Skocz do zawartości

Co polecicie na parujaca szybke ?


Rekomendowane odpowiedzi

... przy temperaturach poniżej powiedzmy 15stopni, Antifogi w ogóle coś pomagają?

 

Chyba gdzies sa jakies granice ? Pinlock lub inne rozwiazanie przyniesie poprawe

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję nie bawić się w antifog, który nanosi się na szybę za pomocą sprayu. Poszukaj w sklepach naklejki antifog. Przykładowym producentem czegoś takiego jest Fog City.

Naturalnie pinlock jest o wiele bardziej wydajny niż antifog i zawsze jest lepszym rozwiązaniem.

Co do deflektora to nie zawsze przynosi on oczekiwany rezultat. Czasami zdarza się tak, że potrafią łzawić oczy. :)

www.motoholicy.pl

Motorismo Warszawa

ul. Modlińska 154

Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuciłem w google, toż to kask za 250 złotych. Głowe masz tylko jedną, wymień doniczkę na normalny kask. Serio.

 

Jesli w kasku jest dobrze poprowadzona wentylacja a szybka jest odpowiednio daleko od nosa, to antifog nie jest niezbędny. Niektóre nie parują mimo braku antifoga

Edytowane przez komandosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Karen, czy w SR1 nie masz pinlocka? :blink:

 

No właśnie okazuje się, że nie :blink: Mogę sobie taką ło zakupić (http://www.moto-akce...1-jasna,p,49845) i z pewnością to zrobię, ale na razie kupiłam kominiarkę i skarbonka pusta.. studnia bez dna :P

 

PS. Właśnie widzę, że wkładka powinna być.. zonk..

Edytowane przez karen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAREN - jeżeli kupowałaś kask z USA to bym się nie dziwił, że nie było pinlocka ale każdy europejski sprzedawca musiał też dać ci pinlocka w zestawie. Może głupio zabrzmi ale upewnij się czy nie przegapiłaś go w pudle. Już taki numer widziałem. Tak jak kolesia co klął na pinlocka, że nic nie widać przez niego a jeździł z folią zabezpieczającą.

FOG CITY będzie w nowej wersji za jakieś 2 miesiące. Zmiana polegać będzie na ty, że wklejka będzie demonowalna i można ją zdjąć z wizjera bez żadnego uszczerbku dla wklejki i szybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Cześć,

Kupiłem sobie kask, Lazer Rafale i generalnie na głowie siedzi ok, z okularami trochę słabiej, ale da się żyć. Natomiast to co mnie martwi to mega szybko paruje nawet w gorący dzień jak dzisiaj. Zakładam i po kilkunastu sekundach widać pierwsze oznaki parowania na dole szyby. Przy nadmuchu powietrza od przodu jest trochę lepiej, zazwyczaj para ustępuje. Bez pinlocka (na razie). Generalnie jest to mój pierwszy kask i nie wiem czy warto kupować i zakładać pinlocka i będzie ok czy lepiej zwrócić i szukać czegoś innego?
Okulary też nie do końca trzymają się "na" uszach" a raczej gąbka w kasku przyciska je do skroni ok. 1 cm nad uszami, przez co są trochę wyżej niż normalnie "na nosie" bez kasku.

Co myślicie (głównie o tym szybkim zaparowywaniu), zwracać czy zostawiać - może podczas jazdy nie będzie tak parować?

Edytowane przez budas123023
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, budas123023 napisał:

Co myślicie (głównie o tym szybkim zaparowywaniu), zwracać czy zostawiać - może podczas jazdy nie będzie tak parować?

No bez jaj, że w upalny dzień zakładasz kask na głowę i bez jazdy (czyli cyrkulacji powietrza) wymagasz żeby nie parował... Po coś chyba w kasku są otwory wentylacyjne? Tylko że one spełniają swoją rolę gdy się jedzie i jest pęd powietrza.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...