Skocz do zawartości

Co polecicie na parujaca szybke ?


Rekomendowane odpowiedzi

Klima rzeczywiście nie ma sobie równych :biggrin: , ale może napierw spróbuj wkleić folię.

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=54204&hl=

Zresztą ten temat był już na forum, np. tu: http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...parująca+szybka

A jak nie tu, to gdzie indziej... :icon_razz:

Pzdrwm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale może napierw spróbuj wkleić folię.

Do mojego Caberga nie pasuje. Szybka jest sferyczna - tzn. szybka ma krzywiznę nie tylko w poziomie ale i w pionie, a o tym już producenci folii nie pomyśleli - przynajmniej tej --> http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....roducts_id=3660

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Ja bym próbował następujące patenty:

- umieścić coś małego w miejscu, gdzie wizjer styka się z dolną uszczelką, żeby się nie domykał (minimalna szczelina powinna skutecznie odparowywać bez uczucia przeciągu - rozwiązanie stosowane fabrycznie np. przez Shoei).

- posmarować wewnętrzną powierzchnię wizjera jakimś środkiem, który zapobiega parowaniu (był jakiś patent na mydło w płynie)

- założyć taki "deflektor" przed nosem, który zapobiega dmuchaniu prosto na szybę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapobiegać parowaniu szybki w kasku Shiro SH-996? I dla czego "zawijają" mi się w nim uszy? zdążyłem się już przyzwyczaić, ale to jest pewien dyskomfort :D

 

Kominiarka jak zauwazyl przedmowca,

 

Najprostszym i najtanszym rozwiazaniem aby nie parowal vizjer jest zakup cos a'la pin lock w Louis'ie. Cena okolo 8,- €

 

Shoei robi teraz pin lock'a bez pinlock'a czyli przyklejanego od srodka na vizjer, co lepsze, mozna go odkleic i przykleic na inny vizjer. O cen enie pytajcie, widzialem na Intermot'cie, o cene nie pytalem.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o antifoga w aerozolu, to polecam siuwaks Liqui-moly do czyszczenia szyby. Sprawdzałem kilka preparatów i ten był najmniej badziewny :).

Przy wartości i tandecie tego kasku nie ma sensu inwestować w cokolwiek innego, gdy sama wkładka pinlock będzie kosztować ok. 70-100 zł, a i tak trzeba nawiercić otwory montażowe (co za pierwszym razem równa się kupnu nowej szyby).

Albo najlepiej posłuchaj co pisze piórko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi paruje Schuberth SR1.. i to jest problem, który doprowadza mnie do szewskiej pasji, czy całej mojej miłości do tego garnka. Oczywiście tylko teraz, przy temperaturach poniżej powiedzmy 15stopni, ale mimo wszystko mnie to denerwuje. Jakiś patent? Antifogi w ogóle coś pomagają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...