Skocz do zawartości

PEUGEOT 406 - opinie , wady , zalety


Nitomen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jaki jest skok dzwigni biegow ? gdzies na foto widzialem ze dzwignia jest bardzo odchylona do tylu , wygladalo to jak w ikarusie :) . Jezdzilem 206 i skok byl dosc maly , jak to jest w 406 ?

 

p.s nie wie mczy nie wezme zagazowanego, badz nie zamontuje gazu , zdaje sie ze tam tylko sekwencja podejdzie ? jakie to koszta ?

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 2.5 roku jeżdzę 2.0HDI z 2002roku. Przed zakupem zrobiłem spory reserch i naczytałem sie mnóstwo zachwalających opini wiec kupiłem i cóż - nie żałuję. Sprawuje się pięknie, zrobiłem nim na razie jakieś 40kkm przy cym na dzień dobry zmapowałem kompa ze 109 na 140KM. ZMieniłem też zawias na twarde gazówki Sachsa i klocki na ferodo Racing jak była pora - miekkie są i starczają mi na 8-10kkm ale zdecydowanie lepiej łapią. mam dość ciężka nogę bo po prostu lubię zap... a spalanie 7.5 głównie w mieście - trasa 150km/h W-wa - Lubljana (max. load) 5.9/100. Generalnie jedyny minus tego auta jak juz pisano to miękkie zawieszenie (zmiana amorów - duża poprawa) i łączniki - przód, tył.

 

Z wpadek niezapowiedzianych miałem dwie - raz wywaliło mi kostkę temperatury (400pln) a to zwaliło termostat (drugie 400pln).

Drugi raz to jak chciałem zmienić rozrząd regulaminowo a nie jakies 10kkm wcześniej i o mało mi nie poleciał - na szczęście stałem w korku i jak tylko usłyszałem dziwne trekotanie od razu zgasiłem - poleciało koło pasowe ale pasek nie zdążył sie zerwać - naprawa trochę kosztowała. Nauczka na przyszłośc.

 

Przy twoich przebiegach faktycznie benzyna sensowniejsza dużo a serwis tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec w sumie postanowione i jeszcze jaki by byl automat, bo fajnie mi sie jezdzi automatem...

 

p.s jakie znacie auta osobowe, z napedem na 2 osie ? szkoda ze pozociki nie maja 2 osi pednych :)

 

kreci mnie Audi A4 1.8T Quatro hmmm pomyslimy :)

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradziłem mojemu kumplowi pracującemu w ASO Peugeot, żeby se 406 kupił i pieje z zachwytu. Co prawda kupił kupete 3.0 V6, bryka daje rade, w jego układzie zawodowym kosztuje go grosze ale realnie nie narzeka żeby musiał coś w nim ciągle robić. Głównie to co robi ze swoim samochodem, to ciągle jeździ na myjnie, pucuje i liże co się da ;) Spalanie jak to w prawie 200 konnym silniku, jest co karmić, w mieście przy korkach 15l. Sam kiedyś zastanawiałem się nad 406 w sedanie 2.0 a najlepiej 3.0. Znam kilka osób użytkujących te samochody i bardzo sobie cenią trwałość, ja w nim cenię niezłe wykonanie i wygodę podróżowania. Również nie bez powodu 406 jest popularny wśród cierpiarzy, trwały, wygodny, rzadko się psuje i ceny części nie biją po kulasach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy byl Face Lifting 406 ? w 98 czy 99, bo spotykam po opisach roznie.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

również posiadam 406 1,8 16V. Przed liftem, 250kkm. W zasadzie to co już wszyscy napisali - jeździ jeździ jeździ... I poza łącznikami stabilizatora (te za 2 dychy z allegro wytrzymują tyle co oryginały...) nic się w cholerę nie spsuło od jakiś 100000 km (5 lat), no nic. No dobra, żarówki co jakiś czas... Wyciszony porównywalnie do obecnych aut z segmentu, miejsca z przodu w bród, ogólnie będzie ze mną do śmierci technicznej :bigrazz: Naprawdę polecam, chyba wyszedł francuzom przez przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...