Skocz do zawartości

Alpy Austiacko - Włosko - Szwajcarskie


mrew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...ja niszt fersztejen ten glupi jezyk

 

Znasz wogole jakis glupi jezyk ? Osobiscie zadnych glupich jezykow nie znam, co najwyzej glupich ludzi.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ks daj na luz , bo ci zylka peknie - cos sie tak zniemczyl.... , zebys ty wiedzial co twojej babci robili :D ... , to byl akurat cytat z filmu.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

nie musisz biegle, potrzebne kilka zwrotów, tam wszyscy są nastawieni na turystów więc jak staniesz przed kobitką pod hotelem to załatwi ci spanie a nie zadzwoni na policję że ktoś ją chce zgwałcić. Ps. chociaż raz w szwajcarii angielski kolegi się przydał w aptece jak poszedłem bo mi się beton palił ja sikałem :)

Edytowane przez romans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

odswiezam kotlecika

 

czy duzo ryzykuje jadac bez znajomosci jezyka ? Uda mi sie zalatwic nocleg i zarcie ? ( o awarii wole nie myslec). Obsluze bankomat, nie rozumiejac co tam jest napisane ?

 

Rychu język to nie problem jeżeli chodzi o nocleg. Wchodzi i mówisz: Łan najt, łan person, chał macz? Potem pada jakiś niezrozumiały liczebnik, wtedy Twój rozmówca już rozumie, że musi Ci to napisać na kartce bo inaczej pójdziesz sobie dalej. Cyfry arabskie rozumiesz, więc musisz jeszcze tylko potwierdzić czy "ływ brekfast". W paszodajniach jest podobnie. A język na bankomacie możesz poćwiczyć w Polsce, wybierając inny język niż polski ;-) Poza tym w większości lokali można płacić kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam! :)

W tym roku planujemy wraz z partnerką wybrać się w Alpy na motocyklach. Powoli przymierzamy się do wyprawy. Czy możecie podzielić się z nami Waszym doświadczeniem i podpowiedzieć nam jaki okres jest najlepszy na wyprawę na dwóch kółkach w Alpy? Myśleliśmy wstępnie o ostatnich tygodniach lipca lub początku sierpnia. Czy to dobry pomysł i czy w tym czasie statystycznie patrzeć pogoda będzie nam sprzyjać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...