Skocz do zawartości

HyperCharger jak to zrobić?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich garazowych i warsztatowych wilków. Jestem posiadaczem Suzi M109R (dwa filtry powietrza, jeden z prawej drugi zlewej). Chciałbym zainstalować sobie zamiast seryjnych filterków chyperchargerki takie jak na filmiku:

ale przeraża mnie ich cena tzn 749$ za kpl. i to w stanach (+koszty przesyłki itd.)

słyszałem, czytałem że nie ma cwaniaka nad Polaka i ponoć potrafimy zapożyczyć chargerki od nnych modeli, innej firmy, później odwrócić jeden z nich, zaślepić otwór i.... i sprawa załatwiona.

http://www.agro.turystyka.pl/suzuki-intrud...00r/charger.htm

Niby tak... Ale....

Jak to zrobić? Gdzie i za ile można kupić potrzebne elementy?

Jak połączyć je z oryginalnym układem ssącym silnika?

Proszę o pomoc gdyż idzie lato a ja nie mam filtrów powietrza (oryginalne mam uszkodzone a w salonie kosztują duuuuuuuzio diengów no i wyglądają jak wyglądają).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rozwiazania sa banalnie proste

te latajace przepustnice wcale nie sa tam potrzebne.

a co do filtrów to trzeba uwazac na wydumki typu k&N bo one nie sa wcale dobre dla silnikow.

Filtruja tylko zgrubnie i nie ma to zbawiennego wpływu ani na moc ani na trwalosc.

ostatnio zrobilem pewne spostrzeżenie i zastosowalem filtr od hydrauliki wysokocisnieniowej (bardzo drobne filtrowanie)do instalacji lpg czego efektem jest znacznie lepsze filtrowanie objawiajace sie czestsza wymianą filtrów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czesto kupuje uzywki od harleyów i przerabiam to do vulcana do buella volusi i innych

A gdzie można kupić takie używki? Masz może kolego jakieś namiary? Albo możliwości załatwienia. Chętnie kupiłbym takie Hypki. Tylko ja potrzebuję 2 szt. M109R ma 2 filtry powietrza. Po jednym z prawej i jednym z lewej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

słyszałem, czytałem że nie ma cwaniaka nad Polaka i ponoć potrafimy zapożyczyć chargerki od nnych modeli, innej firmy, później odwrócić jeden z nich, zaślepić otwór i.... i sprawa załatwiona.

 

 

Witam.

Z tego co wiem to niema dedykowanych do M109R (VZR1800 / M1800R) i wszystkie które są sprzedawane to są obracane.

Tak więc kupujesz te które będą Ci pasowały (ceną i wyglądem).

HyperCharger

"The Left side Hypercharger will be mounted upside down making visible the built-in drain."

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...