Skocz do zawartości

bigos-77

Forumowicze
  • Postów

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bigos-77

  1. Jeszcze pięć lat temu byłem posiadaczem XJ600 z roku 86'. Pominę problemy z nadmiernym braniem oleju, bo tutaj wchodzi w grę wymiana uszczelniaczy zaworowych, a być może silnik już jest w złym stanie. Co do problemów z odpalaniem i nierówną pracą silnika oraz dużym zużyciem paliwa to radziłbym po kolei zająć się układem zapłonowym i paliwowym. W układzie zapłonowym dobrze jest wymienić przewody wysokiego napięcia i fajki na świecach na nowe, a wszystkie konektory przy cewkach wyczyścić, bądź przynajmniej spryskać WD40. W układzie paliwowym radziłbym przeczyścić kranik, wymienić filtr paliwa oraz przewody paliwowe, a na koniec zająć się gaźnikami. Gaźniki bezwzględnie należy wyciągnąć, rozebrać na kawałeczki, wymienić o-ringi na siedziskach zaworków (mogą puszczać już paliwo, które będzie zalewać świece). Należy również wyciągnąć przepustnice walcowe z membranami (delikatnie, żeby ich nie uszkodzić) i sprawdzić stan membran. Po wyciągnięciu membran można przedmuchać gaźniki kompresorem i wszelkie dostępne miejsca przemyć benzyną. Króćce gaźnikowe należy przepatrzyć, czy nie posiadają pęknięć, przez które będzie zasysane lewe powietrze. Poz łożeniu gaźników i zamontowaniu ich na miejscu trzeba jeszcze wyregulować zawory i wymienić filtr powietrza na nowy, jeśli już czas na to i można zabrać się za synchronizację gaźników. Polecam do tego wakuometry słupkowe, a cały opis synchronizacji znajdziesz na mojej stronce, którą podał wyżej lukasz-2211. W razie pytań śmiało możesz pisać na mojego prywatnego maila: [email protected]
  2. Jeżeli śruba nie ma specjalnej podkładki z zabezpieczeniem to przy jej dokręcaniu można gwint posmarować smarem miedzianym, który zapobiega samoczynnemu odkręcaniu się.
  3. Zakuwka, czy zapinka nie ma to większego znaczenia, oba rozwiązania są tak samo wytrzymałe podczas jazdy. Zakuwając łańcuch należy zwrócić uwagę na to, aby zrobić to porządnie, a przy zapince trzeba sprawdzać co jakiś czas, czy zawleczka nie spadła. Zapinka potrafi się czasem zsunąć przy cofaniu motocykla, kiedy łańcuch ciągnie w drugą stronę, a więc należy również wziąć pod uwagę to, aby przy jej zakładaniu była ona zwrócona w odpowiednią stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...