Skocz do zawartości

Regeneracja przedniego zawieszenia w enduraku


Gość Wojtas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

jakie masz amory? paioli?

 

ja tak właścieie to nigdy nie rozbierałem przodu czy ktoś ma może jakie rysunki albo co? :| ile trwa wyminianie tego wszystkiego zakładając że moje umiejętności są średnie- montaż kół obu, zmiana płynów w silniku i hamplu ok 20min

muszę wymienić simmery i olej, wstawić podkładki

 

Wojtas z czego zrobiłeś dystanse??? i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przednie zawieszenie mam Showa. Z całą praca zmieścisz sie w 1 godzince, góra 1,5godz. nie wiem ile będzie pracy przy demontaży w Twoim moto, ale nie warto sie przeciez spieszyć i cos zbebrac.

Aha rozumiem że nie chcesz demontować całego zawieszenia, więc spuszczenie oleju, ponowne napełnienie i zamontowanie dystansów to u mnie około 15 minut. Nie wiem jakie masz moto, ale u mnie na dole amorów są małe śróbki do spustów, a żeby nalać to musisz zdjąć kapsle gumowe, osłaniające górę teleskopów, a następnie otworzyć je. U mnie należało poprostu nacisnąć mocno na górę teleskopu, a następnie wyjąć zawleczki i juz był dostęp do sprężyny.

Co do dystansy to sprawę konsultowałem telefonicznie z Pawłem i mogą to być tuleje stalowe, aluminiowe lub możesz położyć podkładkę na sprężynę, na to rurkę/inna tulejkę, oczywście nie za cienką i na to bezpośrednio korek teleskopu.

Długość dustansu określasz metodą prób i błędów.

Jak czegoś nie wiesz lub będziesz miał kłopot - pisz postaram sie pomóc

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...