Skocz do zawartości

Propozycja szyby do Sportstera.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam HD Sportster 883 którym dużo jeżdżę w dalsze trasy po kilkaset kilometrów dziennie i w takich trasach szczególnie przeszkadza mi brak szyby która chroniłaby przed naporem wiatru na klatkę piersiową. Jednocześnie chciałbym założyć szybę która nie zepsuje linii sporciaka ( taka np. od Cruisera wyglądałaby komicznie na sportsterze ). Znalazłem coś takiego: szyba roadster

Być może ktoś z Was miał jakieś doświadczenia z tego typu szybą. Słyszałem różne opinie że np. założenie niskiej szyby owszem ochroni przed wiatrem w okolicy klatki piersiowej ale jednocześnie bedzie powodować dokuczliwe turbulencje w okolicy głowy. Taka szyba swietnie pasuje wizualnie do sportstera ale jeśli jest zupełnie niepraktyczna to nie ma sensu jej zakładać. Prosze o opinie i o ewentualnie inne propozycje jaką szybę założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ja mam taką firmową dużą szybę przypinaną. Używam jej kiedy już się robi rześko bo normalnie to wolę bez szyby ponieważ ta duża przy silnym wietrze działa jak żagiel. Co do turbulencji to faktycznie odkręca trochę łeb, ale nie przeszkadza to w kasku integralnym. Generalnie ta szyba to sama plexi i nie rzuca się w oczy więc nadal byś wyglądał ślicznie :-)

A z innej beczki to kilkaset kilometrów oznacza np. 500? Jeżeli tak to respect bo mi dupa odpada już po 100. No ale może jestem po prostu mięczakiem. Masz standardowe siodło?

 

Pozdrawiam

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się choć rzadko że robię Sportsterem 500 km dziennie i mam standardowe siodło, da się wytrzymać choć trzeba robić częste postoje. Normalnie zazwyczaj mój przebieg to 200 do 300 km dziennie w trakcie weekendu. Z tą szybą to jeszcze nie wiem. Taka duża zupełnie mi nie pasuje do linii Sportstera, być może w wersji Custom wygląda to lepiej ale nie u mnie. W ostateczności nie założę żadnej i tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...