Skocz do zawartości

Wszystko o BMW/zalety, wady, opinie!!


Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzeję kotleta. Obiły mi się o moje uszy dwie informacje na temat bawarskich wynalazków. Ostatnie modele 1200gs i pierwsze 1250gs cierpią ponoć na dziwną przypadłość. Otóż zdarza się, że zaciera się z powodu korozji wał kardana na przegubach, co doprowadza w skrajnym przypadku do ucieczki tylnego kola. Krąży gdzieś po necie niemiecki film z jazdy, gdy z tego powodu biker kończy jazdę w rowie. Trochę to słabe, biorąc pod uwagę renomę marki. A drugie info dotyczy R18, skądinąd bardzo ładnego motocykla. Podobno ogłoszona została akcja serwisowa na walki rozrządu. Ma ktoś na ten temat jakąś wiedzę lub sprawdzone info?
Grizzli, dziwnych rzeczy jest znacznie więcej.
Wielowypust w napędzie jest najmniejszym zmartwieniem i jest pochodną "użytkowania zgodnego z przeznaczeniem", jak to mają w zwyczaju przekonywać marketingowcy oraz beztroskiego zaniedbania często nieświadomego właściciela, któremu wmówiono, że napęd wałem jest bezobsługowy.

Prawdziwe problemy dotyczą wad elektrowni, zaprojektowanej "na zero", która albo się przegrzeje i spali cewki, albo oberwie odkręcającymi się śrubami z koła magnesowego.
Robią się dziwne zużycia wałków rozrządu.
W olejaku na zaworach były po 2 sprężyny. Potem walka o masę spowodowała, że wewnętrzną wyrzucili.
Pęknięcie sprężyny, wypada zamek, zawór wskakuje do cylindra, obrywa w pałę i grzybek w najlepszym razie wbity w tłok. W najlepszym, podkreślam.
Dawniej lagi w górnych czopach były punktowane, zrezygnowali. Zaczęły wylatać.
Standardem są grzechoczące głowice w1250...
Szitcam projektowany na 100 tys?
Że o tych nawigacjach BMW 6, co je wszyscy przypadkiem sprzedają, nie wspomnę...

Porządne BMW z suchym sprzęgłem, trwałe skończyło się w 2013
Kto ma, niech se szanuje.

Wysłane z mojego M2007J22G przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
O problemach z rdzewiejacym wałem w BMW słyszałem a czy nowe f900r również ma jakieś bolączki?
Tam jest ten sam silnik co w 850. Problemów raczej nie ma. No, może poza dźwiękiem dla koneserów muzyki silnika i quicshifter do wywalenia, jeżeli jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jonaszko napisał:
W dniu 16.02.2023 o 19:35, amozemoto napisał:
O problemach z rdzewiejacym wałem w BMW słyszałem a czy nowe f900r również ma jakieś bolączki?

Tam jest ten sam silnik co w 850. Problemów raczej nie ma. No, może poza dźwiękiem dla koneserów muzyki silnika i quicshifter do wywalenia, jeżeli jest.

Aż tak kiepski jest?

Quickshifter to akurat mile widziana opcja 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QS w tym modelu działa fajnie ale na max obrotach silnika. Poniżej szarpie i zdarza się zgrzyt. Przynajmniej w tym w którym ja jeździłem. Tak też wynika z opinii innych więc nie był to odosobniony przypadek. Czy jest potrzebny? Moim zdaniem jest to ostatnia rzecz jaką byłbym skłonny dołożyć do moto i za to zapłacić. Nie tylko tego ale każdego innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mialem chwile czasu wiec podjechalem do BMW 

Siadlem sobie na cruser'aka 1800 i doznalem rozczarowania, plyty podnozkow jakos tak ujowo umieszczone, generalnie calosc robilo wrazenie, ze do tulowia bylo OK ( przy moim 186 cm ) ale nogi to dla o 175 cm. taka jakas pokraka, Zastanawiam sie czy wogole zrobic jazde probna !ujala, 

 

Z cenami to BMW wogole oujeli, tak sie zastanawiam, kto to ma zaplacic S 1000 RR to od 25 000 do 35 000 w zaleznosci od gadzetow !

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...