Skocz do zawartości

Ubiór na pierwszy motocykl


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem żonie ten komplet (dopiero w 3 wersji zrobili damskie rozmiary) i od wiosny jeździ na zmianę z tekstylem. Rzeczywiście jest to bardziej miękka skóra od innych strojów skórzanych - na tyle, że częściej jeździ w skórze z powodu większej wygody niż tekstyl. Sam byłem zdziwiony :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czyszczenia i pielęgnacji używamy preparatów S100, każdy sklep Ci to dobierze do rodzaju skóry.

Nie bierz rozmiaru wyżej. Jeśli mierzyłeś już jakiś rozmiar, to sprawdź mniejszy i weź poprawkę na szybkie dopasowanie tego stroju. Sugerowałbym kupić mniejszy (ochraniacz i tak wciśniesz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie, jak większość osób po zrobieniu prawa jazdy kat.A zacząłem rozglądać się za motocyklem jak i ubraniem. Motocykl dość fajnie udało się znaleźć w dobrej cenie i w danym momencie posiadam Hondę cbf 500 2005r abs. Następnie, no dobra, motor jest to trzeba się ubrać. Ze względy na sporadyczne wypady na tor (ODTJ Lublin, w sumie nie za ambitny ten tor) i głównie dojazdy do pracy padło na komfort (kombinezony mierzyłem ale to koszmar znaleźć coś dla 187cm gościa), ale całego ubrania nie skompletowałem z czym mam też problem.

 

kask: shark spartan carbon

kurtka: SPYKE PATHFINDER EXTREME DRY TECNO 

rękawice: Alpinestars SP-8 v2

spodnie: ?

buty: ? (do codziennego chodzenia 28,5cm wkładka)

 

Kask jedyny jaki mi pasował (ale to może problem niewymiarowej głowy 😜), Kurtka super, zdaje egzamin, ciepła, podpinka to rewelacja sprawa. Dokupiłem sobie ochraniacze na kolana + piszczele, ale jakoś średnio bezpiecznie się w nich czuje, a jazda bez butów (póki co w dojazdach do pracy/działkę) nie sprzyja miłym doznaniom 🙂. Raz ze zimno, dwa zmiana biegów butami z siateczką to jakieś nieporozumienie. Piszę ponieważ nie chce popełnić błędów nowicjusza i chciałbym sięgnąć rady bardziej doświadczonych kolegów. W jakie spodnie/buty według was powinienem celować. No i jeśli spodnie tekstylne to jak tutaj wyjść podszkolić się w zakrętach na torze, ochraniacze na kolana? Niby głupie pytania, ale jednak chyba każdego początkującego nurtują jakieś banalne, może czasem mniej zagwozdki.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dzięki za pomoc! 🙂

 

Edytowane przez grip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, grip said:

Witam serdecznie, jak większość osób po zrobieniu prawa jazdy kat.A zacząłem rozglądać się (...)

 

następnym razem rozglądaj się po wyszukiwarce. podpowiem, że za -naście lat działalności fm dużo więcej tematów typowych dla początkujących ma swoje gotowe odpowiedzi

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 30.09.2019 o 18:20, grip napisał:

Ze względy na sporadyczne wypady na tor (ODTJ Lublin, w sumie nie za ambitny ten tor) i głównie dojazdy do pracy padło na komfort (kombinezony mierzyłem ale to koszmar znaleźć coś dla 187cm gościa), ale całego ubrania nie skompletowałem z czym mam też problem.

Nie wiem ile ważysz, ale jak waga oscyluje w 80-105 kg, to nie ma problemu z dobraniem kombinezonu na takie wymiary, no chyba że ktoś nie potrafi Ci wytlumaczyc jak to powinno leżeć... 😉

 

Jeśli masz pytania lub potrzebujesz pomocy, mam sklep około 35-45 km od Lublina, więc możesz śmiało podjechać i nawet się przymierzyć do odzieży, powiem Ci na co zwracać uwagę jeśli nie będziesz chciał kupić tego u nas 😉

 

Jeśli masz pytania, pisz tutaj lub na priv ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2019 o 21:54, grom546 napisał:

Nie ma problemu z czyszczeniem? Zastanawiam się też czy w przypadku chęci włożenia protektora pleców (w fabryczne miejsce) od razu brać rozmiar większą kurtkę?

Kwestia rozmiarowki. Ja na  Bionic Alpinestars kupilem kurtke o numer wieksza, bez roznicy czy skora czy texy.

 

🤣

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
2 hours ago, Korcz said:

Szukam obuwia (...)

a z którego konta tym razem zareklamujesz wiadomy sklep?

odpuść sobie ten spam

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich Forumowiczów. Mam na imię Łukasz.
Od zawsze chciałem mieć motocykl dlatego 12 lat temu zrobiłem prawo jazdy kat. A z nadzieją, że kiedyś się przyda. No i tak się poskładało, że wszedłem w posiadanie pięknego motocykla jakim jest Yamaha Drag Star 650. Tak, wiem, nie jest to idealny wybór na pierwszy motocykl ale nadarzyła się okazja wobec której nie mogłem przejść obojętnie. 
Skoro motocykl już mam to teraz trzeba się ubrać i tu pojawia się prośba do Was o pomoc w doborze ubioru. Pokopałem trochę na allegro i jakiś obraz mniej więcej mam tego co bym chciał ale tylko i wyłącznie od strony wyglądu. Natomiast nie wiem na co powinienem brać pod uwagę od strony bezpieczeństwa.
Myślę, że motocykl zostanie ze mną co najmniej na 3-4 sezony. Jeśli chodzi o jazdę to zakładam 20% miasto i 80% niedalekie wypady za miasto.
Budżet to około 2000 zł z czego najwięcej planuję wydać na kask. Pytanie czy w ogóle w tym budżecie jestem w stanie kupić bezpieczne ubranie. Jeśli tak to wybrać możliwie najtańsze bo za sezon czy dwa i tak będę chciał coś zmienić czy od razu mierzyć wyżej? 
Wizualnie podobają mi się skórzane kurtki, jeansowe spodnie i skórzane długie buty. Choć to na początek raczej odpada ponieważ na pewno nie zmieszczę się ww. budżecie. Pytanie też czy w razie wywrotki skórzana kurtka będzie chroniła tak samo dobrze jak tekstylna, czy jeansowe spodnie będą tak samo wytrzymałe jak tekstylne i czy skórzane buty będą tak bezpieczne jak sportowe?
Może pokażę kilka przykładów na co się natknąłem kopiąc na allegro i napiszcie proszę co o tym sądzicie. 


Kask integralny lub ewentualnie szczękowy. Wstępnie wybrałem HJC I70. Chętnie zobaczę jakąś alternatywę.
Kurtka:
https://allegro.pl/oferta/kurtka-motocyklowa-tekstylna-adrenaline-pyramid-xl-6760665593
https://allegro.pl/oferta/ozone-pulse-tekstylna-kurtka-motocyklowa-fluo-8954726777
https://allegro.pl/oferta/shima-mesh-pro-kurtka-motocyklowa-gratisy-8364291303
Spodnie:
https://allegro.pl/oferta/spodnie-motocyklowe-adrenaline-soldier-czarne-9053107906
https://allegro.pl/oferta/jeansy-motocyklowe-spodnie-kevlar-ochraniacze-9249779357
https://allegro.pl/oferta/shima-giro-spodnie-motocyklowe-bojowki-gratisy-9261353529
Buty:
https://allegro.pl/oferta/skorzane-buty-motocyklowe-turystyczne-letnie-9346892145
https://allegro.pl/oferta/buty-motocyklowe-husar-x-tc-pro-8776601367
https://allegro.pl/oferta/buty-motocyklowe-glob-43-skora-polskie-chopper-8000778518
Rekawice skórzane.

Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.
Pozdrawiam, Łukasz.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy w przypadku posiadania dobrej kurtki cztero sezonowej typu Held Hakuna II, RTS Adventure czy Revit Sand 3 z dobrą wentylacją jest sens dokupywanie oddzielnie kurtki typu mesh??

Planuje w przyszłości wyprawę moto przez Azję centralną i zastanawiam się nad wyborem odzieży która posłuży teraz i w przyszłości na wyprawie.

Ewentualna kurtka mesh to dodatkowy ładunek na wyprawie ale ułatwia mi wybór kurtki głównej bo mogę wybrać odzież w ciemnym kolorze, nawet gorzej wentylowaną ale lepszej marki, może jakiś laminat jak Held Carese II czy Hein Gericke Tuareg (dobre ale ciemne).

Mieszkam W Irlandii więc kurtka na codzień nie musi mieć doskonałej wentylacji w postaci całych wypinanych paneli bo tutaj lato jest słabe i krótkie. Bardziej mi zależy na tym aby była ciemniejsza, mniej brudząca i miej rzucająca się w oczy i aby dobrze chroniła przed deszczem bo ten potrafi padać przez miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Arcer said:

Held Carese ani H-G Tuareg nie są laminatami. Laminaty to odzież z membraną wprasowaną, a nie wypinaną.

Weź pod uwagę, że HG w ubiegłym roku zbankrutowało, więc w razie problemów nie uda się u nich skorzystać z gwarancji.

Tak tak znam różnicę tylko wyszukiwarka mi wskazała na nie jako laminowane a że oglądałem w necie dziesiątki tych kurtek to wziąłem to za pewnik.

Już wiem dlaczego strona HG nie działała 😉

Pozostaje zasadnicze pytanie czy taka kurtka mesh w upale dużo lepiej sprawdzi sie jak kurtka typu Held Hakuna 2 która ma sporą ilość otworów wentylacyjnych? czy jest spora różnica? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy to od prędkości i szyby w motocyklu.

Jeździłem w ramach testów w meshowej kurtce Rukka Airider - w upałach była wybawieniem nawet w mieście, ale byle mżawka i już byłem mokry.
Aktualnie śmigam w kurtce Rukka z wypinaną membraną i otwieranymi wlotami. W niedzielę jeździłem w deszczu i nie wpinałem nawet membrany - w deszczu zamykałem wloty. Oczywiście to nie wystarcza - trzeba jechać powyżej 90-100 km/h i podnieść nieco szybę w moto.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2020 o 13:36, Artur 76 napisał:

jest sens dokupywanie oddzielnie kurtki typu mesh??

 

Pierwszy sezon testuję kurtkę firmy Shima z serii X-Mesh. Po wypięciu podpinki robi się bardzo przewiewna kurtka na upalne dni. Przy temperaturach powyżej 25 stopni jest świetnie. Podczas wolniejszej jazdy przez zakorkowane miasto jest dużo lepiej niż w innych kurtkach. Bardzo dobra rzecz na upały, warto mieć drugą kurtkę właśnie na takie dni.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...