisted: :icon_twisted: :biggrin: (nawiązując do twojego poprzedniego tematu:) )

 

 

A tak na poważnie to tak jak kolega u góry spróbuj przeczyścić gaźnik na pewno mu to nie zaszkodzi a może pomoże:)

skoro piszesz że iskra jest to może coś ze zapłonem?? iskra jest ale nie w tym czasie co powinna być....jaki masz zapłon przy tej aprilce?

 

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne masz zapowietrzony układ korbowy

 

O tym kiedyś ktoś na gg mi pisał czy odpowietrzyłem to też nie bardzo wiedziałem o co chodzi.

 

 

 

W gaźniku żadnego syfu nie zlokalizowałem, dysze przeczyściłem i kanaliki.

Myślałem też, że może luzu na zaworach nie ma, ale jak przykładam rękę do króćca to mi skórę zasysa do środka.

 

Zapłon - chyba jak w większości moto elektroniczny (CDI).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...