Skocz do zawartości

PYTANIE - co daje szyba w chopperze?


kochan99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj nie chciało mi się śrubkować i szyba została w garażu. Zmokłem jak kura - 30km w deszczu bez szyby. Na szczęście miałem porządną kurtkę, ale spodnie zdecydowanie nie na deszcz. Gdybym miał szybę, jazda była by przyjemniejsza. Cóż - cena lenistwa :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba pasuje - szyba nie pasuje.

Mozna jezdzic w klapkach - nie mozna bo to juz nie motocyklista

itd itp ....

 

Ja zawsze wychodzilem z zalozenia ze jazda motocyklem to wolnosc - nie obowiazuja zadne kanony - liczy sie tylko jazda.

 

 

Ludzie zaczynaja tworzyc kluby - bic sie o barwy, ustalac zasady co do czego pasuje - sami sobie tworza zakazy i nakazy - ograniczaja sobie sami wolnosc .... to jest po prostu chore :icon_mrgreen:

 

 

Odpowiada komus szyba niech z nia jezdzi nie odpowiada niech jej nie zaklada - chce ktos jezdzic w slipkach na choperze prosze bardzo - chce zalozyc pelny stroj skorzany na motorynke to czemu ma tego nie robic ?

 

Czy motocyklisci zamienili juz sie calkowicie w lanserow ?

Edytowane przez Martius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba pasuje - szyba nie pasuje.

Mozna jezdzic w klapkach - nie mozna bo to juz nie motocyklista

itd itp ....

 

Ja zawsze wychodzilem z zalozenia ze jazda motocyklem to wolnosc - nie obowiazuja zadne kanony - liczy sie tylko jazda.

Ludzie zaczynaja tworzyc kluby - bic sie o barwy, ustalac zasady co do czego pasuje - sami sobie tworza zakazy i nakazy - ograniczaja sobie sami wolnosc .... to jest po prostu chore :cool:

Odpowiada komus szyba niech z nia jezdzi nie odpowiada niech jej nie zaklada - chce ktos jezdzic w slipkach na choperze prosze bardzo - chce zalozyc pelny stroj skorzany na motorynke to czemu ma tego nie robic ?

 

Czy motocyklisci zamienili juz sie calkowicie w lanserow ?

:lalag: :lalag: :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja zawsze wychodzilem z zalozenia ze jazda motocyklem to wolnosc - nie obowiazuja zadne kanony - liczy sie tylko jazda.

Ludzie zaczynaja tworzyc kluby - bic sie o barwy, ustalac zasady co do czego pasuje - sami sobie tworza zakazy i nakazy - ograniczaja sobie sami wolnosc ....

 

 

dokladnie tak, dlatego sie nie zrzeszam :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowalem sie ta dyskusja i zalozylem szybe na sprzeta, tak zeby sprawdzic jaka jest roznica w jezdzie. Mam taka srednio-malej wielkosci, zaklada sie ja w pol minuty (zapiecia sa przykrecone na stale do widelca).

Dzis rano moze 5 stopni bylo, nie zmarzlem mimo braku podpinki. Moto leci ekstra dobre 5mph i przy 80mph nie szarpie tak bardzo. Minusem jest silny strumien powietrza udezajacy w kask, nie zeby glowe urywal, ale wieje silniej niz przy jedzie bez szyby. Tu przydalby sie kask z szyba a nie gogle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co daje szyba w czoperze?

przede wszystkim chu*owy wygląd,

ponieważ , dlatego , że:

czoper powinien być, jak sama nazwa wskazuje cięty.

Ale też ma plusy:

kamienie i owady nie lecą na ryj i klatę

wiatr nie daje na ryj i klatę

deszcz nie leci na ryj i klatę.

A zresztą niech sobie każdy robi jak mu pasuje :lalag: .

Ja tam nie założę.

A jak będę chciał szybę, to sobie kupię turystyka, albo cruisera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się z Tobą całkowicie zgadzam,szyba pasuje do cruisera a nie do choppera choć niektórzy wsadzają te dwa różne moto do tego samego wora.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mawiał śp. kolega 'Bolo' - zalezy czy ktoś chce jeździć, czy wyglądać :) Szyba z pewnością jest komfortem, zwłaszcza, gdy pokonuje się znaczne trasy (co nie znaczy, że bez niej się nie da). Już sam pęd powietrza, omijający kask, nie jest tak uciążliwy dla uszu. O owadach nie wpomnę. Wygląd na tym cierpi, ale czy trzeba mieć szybę na stałe? Nie. Żeby życie miało smaczek, raz ze szybą, raz robaczek :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wytłumaczcie mi czym się różni chopper od cruisera i podajcie przyklady na modelach!

 

Wg mnie dzisiaj nie produkuje się już chopperów. Wszystkie maszyny to raczej ciężkie i mocne maszyny, które niewiele mają wspólnego z ideą choppera - czyli minimalistycznego motocykla pozbawionego wszelkich dodatków. Nie wykluczone, że próbą była yamaha DS Classic (cruiser) i Custom (chopper). Teraz miejsce chopperów zajęły dragi i customy.

 

Oj, chyba zapomniałem, że w USA można jeszcze kupić Intrudera VS'a, a to zdecydowanie chopper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie dzisiaj nie produkuje się już chopperów. Wszystkie maszyny to raczej ciężkie i mocne maszyny, które niewiele mają wspólnego z ideą choppera - czyli minimalistycznego motocykla pozbawionego wszelkich dodatków. Nie wykluczone, że próbą była yamaha DS Classic (cruiser) i Custom (chopper). Teraz miejsce chopperów zajęły dragi i customy.

 

Oj, chyba zapomniałem, że w USA można jeszcze kupić Intrudera VS'a, a to zdecydowanie chopper.

Seryjnie nie, natomiast moim zdaniem, np OCC, WCC i inni, takoż z naszego podwórka produkują składaki pretendujące do miana choppera.

A w temacie szyby .... plugawię na szybę nawet przy cruiserze a robale są smakowite :)

 

pzdr

kjujik

Edytowane przez Kjujik
Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie dzisiaj nie produkuje się już chopperów. Wszystkie maszyny to raczej ciężkie i mocne maszyny, które niewiele mają wspólnego z ideą choppera - czyli minimalistycznego motocykla pozbawionego wszelkich dodatków. Nie wykluczone, że próbą była yamaha DS Classic (cruiser) i Custom (chopper). Teraz miejsce chopperów zajęły dragi i customy.

 

Oj, chyba zapomniałem, że w USA można jeszcze kupić Intrudera VS'a, a to zdecydowanie chopper.

 

Honda ma model Shadow o wdziecznej nazwie Spirit :icon_eek: - może robić za choppera: cienkie, duże koło z przodu, szerokie, mniejsze z tyłu, lekki wyglad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wytłumaczcie mi czym się różni chopper od cruisera i podajcie przyklady na modelach!

 

Jeszcze czopery nie umarły - customowe czopery.

 

A współczesne seryjne czopery to:

HD FXSTC

HD FXCWC

HD FXDWD

czyli guma z przodu jak w rowerze z tyłu jak w samochodzie, nogi do przodu, ręce do góry, majtki w dól i jazda :flesje:

i daj tu szybe do nich np. do FXCWC to dopiero będzie czad :icon_eek:.

 

CRUISER to ciężkie moto dość bogato wyposażone (wszystko zależy od właściciela).

Lampy ,grube opony, głębokie błotniki, gmole, siedzenie jak fotel u dziadka, szyby, osłonki, radyjka, sakwy z tyłu z boku z przodu.

Aha jeszcze bagażnik dachowy, klima, szyberdach i boczne airbagi :biggrin:

 

-czoper to błysk w oku

-kruzer to powaga

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...