Skocz do zawartości

Kranik


zbyniooo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mój motocykl to Honda cb-1 1989 (400 cm). W. Japan

 

Może dla niektórych wyda sie to pytanie głupie ale przeszukałem forum i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na nie.

 

Otóż miałem rdze w baku, pozbyłem sie jej a w srodku pomalowałem farba corr active itd. No ale jakis tam syf zawsze leci.. Zwlaszcza jak przelaczam na kraniku pozycje.Nie uzywam res ale jak przesuwam pozycje to syf z res i tak sie dostaje i ostatnio mi przyblokował kranik..wrrr. W moim motocyklu jest pompa paliwowa.

 

Dobra teraz do rzeczy.Najlepszym rozwiazaniem jest dla mnie pozostawianie cały czas na ON. Ale teraz mnie martwi czy np jak dluzej postoi np pare dni na takiej pozycji czy nie grozi mi przelaniem paliwa do oleju... Ktos kiedys mi wspominał ze moze cos takiego sie zdazyc. No ale czy pompa przepusci paliwo ??

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez zbyniooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jak jezdzisz staraj sie lac zawsze do pełna (+ srodek do oczyszczania )np gazników =ja uzywam STP 15zł NA Stacji.

I nie jezdzi na res (rezerwa)bo wtedy najwiekszy syf.

Ja nawet jak zatrzymuje moto i gasze je (chodzby ide do sklepu) to zawsze zakrecam kranik. Krecenie kranikiem to podstawa nigdy nie zostawiaj na ON. Caly czas jazda On zatrzymujesz sie OFF i bedzie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektore motocykle nie maja w ogole pozycji OFF, jest tylko RES-ON-PRI. Na pozycji RES i ON przeplyw paliwa sterowany jest podcinieniem (czyli kiedy silnik potzrebuje to dostaje). Pozycja PRI to tzw. przelew, leci paliwko wolno, stouje sie to zeby zalac gazniki np. po zimie albo do spuszczenia paliwa ze zbiornika przez kranik. Nie powinno sie zostawiac na PRI, jesli np. masz lekko niesprawne zaworki w gazniku to wylejesz przez noc cale paliwo. Jesli moto trzyamsz w garazu nie powinno smierdziec paliwem, jesli smierdzi znaczyz e cos nie tak i najpierw sprawdz kranik... przyczyn moze byc oczywiscie wiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srodek który ja mam do STP jest to dodatek do paliwa i jak bedziesz kupowac to kupuj do paliwa a nie czasami do diesla bo roznych widziałem hah kwiatów :)

Fachowy opis

"Preparat czyszczący cały układ paliwowy STP® to nasz najskuteczniejszy preparat do układu paliwowego. Nie tylko wykonuje on zadania naszych skoncentrowanych produktów, ale również czyści komory spalania. Układ paliwowy ma wymagające zadanie doprowadzania odpowiedniej mieszanki paliwa i powietrza do silnika, aby uzyskać oczekiwane osiągi. Używanie go dwa razy do roku doprowadzi do najwyższej wydajności silnika poprzez przywrócenie straconej mocy i przyspieszenia, maksymalizację oszczędności paliwa poprzez czyszczenie wtryskiwaczy paliwa i gaźników oraz ułatwianie rozruchu i redukcję stuków i dławienia się silnika."

 

JA CZUJE BARDZO ZNACZNĄ RÓZNICE. Butelka za 15zł starczy na 60litrów benzyny. W moim przypadku 4 pełne zbiorniki paliwa

Edytowane przez adrian44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa ze i ja mam to cudo na półce w garażu. Zapomniałem o tym zupełnie doleje co by mi przeczyściło carburator :wink:

A wracajac do kranika doczytalem w manualu ze na on jest oki i nie trzeba zakrecać. Jedynie przy zimowaniu czy paro tygodniowym przestoju. POZDRAWIAM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa... ja jednak uwazam ze im wiecej ruszam (jade on, ide do sklepu off" i tak ciagle to zaden syf nie ma prawa mi tam siedziec... dlatego ze kranik jest ciągle w ruchu tak by najmniej twierze bo od tego czasu jak tak robie wszystko jest Ok. Jestem ciekawe czy ten srodek u ciebie bedzie dział i bedzie czuł efekty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...