Skocz do zawartości

Pierwszy motocykl - zestawienie


Rekomendowane odpowiedzi

Za słabo maglujesz. GS500 był opisywany z każdej strony i każdego punktu widzenia. ER6F nawet nie dawno był porównywany do XJ6F chyba na stronie motormanii. Po za tym nigdy nie wierz w rzeczy typu "olej w głowie" czy "własna rozwaga", bo człowiek zawsze gdy poczuje moc to mu sodów do łba strzela.

GS500 tanie i łatwe w odsprzedaży. Brać, jeździć, sprzedać i decydować co teraz albo zostawić sobie i cieszyć się tanią eksploatacją.

ER6 raczej już konkret i sprzęt docelowy, bo czasami potrafi zastąpić turystyka. Na miasto bardziej niż wystarczający.

 

Nie bardzo jest się nad czym rozwodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mam Hondę xr125 2006 śmiało mogę polecić przy mojej wadze czyli 100kg bez problemu wyciągam 100 km/h niskie spalanie i uniwersalność polatasz po asfalcie szutrach wałach itd za 5000 powinieneś znaleźć w fajnym stanie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam, proszę was doświadczeni koledzy o pomoc w wyborze pierwszego motoru, uparłem się na nakeda

Jeździłem 2 lata na yamaha TZR 125, niedawno skończyłem kurs na pełne A i zastanawiam się pomiędzy

Mam 174cm wzrostu 75kg, będę jeździł głownie miasto, dojazdy do pracy ale i żeby trochę trasy dało się nim pojechać.

 

 

Suzuki GSR 750 ( ten mi najbardziej wizualnie pasuje ale słyszalem ze straszny kloc

Suzuki Gladius 650

Suzuki SV 650

Yamaha MT07

lub może jakieś wasze propozycje

 

który z nich będzie najbardziej ekonomiczny,zwrotny, prosty w eksploatacji, najmniej awaryjny.

 

Bardzo dziękuje za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę was doświadczeni koledzy o pomoc w wyborze pierwszego motoru, uparłem się na nakeda

Jeździłem 2 lata na yamaha TZR 125, niedawno skończyłem kurs na pełne A i zastanawiam się pomiędzy

Mam 174cm wzrostu 75kg, będę jeździł głownie miasto, dojazdy do pracy ale i żeby trochę trasy dało się nim pojechać.

 

 

Suzuki GSR 750 ( ten mi najbardziej wizualnie pasuje ale słyszalem ze straszny kloc

Suzuki Gladius 650

Suzuki SV 650

Yamaha MT07

lub może jakieś wasze propozycje

 

który z nich będzie najbardziej ekonomiczny,zwrotny, prosty w eksploatacji, najmniej awaryjny.

 

Bardzo dziękuje za pomoc

 

Ja bym celował w gladiusa albo mt....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie waham miedzy suzuki gsr750 a yamahą mt07

suzuki mam wrażenie ze byłby na co najmniej kilka lat, ale znowu duza i cięzka a ja jestem nie za duży :)

yamaha boje sie trochę ze okaże się fajna na początek a za chwile za mało mocy a wtedy juz nie bede miał pieniędzy na większy motor ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czesć, od niedawna jestem posiadaczem prawa jazdy kat. A i chciałbym zakupić swój pierwszy motocykl. Jeżeli chodzi o moje doświadczenie - dosłownie kilka przejazdów na 125cc oraz kurs na Yamashce XJ6 (swoją drogą - bardzo dobrze mi się jeździło na tej 600cc).

 

Jakie mam oczekiwania:

- mało awaryjny oraz tanie części! To najeazniejsze

- pojemność 500 - 650 cc

- małe spalanie - 5 - 5,5l

- cena max 6000 zł

- super by było coś powyżej roku 2000 w tej cenie

 

Podsumowując: zależy mi na czymś niepsującym się, z dostępem do tanich części oraz w miarę niskim spalanie. Nie zależy mi na dużej mocy, ale chciałbym móc swobodnie pośmigać po autostradzie. Osobiście podobna mi się Kawasaki ER5 ale wiele osób odradzało mi ze względu na "Awaryjność marki" - cokolwiek to znaczy. Nie może być to nic z owiewkami, przecinak ani chopper. Marzy mi się naked. Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad singlem f650gs od BMW. Druga wersja, na wtrysku (od 2000r).

Spalanie 3,5-4,5, bardzo trwały, do spokojnej turystyki, nawet przelotów na stałym poziomie 130 doskonały.

Zawieszenie mega wygodne, prowadzi się dziecinnie prosto.

Żona takim w półtora roku ponad 50 tys zrobiła. Bałkany, Norwegia, bezawaryjnie.

Polecam.

 

Żużu77, R12RT '05, Cieszyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super ale czy części sa tanie? Niestety widze ze ciezko znalezc cos dobrego do 6 tys...

Do BMW części są tańsze i łatwiej dostępne niż do Japonii, mam na myśli oryginały.

 

Ja od siebie polecę XJ600 z końca produkcji, spokojnie starczy na ładną sztukę. Albo CB500 lub NTV650 Revere. Bandit 600 do 6k zł też jest osiągalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...