Skocz do zawartości

Romet problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem wujek ma rometa ale jest on zarejestrowany na jego ojca który nie żyje ale jego syn go opłaca regularnie Oc ale nie robi przeglądów wujek nie chce mi go dać z powodu tej rejestracji czy mogę spisać umowę z żona nie żyjącego wujka czy uznają ją w wydziale czy wujek musi robić sprawę spadkowa w sądzie czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabycie przez zasiedzenie odpada. Rzecz ruchomą można nabyć przez zasiedzenie tylko w dobrej woli - a tu jak nic mamy złą wolę (czytaj - świadomość tego, że rzecz jest własnością innej osoby).

 

Pomijam już koszty zasiedzenia "komarka". Koszty sądowe to 2.000 zł - czyli pewnie dużo więcej niż warty sam komarek. :crossy:

 

 

Jedyna droga to postępowanie spadkowe.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy wujek nie żyje?

Ostatecznie jeżeli jest powszechna zgoda w rodzinie na przekazanie Ci komarka i są do niego wszystkie papióry, to jakimś rozwiązaniem jest antydatowanie umowy.

 

Sprawa spadkowa na komarka to też trochę gruba armata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kuzyna którego brat zginał w wpadku , potrącił go pijany skurw.... i zabił na miejscu. Jego brat chce ten motor na siebie zarejestrować i powiedział mi ze musi założyć w sądzię sprawę cywilno-prawną i bez problemu dostanie własność. ale ksozta.nie wiem jakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek nie żyje od 1996r Romet chyba ma bardzo mały przebieg na pewno nie zaglądałem bo jest w stodole pod sianem był mało jeżdżony stoi z 10lat nieruszany a jakby wujek poszedł z aktem zgonu ojca do pzu i pokazał to by wypisali go z klientów ?? mi sie wydaje ze tak skoro nie żyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj w szafie i jestem pewien, że w cudowny sposób możesz tam odnaleźć testament ( nie piszę oczywiście żebyś go sam stworzył bo to byłoby przestępstwo, hihi:) w którym śp.wujek przekazuje komarka komuś z rodziny od kogo można potem go odkupić albo bezpośrednio tobie ale jak widzę masz dopiero 16 lat wiec nie wiem czy można byłoby na ciebie ale może i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...