Skocz do zawartości

Mandat za wyprzedzanie w korku (przekroczenie linii P-4)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No tak. wredni ci policjanci, znowu sie biednego motycklisty czepili co mu wiater tablicę podgiął...

 

A wy się potem dziwicie że policja tak a nie inaczej do motocyklisów podchodzi. Bajdełej - jaki jest cel podginania tablicy, bo zapomniałem?.....

nie mialem podgietej tablicy mocno ani zeby dla szpanu.po prostu ktos wczesniej skrocil blotnik i dalem ja lekko nizej i pod skosem (minimalne zgiecie) bo po plecach mi leciał syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tym korkiem. Nie ważne czy pojazdy stoją czy jadą, można je wyprzedzać albo omijać z lewej strony,tylko nie można powodować zagrożenia bezpieczeństwa, zachować bezpieczny odstęp i nie przekraczać linii ciągłej. Omijać można również z prawej strony, ale wyprzedzać tylko z lewej ( choć są odstępstwa od tego wyprzedzania )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba naprawdę na 1 kwietnia :banghead: . przez pół godziny przez mosine to mozna przejść na czworakach ew się przeczołgać z jednego końca na drugi

 

Tam mialo byc '30 minut wczesniej'. Wiadomo, ze czolgajac sie po pijaku mozna by przejsc Mosine cala wzdluz lub wszerz w 30 minut :biggrin:

 

A co do sprawy: zadne prima aprilis!

 

Samochody staly w korku a on spokojnie powoli sobie je wyminal i stanal mniej wiecej na linii P-4 (podwojna ciagla). Dokladnie na niej na samym przedzie korka. Oni podjechali z przeciwka i zajechali mu droge kazac zjechac na chodnik. Dokladnie nie opowiadal bo byl wkurzony, ale policjant mu cos tlumaczyl, ze w przypadku bodaj przerywanej juz mial prawo wyminac korek. Ale jak byla podwojna ciagla to musial na bank ją przekroczyc, a tego nie wolno robic pomimo, ze samochody stoja.

 

200 zlotych i 5 punktow karnych to naprawde dobry zart, jak na prima aprilis :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej stronce zamieściłem kiedyś rozmowę z policjantami z patrolu motocyklowego drogówki.

Oto fragment rozmowy na ten temat:

 

Wojkop: No to porozmawiajmy o konkretnej sytuacji; jazda na motocyklu pomiędzy kolumnami samochodów stojących w korku, czy pod sygnalizacją świetlną - wolno tak, czy nie?

 

Artur: Jeśli jest to omijanie stojących samochodów i nie przekraczasz przy tym linii ciągłej - to wolno...

 

Krzysztof: ...inaczej to już wygląda gdy pojazdy są w ruchu...

 

Jak kogoś interesuje cały wywiad - zapraszam tu:

http://www.rockers.webd.pl/readarticle.php?article_id=24

 

 

w przepisach to chodzi dokładnie o to, że możesz jeśli:

 

- pojazdy się nie poruszają

- nie przekraczasz linii ciągłej

 

więc teoretycznie mieli prawo się przyczepić... a, że to idiotyzm to zupełnie inna kwestia

pozdroo

 

 

 

Co wy z tym korkiem. Nie ważne czy pojazdy stoją czy jadą, można je wyprzedzać albo omijać z lewej strony,tylko nie można powodować zagrożenia bezpieczeństwa, zachować bezpieczny odstęp i nie przekraczać linii ciągłej. Omijać można również z prawej strony, ale wyprzedzać tylko z lewej ( choć są odstępstwa od tego wyprzedzania )

wszystko ładnie pięknie wszystkie przepisy cytujecie bardzo dobrze ale jest inny przepis który mówi że na jednym pasie ruchu obok siebie nie mogą się znajdować dwa pojazdy (min dlatego np w myśl przepisów dwa motocykle nie mogą jechać obok siebie na jednym pasie) i to jest właśnie przepis na który czasami powołują się szczególnie upierdliwi policjanci a połączenie tego przepisu z tymi które cytujecie jest właśnie luką :biggrin: :biggrin: której tak naprawdę nikt nie wie jak rozwiązać (jak znam życie to kiedyś zmienią przepisy - na pewno na gorsze dla nas :) )

 

No tak. wredni ci policjanci, znowu sie biednego motycklisty czepili co mu wiater tablicę podgiął...

 

A wy się potem dziwicie że policja tak a nie inaczej do motocyklisów podchodzi. Bajdełej - jaki jest cel podginania tablicy, bo zapomniałem?.....

 

 

ja mam pogiętą (nie podgiętą) bo mi jeden motocyklista wjeżdżając we mnie kolanem pogiął . ile się dało to wyprostowałem ale jak ktoś się bardzo uprze to tez mi da mandat :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ładnie pięknie wszystkie przepisy cytujecie bardzo dobrze ale jest inny przepis który mówi że na jednym pasie ruchu obok siebie nie mogą się znajdować dwa pojazdy (min dlatego np w myśl przepisów dwa motocykle nie mogą jechać obok siebie na jednym pasie)

 

A możesz podać skąd ten przepis wziąłeś? Bo jeśli to to o czym myślę, to tam jeszcze jest jedno istotne słowo:

 

"pas ruchu - każdy z podłużnych pasów jezdni wystarczający do ruchu jednego rzędu pojazdów wielośladowych, oznaczony lub nieoznaczony znakami drogowymi"

 

które mocno zmienia sens tej definicji :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...