Skocz do zawartości

MOTO ZAKUPY W USA


Rekomendowane odpowiedzi

W Polsce nie rozformowuje sie kontenerów w portach, no chyba że kontenery drobnicowe.

Po odprawie dowozi sie kontener do odbiorcy i tam rozładowuje, potem kontener jest odwozony na depo wg. wskazań armatora.Odbiór od klienta jest zazwyczaj równy cenie frachtu morskiego a nawet może go przekroczyć- totalnie nie opłacalne. Czy kosztuje to 800 to nie wiem jutro zagadam z armatorem jakims to napiszę,. Choć wątpię, bo ostatnio wysyłałem do Cork i wyniosło 1400 EUR, a to tylko Irlandia.

 

Polamer podobno solidna firma, choc kroją sporo.

Ja mogę polecic armatora , który jest w stanie śćiągnąc motcykl w cenie 200-300 USD. Warunek to zapakowany w taką skrzynie jak przychodzi od producenta, albo coś podobnego.

 

Na ciuchy musisz miec świadectwo pochodzenia, bo jak sie UC uprze to bedzie leżeć az dotrze w końcu papierek ze stanów , a składowe leci. Koszt takiego papierka to ok 20 zielonych.

 

o jaki okrągły post mi sie trafił :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co do kontenera to słyszałem to z drugiej ręki, jak co to jeszcze kiedyś się zapytam znajomego ile to dokładnie kosztuje w lecie chce sprowadzić nową Impreze na opylenie w PL + jakieś moto do tego.

A co do tego Twpjego opisu tych kontenerów to możesz to rozwinąć bardziej bo nie kumam za bardzo.

Wydaje mi się że każdy kontener musi być rozładowany i oglądniety przez celnika (clenie itp)

Pzdr

Edytowane przez gizmucik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz znajomych w stanach to najlepiej kup coś w sklepie w stanach podając adres w usa, potem znajomi zapakują ci to albo tylko napiszą nowy adres na pudełku bo wszystko przyjdzie do nich zapakowane i niech wyślą to jedną z wielu firm wysyłających paczki z polskich agencji w usa. Po jakimś miesiącu powinieneś mieć rzeczy na miejscu. Jeżeli chodzi o zamawianie w sklepie to najlepiej to zrobic z karta kredytową tych znajomych, których masz w usa. Potrzebujesz do tego ich dokładnych danych, numer karty, datę do kiedy jest ważna, trzycyfrowy numerek zapisany na odwrocie karty, (dane posiadacza musza się pokrywać z tym co jest zapisane w systemie bankowym pod dana kartą) i tyle. Zamawiasz , płacisz i reszta jak wyżej. Ew. prześlij linki znajomym jeżeli obawialiby sie podawac ci te wsztskie dane i niech oni wszystko zrobia w necie a ty tylko czekaj na przesylke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam podepne sie z pytaniem w tym temacie,

Stoje przed zakupem motocykla i chce zrobic przelew do usa.

Mam problem z zapisem ich nr konta

dostalem takie dane:

adres wlasciciela rachunku i banku

887777SWIF(bic):CITIUS33ABA (numer banku):8371910298 numer konta: 93012876

 

i pytanie jak to przekształcic na format iban? czyli standardowy rachunek 26 cyfrowy

 

Nie chce jakiegos bledu zrobic bo mnie obciaza kosztami i czas oczekiwania na moto sie wydluzy ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zapisem ich nr konta

dostalem takie dane:

adres wlasciciela rachunku i banku

887777SWIF(bic):CITIUS33ABA (numer banku):8371910298 numer konta: 93012876

 

i pytanie jak to przekształcic na format iban? czyli standardowy rachunek 26 cyfrowy

 

ja robie regularnie przelewy do mojej siostry do usa i nie przeksztalcam numerow na format iban, przelewy robie z banku millennium i wymagane sa oczywiscie adresy pocztowe banku i odbiorcy przelewu, a z numerow to wystarcza tzw SWIFT banku -w Twoim przypadku to CITIUS33ABA, oraz numer konta, tylko ze Ty podales osmio-cyfrowy, moja siostra ma 10-cio cyfrowy, u nas numery rachunkow tez sa 10-cyfrowe wiec nie wiem czy te 8 to ok? bo napisales ze "numer konta: 93012876" a mi na numer rachunku bardziej pasuje to "8371910298"

Edytowane przez LENAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce numery rachunkow od kilku lat są 26 cyfrowe!

ale to nie znaczy że w innych krajach też

 

najrozsądniej będzie jak poprosisz właściciela rachunku by podał ci numer konta w formacie IBAN

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce numery rachunkow od kilku lat są 26 cyfrowe!

ale to nie znaczy że w innych krajach też

 

najrozsądniej będzie jak poprosisz właściciela rachunku by podał ci numer konta w formacie IBAN

 

zgadza sie, pelny numer konta bankowego to 26 cyfr, ale numer rachunku w konkretnym banku okresla 10 ostatnich cyfr... i podobnie jest w usa, powtorze, ze robiac przelewy do siostry podaje tylko SWIFT i 10 ostatnich cyfr i kasa leci...

Edytowane przez LENAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc Lenar i rozwaianie watpliwosci... Podalem poprostu tak jak napisales Bic+nr konta (8cyfr) nr rachunkow w usa maja rozna dlugosc i to nie jest tak jak u nas Iban ze 26cyfr. Dopisalem jeszcze nr banku w opisie dodatkowym i wszystkie info jakie miałem. Mam nadzieje ze mi nie wróci :)

Płacenie takiej kwoty za moto poprzez Paypal byłoby czystą głupotą.. prowizja na poziomie 500zl :crossy: a z konta poszlo za 30zl wiec da sie przezyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

! ! ! ! ! !

 

Ja juz sprowadzilam z USA 2 kurtki, sprowadzam właśnie 3cią.

 

I za każdym razem innaczej.

 

1) Icon Merc za $150 - zapłaciłam w Polsce 465 zł - przez sklep www.livefast.pl

2) Joe Rocket Gold Digger za ok. $230 - w Polsce zapłaciłam 630 zł - u kolesia wyczajonego na allegro

3) Alpinestars Stella Sigma Drystar - na amerykanskim ibeju za $230 - przez www.kupujzusa.com wycenili transakcję na 670 zł +55 zł przesyłka.

 

Chodzi o to że w przypadku 3) uniknę płacenia na ibeju za unia europejska (dod. koszt) i płacenia cła. Koleś z ibeja powiedział ze wyśle do Polski za $59, i że napisze wartosc wysylki czyli zaplacilabym clo czyli wyszloby w najlepszym wypadku jakies 850 zł (gdzie w Polsce po przecenie ta kurtka kosztuje 951 zł).

 

Była opcja również taka: kupuje przez ibeja za $230, wysylka na terenie USA for free, wysylam z moim numerem klienta pod adres polamer w Chicago (taka firma wysylkowa, od marca swiadcza usluge taka o ktorej pisze), dzwonie do polamer i prosze o przepakowanie kurtki i wyrwanie metek i wywalenie rachunkow i papierkow(za to sie dod. placi), pisza na paczce: GIFT, NO COMMERCIAL VALUE i idzie do Polski bez płacenia cła. Czyli płacę tylko za kurtke na ibeju i za wysylke w polamer - nie mam pojecia ile to wynosi, zalezy od wagi i wielkosci paczki - cennik jest na ich stronie.

 

Wybrałam kupzusa.com jak na razie bo mi sie nie chce czekac i miętosić z ibejem i polamerem.

w kazdym razie jesli ktos potrzebuje porady w tym temacie to jestem do dyspozycji. tylko bez farmazonów...

 

pzdr

Edytowane przez martyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuje porady/odpowiedzi. Zamowilem ze stanow kurtke, USPSem, czyli zwykla Amerykankska poczta. No i tracking z USPS pokazuje, ze paczka jest juz w Polsce od paru dni. I co, mam czekac na jakies powiadomienie, czy samemu zglaszac sie do urzedu celnego czy gdzies? Bo troche dlugo to trwa... Paczka oczywiscie sprowadzona legalnie, ubezpieczona, bez zadnych nalepek ze gift itd. wiec clo bedzie do zaplacenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...