Skocz do zawartości

Jaki kask ze sredniej klasy ( integralny )


Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupić jakiś porządny ale nie za drogi kask integralny. Wcześniej używałem Lazer Lz6 i nie jestem z niego do końca zadowolony. W porównaniu do Totnado :icon_razz: to niebo a ziemia ale cudu nie ma. Porysowała sie szybka, chciałem ja wyjąc coś sie połamało w kasku, a i tak szybki nie ma gdzie dokupić !!! Poza tym wentylacja średnia i lubił zaparować ( podobno te z najwyższej klasy tez lubią parować, chyba ze maja antifoga lub pinlock )

W każdym bądź razie chce teraz kupić porządny kask z dobrą wentylacja, nie rujnując sie finansowo. Taki do którego bez problemu dostane szybkę zwykła lub przyciemniana czy inne elementy nawet za dwa czy trzy lata.Musi byc to chyba wiec jakiś markowy kask Uvex, Arai, Nolan.Czy nie ma takiej możliwości gdyż dany model kasku produkuje sie bardzo krotko?

 

Cena jaka mnie interesuje to max 600zł ( im mniej tym lepiej ). Tylko nie mówcie ze za taka kasę nic porządnego nie wyrwę. Mam rękawiczki Nazran Keprotek dałem za nie 130 zl i są super, wiec nie od razu trzeba kupywać Alpinestarsa za 400zł żeby być zadowolonym z rękawic.

 

Aha troszkę jestem zielony w nowoczesnych kaskach. Pinlock to dodatkowa mała szybka wewnątrz kasku która zapobiega parowaniu i zmniejsza pole widzenia a antifog to folia na wizjerze od środka???

jeśli tak to nie chce kasku z pinlokiem.

 

Nie uważacie ze w przypadku Shoeia płaci sie za sama markę. Mozę i kaski dobre ale 1800zl za garnek to nie dal przeciętnego motocyklisty.

 

Aha kask zamierzam uzywac jeżdżąc ścigaczem.

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany wiele razy pod różnymi wątkami

 

- Co do szybki to np na tej samej stronie masz topic

 

http://forum.motocyklistow.pl/Pinlock-czy-nosek--t94718.html

 

- co do kasków to masz multum tematów. - Shoei nie musi być takie drogi .. -> ebay.com -> cena za czarny rf-1000 to już około 260$ + przesyłka ...

 

Ograniczona gwarancja (trzeba wysyłać do USA) ale podzespoły ogólnie dostępne.

 

PS. W RF-1000 na szybce nie masz pinów na podpięcie Pin-Locka ... wiec:

- albo dokupujesz FogCity z allegro 65zł i po sprawie

- albo kupujesz szybke u dilera Shoei + pinlock

 

I love Shoei rf-1000 and I love the price in $.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi ze wcześniej ludzie pytali jaki kask itd, ale nie zainteresowali sie możliwościami dokupienia szybki itd

 

Potrzebuje kasku popularnego i z łatwo dostępnymi częściami. Coś takiego jak VW golf wśród samochodów. Chodzi mi o konkretna firme i konkretny model.

 

Za kaski Caberga to raczej podziękuje. Kumpel ma i szalu ni ma. Wole dołożyć niewiele więcej i mieć porządna firmę.

 

1000zł za kask nie dam. Nie samym motocyklem człowiek żyje. 500zł to max, chyba ze ktoś naprawdę mnie przekona ... ale nie sadze

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem temat zamykać, ale jest ciekawy aspekt pytania: wizjery, jako element zużywający się podczas eksploatacji ;>

 

nie wiem jak z wentylacją, ale pod względem technologii wizjerów chyba uvex jest bezkonkurencyjny. z resztą mając takie doświadczenie w branży optycznej - właściwie powinien :P w porównaniu z ca. 8-9 letnim bossem 3000 tego producenta aktualnie przeze mnie testowany nowiutki caberg justissimo gt po prostu paruje jak wściekły; podwójna szyba, podobna do pinlocka shoei, jest bezkonkurencyjna. odpowiadając na kolejne pytanie: ta sama szyba stosowana jest w kolejnym modelu, 520, tak więc po blisko 10 latach ciągle można ją dokupić w razie potrzeby. inna kwestia to cena, która jest niestety mało cywilizowana :/

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podanych ramach finansowych, polecam Nolana N62. Genialny pinlock dzialajacy w 100%, wygodny. Z wad to bedzie kiepska areodynamika i jest dosc glosny. Cena pod 500 z pinlockiem. Przynajmniej ja tyle dawalem rok temu. Moze ceny spadly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez polecam N62, jakies 1000 km temu kupilem taki wlasnie model z tym ze wersje Aim czyli nowe malowanie i prawdopodobnie nowa wysciolka (z wyzszych modeli tej firmy, porownywalem). Dokupilem pinlocka i do dzis sie zastanawiam jak ja sobie bez niego radzilem przez ostatnie 5 lat i 3 innych kaskach ktore mialem na glowie. Powrot z ostatniego Motobazaru odbyl sie w deszczu (przez 200 km padalo non stop) uszczelka przy szybie nie puscila, szybka nie zaparowala w ogole cud malina. Co do areodnamiki to przy 240 km/h na nakedzie tez dal rade ale jak wiadomo leb chce urwac.

 

Teraz tylko trzeba poczekac na upaly i sprawdzic jak dziala wentylacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Samolot . widze że pojawiłeś się na forum :biggrin: spoko . wg mnie w takiej cenie poleciłbym ci uvexa 3000 boss . model stary ale bardzo dobry - szyba praktycznie nie do zaparowania i ta cena - do niedawna na allegro były po ok 400-450 zł nówki kask bardzo cichy i bardzo solidny szybki może nie są do kupienia "w każdym kiosku" ale da się kupić . tylko nie bardzo wiem po co - ja mam jedną szybę 3 lata i "nadaje się jeszcze do użycia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja osobiście zastanawiam się nad importem z USA jakiegoś kasku HJC - CL-14 lub CL-15, albo CS-R1, ewentualnie trochę droższego FS-10.

 

Ma ktoś jakieś doświadczenie z kaskami firmy HJC?, czy np. rozmiarówka na europe różni się od tej na stany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem temat zamykać, ale jest ciekawy aspekt pytania: wizjery, jako element zużywający się podczas eksploatacji ;>

 

nie wiem jak z wentylacją, ale pod względem technologii wizjerów chyba uvex jest bezkonkurencyjny. z resztą mając takie doświadczenie w branży optycznej - właściwie powinien :biggrin: w porównaniu z ca. 8-9 letnim bossem 3000 tego producenta aktualnie przeze mnie testowany nowiutki caberg justissimo gt po prostu paruje jak wściekły; podwójna szyba, podobna do pinlocka shoei, jest bezkonkurencyjna. odpowiadając na kolejne pytanie: ta sama szyba stosowana jest w kolejnym modelu, 520, tak więc po blisko 10 latach ciągle można ją dokupić w razie potrzeby. inna kwestia to cena, która jest niestety mało cywilizowana :/

jsz

kurde jak czytam twojego posta to az mnie krew zalewa...bez urazy osobistej... pisze tak pozniewaz jak slysze jak ktos zachwala wizjery uvexa i ich doswiadzcenie to mam ochote pokazac moj kask (boss 4000) oraz gogle na snowborad... gogle przy wiekszej wilgoci zewnetrzej (lekki deszcz na stoku) paruja miedzy szybkami (od srodka) to samo w kasku ten ich pozal sie boze patent z podwojna szybka sklejona jakims silikonem...troche wilgoci i silikon puszca szyba zaczyna parowac od srodka, zeby bylo smieszniej para nie schodzi w momencie jak sie kask "przewietrzy", jak to bywa w pozostalych przypadkach ale jak juz zaparuje to potrafi i przez pol godziny schodzic.... powstaja pozniej plamy od srodka (pomiedzy szybkami) ktorych nijak wyczyscic... raz odeslalem do reklamacji...wymienili powiedzieli ze mieli problem ale juz teraz wszystkie sa ok... i co... skonczylo sie lato przyszla jesien, przyszly wilgocie i wizjer znowu sie rozszczelnil... no i kurde nie mam sily wysylac znowu do niemcowni wizjera (kupilem w niemcowni)... zrobilem to swoim patentem tj przy odpowiednim zgieciu wizjera napuscilem silikony gdzie trzeba z tym ze plamy ciagle sa (takie jak na oknie po deszczu).... uvex sruwex..... mam nadzieje ze to pech przesladowca i odosobniony przypadek..... ze wasze uvexy sie nie rozszczelia na jesien.

 

ps. fakt jak kupilem to chuchalem dmuchalem i nic...zero pary... teraz jak jest nieszczelny teoretycznie nie paruje od srodka....ale paruje pomiedzy szybkami co jest jeszcze bardziej uciazliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...