Skocz do zawartości

Prawko i motor


Didsakalia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. motor zachcialo mi sie miec tak z 2 lata temu od tego czasu zaczelem odkladac i w tym roku zapisalem sie i zdalem prawko. Jestem z tego bardzo zadowolony, teraz mam spory problem z wyborem motoru. Nie mam w tej sprawie sporego doswiadczenia i boje sie zle zainwestowac moje wszystkie pieniadze.

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M998566

 

Bardzo spodobal mi sie ten motor, jednak ma swoje lata i troche nabitych kilometrow dlatego tez chcialem poradzic sie kogos bardziej doswiadczonego. Czy warto kupic ten motor?, czy jest to awaryjna maszyna, droga w utrzymaniu? Moze lepiej poszukac mi czegos mlodszego?

 

Prosze o konkretne odpowiedzi i z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. motor zachcialo mi sie miec tak z 2 lata temu od tego czasu zaczelem odkladac i w tym roku zapisalem sie i zdalem prawko. Jestem z tego bardzo zadowolony, teraz mam spory problem z wyborem motoru. Nie mam w tej sprawie sporego doswiadczenia i boje sie zle zainwestowac moje wszystkie pieniadze.

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M998566

 

Bardzo spodobal mi sie ten motor, jednak ma swoje lata i troche nabitych kilometrow dlatego tez chcialem poradzic sie kogos bardziej doswiadczonego. Czy warto kupic ten motor?, czy jest to awaryjna maszyna, droga w utrzymaniu? Moze lepiej poszukac mi czegos mlodszego?

 

Prosze o konkretne odpowiedzi i z gory dziekuje.

 

 

a tą cene znajdziesz coś nowszego

 

pozdrowiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny niby w dołku teraz, ale nie patrz na to, szukaj sprzęta za dobrą cenę w dobrym stanie. (pamiętając, że jedyną okazją na rynku jest okazja do nabicia kupującego w butelkę).

wadą kupowania zimą jest fakt, że żadko są warunki do przejechania się na sprzęcie, a warto się 'poprzymierzać' do kilku bo to zmienia pewne wyobrażenia.

 

sam niedawno szukałem pierwszego moto za ok 5k

obejrzałem VX800 '93 (sic, z ciekawości),

sv 650 '99 - fajny, ale wydawało mi się ze zdjęć że jest większy

transalp '89 - na tym najfajniej się jeździło, pozycja taką jaką sobie wymarzyłem - niestety nie stać mnie na trampka w takim stanie, żebym był jego pewien (żaden ze mnie mechanik)

yamaha xj600s '97 - na tym stanęło, pozycja ok, motocykl polecany na pierwszy.

Przeważył świetny stan

(moto ma nakulane 7000km i mam podstawy ufać, że tak jest (lub coś koło tego) - fabryczne opony (tak wiem - do wymiany bo za stare), silnik nie otwierany, nie ma się do czego przyczepić (nie tylko ja to oglądałem)), jedyna wada, że zdławiony na 50KM, ale na początek to może i dobrze.

cena: 6300 ze stelażem i topcasem.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodor: a mozesz powiedziec nieco wiecej o vx800?

 

No i apropo ogladania motorku przed kupnem to na co powinienem zwrocic uwage co dokladniej obejrzec, bo racje masz, ze zima to ja za wiele sobie nie pojezdze.

 

Sam jestem zielony, ale czego się dowiedziałem.

 

Vx - bardziej podobny do intrudera, niż się na zdjęciach wydaje. Duuuży. Niestety to juz bardzo archaiczny sprzęt i ponoć trudno go sprzedać. Nie bardzo dla początkujących - ma tendencje do walenia się w zakręt (rama jest niezmieniona w porównaniu z intruderem), sprawne manewrowanie - zapomnij , no i dość duże wibracje.

Egzemplarz, który oglądałem miał (co najmniej) zawory do regulacji i całościowo mnie nie przekonywał.

tutaj więcej o tym modelu http://www.chudzikj.republika.pl/VX800.htm

 

 

Jeżeli chodzi o rzeczy na które warto zwrócić uwagę to pewnie na forum jest tego w bród, a i tak przy oglądaniu nie pamiętasz o tym. Wszystko zależy od rocznika, który kupujesz. Trudno wymagać np od rocznika 91 żeby wszystko było w oryginalnym malowaniu, z drugiej strony są takie rzeczy które powinny odstraszać od razu - np rdza na sprawach na ramie, wymieniane części, śrubki nie od kompletu w 'bezwypadkowym' moto, zużyte tarcze hamulcowe w motocyklu z małym przebiegiem.

Jeżeli są ślady gleby to powinny one składać się w całość - da się ustalić scenariusz wywrotki i widać to wyraźnie.

Np ktoś wjechał moto w tył (połamane plastiki z tyłu i lampa), w efekcie przewróciło się na lewy bok (ślad od podstawki na tlumiku, rysy na lewym gmolu, zgięta lewa część kiery, uszkodzone lusterko).

Wtedy wiesz na co zwracać uwagę np czy koła są wymieniane, szczególnie tylne, stan ramy w tylnej części, przód oczywisćie też (bo przecież mógł być wepchniety na coś). Najlepiej obejrzeć moto przed naprawą, a kupić po naprawie.

Jeżeli nie da się ustalić w jaki sposób glebnął, a są ślady gleby, malowanie, dużo akcesoryjnych części to też coś nie halo, chyba lepiej mieć moto składane w fabryce niż w warsztacie pana Henia (są co prawda Henie co umieją zrobić to nawet lepiej, ale chyba nie na handel ;))

 

Są rzeczy, na których można obniżyć cenę opony, wspomniane tarcze. Poszukaj na forach, tam już jest wszystko napisane.

 

Jak już zdecydujesz się na któryś model dowiedz się o nim więcej. Są fora fanów prawie każdego pojazdu np http://www.yamahaxj.pl/

vx 800 - http://www.motorniczy.fora.pl/ itp itd.

tam zapytasz o bolączki danego modelu z danego roku, na ile przy jakim przebiegu powinny być zużyte części, być może znajdziesz kogoś, kto ma taki sam model i przejedzie się z tobą.

 

I nie bój się sprawdzać czy sprzedawca nie kłamie, jeżeli zauważysz kłamstwo (inna rzecz niedomówienie jak nie spytasz) to od razu out, chyba ze sie chcesz na danym modelu przejechać, ale na pewno od niego nie kupuj. Naucz się co ile się wymienia olej, napęd itd w danym modelu i pytaj co ile to wymieniał. Jeżeli mówi, że sam dbał o moto to powinien to wiedzieć.

Sygnałem ostrzegawczym jest też mówienie przez sprzedawce, że jak nie pójdzie dzisiaj to odda kuzynowi, albo jest inny nabywca i on bierze itp ple ple, on wtedy już czuje ze jak to przemyślisz to tego nie kupisz i ma racje.

Kupuj moto blisko siebie żebyś mógł 2 razy pojechać, przespać się z decyzją. Jeżeli ma być twoje to nikt ci go nie podkupi, jak sprzedawca jest uczciwy, to wytrzyma ze sprzedażą jeszcze te parę dni, bo wie że ma dobrą oferte.

Może na forum ktoś ma do sprzedania swojego sprzęta? Przejrzyj jego posty, jeżeli dużo pytał to znaczy że dbał. Możesz też ustalić historię i styl użytkowania. Warto te pare groszy więcej zapłacić za taką wiedze.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...