Skocz do zawartości

Dostałem mandat na moto


Rekomendowane odpowiedzi

kolejna niespodzianka na trasie to czynny fotoradar przed Koszalinem, miejscowosci nie pamietam, ale ladnie blyska- umieszczony po prawej stronie jadac na koszalin tuz za torami w owej miejscowosci.

Ta miejscowość to, o ile pamiętam, Kretomino i ten radarek jest prawie zawsze czynny przy moich dość częstych wyjazdach do Koszalina. A co do zdjęć z tyłu Teść dostał ostatnio piekną fotkę zadka jego Toyoty właśnie ze Szczecinka :) Zdjęcie było zrobione przez 2 pasy, wyglądało że ustawienie fotoradaru zapewniało zdjęcia w obydwu kierunkach, a i przekroczenie było o 18 km/h.

Pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wracam do tego tematu bo zaskoczyła mnie Straż Miejska w owym Szczecinku.

Słuchajcie w piątek ok godz. 19!!! dzwoni moja komórka (numer podałem przyznając sie że to

ja jechałem owym moto) i słyszę:

Dzień Dobry tu Straż Miejska w Szczecinku czy ma Pan zamiar zapłacic mandat?

Zwaliło mnie z nóg. (dostałem punkty a mandatu nie zapłaciłem bo zawsze mi Urząd Skarbowy ściąga z konta i tyle)

Mówię że to chyba nie Pana sprawa czy zapłace czy nie?

SM: Pan jest ukarany i ma Pan zapłacić bo jak nie to sąd i w ogóle jakieś tam historie mi opowiada.

Ja pie**ole se myśle normalnie UB-ecja!!! Co to forma kounukacji???!!!

Mówię że to nie Pana interes czy zapłacę czy nie i buch mu słuchawką.

Zaraz potem dzwonię do mojego prawnika i mówie co i jak on na to że jego rozmowę ze mną mogę

mu założyć sprawę z powództwa cywilnego za nękanie i straszenie.

"płacisz czy nie bo jak nie to Cie zajebiemy"

Takich czasów doczekaliśmy moi drodzy...

Ten kraj to Polska właśnie......... :(

 

PS. przypuszczam że gnojkom chodzi o to że jak im bezposrenio nie załpacę to im kasa ucieknie bo ściągnie Urząd Skarbowy na swoje konto a nie ich.

 

Maciek,

mam wrażenie, że źle zrozumiałeś intencje osoby dzwoniącej do Ciebie. Przyjmując mandat karny, jesteś zobowiązany do zapłacenia go w terminie 7 dni. Prawdopodobnie nie wpłaciłeś tej kasy na wskazane konto i w straży miejskiej chcieli Ci przypomnieć o tym przykrym obowiązku :P zanim skierują sprawę do Sądu. Możliwe, że nie kierowało nimi miłosierdzie tylko lenistwo - w końcu trzeba wypełnić kilka papierków. Ale raczej wyprowadziłeś Pana Strażnika z błędu "buchając" słuchawką.

Co do uciekania kasy, to pieniądze z mandatów wpływają na konta urzędów miejskich/gminnych a nie do jednostki straży miejskiej albo policji.

Skoro przyjąłeś mandat, to trzeba było go zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem młodym motocyklistą i mam pytanie czy jak radar stacjonarny(taki na stałe zamontowany na poboczu) walnie mi fotke to czy ona do mnie dojdzie?

Tak se myśle że nie bo jak nie mają numerów a po kasku niepoznają chyna.....

Jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

No to moi mili wracam do tematu.

W piątek 13 marca mam rozprawę w Sądzie Grodzkim w P-niu.

 

Pytanie: jak można kogoś ukarać 2x za to samo?

Przecież przyjąłem mandat, dostałem punkty karne tyle że go nie zapłaciłem

to co ma do tego sąd?

 

W między czasie odbyła sparawa w zasranym Szczecinku bez mojej wiedzy i obecności

od której oczyswiście się odwołałem, to teraz przenieśli sprawę do Poznania.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moi mili wracam do tematu.

W piątek 13 marca mam rozprawę w Sądzie Grodzkim w P-niu.

 

Pytanie: jak można kogoś ukarać 2x za to samo?

Przecież przyjąłem mandat, dostałem punkty karne tyle że go nie zapłaciłem

to co ma do tego sąd?

 

W między czasie odbyła sparawa w zasranym Szczecinku bez mojej wiedzy i obecności

od której oczyswiście się odwołałem, to teraz przenieśli sprawę do Poznania.

 

Do niczego sie nie przyznawać, jak zrobią fote z tyłu, mówisz że przyjechał kupiec i dałeś mu się przejechać i rozmyślił się z zakupu. Danych nie wiesz bo dał kasę do ręki a Ty dałeś mu moto. Grozi Ci co najwyżej wizyta na policji i 500zł mandatu za niewskazanie sprawcy. Punktów zero.

Zasadniczo jak złapią za rękę mów że nie Twoja :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bójcie się Sądu Grodzkiego!!!

 

Jak wiecie byłem wczoraj na rozprawie, miło, szybko, sympatycznie.

Sprawa jak najbardziej do wygrania ale powiedziałem Sędziemu, że nie mam

czasu na bieganie po sądach i dobrowolnie poddaje się karze więc zmniejszył

mi mandat do 200zł i 0 punktów :icon_exclaim:

 

Zatem jeśli macie najmniejsze wątpliwości, kierujcie sprawę do Sądu Grodzkiego.

Tam na spokojnie wszystko można wyjaśnić a i kara może być niższa albo nawet

możecie wygrać.

 

Dla mnie najważniejsze jest to, że Sraż Miejska w zasranym Szczecinku ze mną przegrała,

wydali kasę na znaczki, telefony itp i nic z tego nie dostaną :buttrock:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo mam zamiar jechać tą trasą to muszę uważać na ten Szczecinek :icon_razz:

 

A co do mandatów wkładanych za szybę to ja je zawsze wyrzucam. Po pierwsze jest to nałożenie kary na samochód a nie na właściciela więc ja mój Opelek się namyśli to może se zapłacić. A po drugie to nigdy nie wiadomo czy nie zawiał wiatr i tego nie zdmuchnął lub czy jakieś gnojki nie wyciągnęły lub wreszcie czy jakiś deszcz nie rozmiękczył. Problemów z kredytami nie mam :buttrock: :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do mandatów wkładanych za szybę to ja je zawsze wyrzucam.

 

 

W Warszawie też wyrzucam ... ale ... mają skubańce komputery i bodajże jak jak nazbiera 10 mandatów to zakładają takie żółte gówno na koło :icon_mrgreen: . Moje dziecię zrobiło sobie taką kolekcję niezapłaconych ticket'ów, przed świętami zostawiło brykę na Waliców i dzwoni że jej zrobili takie coś, jako że wracała do domu na Święta samochodem koleżanki poradziłem jej by zostawiła autko tak jak stoi, zawsze to dodatkowe zabezpieczenie :icon_mrgreen:

Po Świętach zgłosiła się do Straży Miejskiej i zdjeli z koła te żółte ... jak twierdzi za friko. Zadziałał urok osobisty.

Edytowane przez Zbycho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

3 tygodnie temu lecąc na morze fotoradar zrobił mi fotkę i tutaj zaczynają się moje wątpliwości.

1. Zdjęcie robiła "sraż" miejska i pstrykali jadących w ich kierunku

2. Ja mam fotkę "od tyłu" ale jak widać na zdjęciu jest TIR i sądzę że to jego prędkość.

3. Z tego co wiem praw fizyki nie da się oszukac i radar mierzy prędkośc większego pojazdu.

 

Sprawę skierowałem do DASa i zobaczymy co tam powiedzą.

Acha, moto jest na firmę więc pytanie czy mogę "nie pamiętać" kto akurat z pracowników jechał na moto,

bo mam wskazać kierowcę.

 

Fotka:

http://picasaweb.google.com/Motorownia/Mandat

Poseł nie kłamie i ma dobrą pamięć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta miejscowość to, o ile pamiętam, Kretomino i ten radarek jest prawie zawsze czynny przy moich dość częstych wyjazdach do Koszalina. A co do zdjęć z tyłu Teść dostał ostatnio piekną fotkę zadka jego Toyoty właśnie ze Szczecinka smile.gif Zdjęcie było zrobione przez 2 pasy, wyglądało że ustawienie fotoradaru zapewniało zdjęcia w obydwu kierunkach, a i przekroczenie było o 18 km/h.

Pozrawiam

A nie czasem Będzino ? Od tylca mi zrobił jak leciałem na Świnoujście... Nie wiedziałem o tym nawet, potem jak wracałem to łupnął od przodu, w nocy, było ciemno, a przez sekundę miałem biało przed oczami. Czytałem o tym radarze, że kiedyś musieli podwyższyć prędkość tam ustawioną, bo nie wyrabiali z wysyłaniem fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...