Skocz do zawartości

Ubiór na pierwszy motocykl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam . W tym roku przesiadam się na poważny sprzęt ( jak dla mnie ), wybrałem cbr600f4i.

 

Chciałbym się poradzić w sprawie ubioru. Poszukuję kasku integralnego , kurtki , spodni oraz butów ( rękawiczki mam i nie chce ich zmienić ).

 

Mój budżet to ok 2000zl.

Oczywiście ubranie tekstylne.

 

Czy za tą kwotę kupię coś rozsądnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie jaj, że za dwa koła nie kupi sensownych spodni i kurtki.



Taki przykład

Kurtka ALPINESTARS GUNNER
Lub
IXON STRATUS HP

SPODNIE ALPINESTARS AST-1
Lub
IXON FUELLER

BUTY SPORTOWE BLADE ADRENALINE

Kask
SHARK VISION-R SERIE 2
Lub
SHARK SKWAL FLYNN

Masz dobre przykłady ale warto abyś w sklepie po-przymierzał i sprawdził jak się czujesz w danym rozmiarze. Warto też posiedzieć chwilę w spodniach bo czasem jaja mają coś do powiedzenia a jednak więcej w tym siedzisz niż chodzisz.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie jaj, że za dwa koła nie kupi sensownych spodni i kurtki.

 

Podpisuję się ręcyma i nogami :D

 

Ludzie już mają taką spinę w dupie i tak są nakręceni snobistycznym podejściem do "markowych rzeczy", że w ogóle jak nie masz Dainese na plecach i kasku za 2500 to zginiesz! :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że też człowiek kiedyś jeździł w butach wojskowych, skórze od wujasa (lekko waląca stęchlizną) czeskim kaskiem z lat 70tych (ale włókno szklane ;)) jeansach i zwykłych rękawicach skórzanych :D ... i w sumie u mnie niewiele się zmieniło - dalej najchętniej w orzechu :)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Nie wiem po co tyle szumu w tym temacie.

Zasadniczo pytanie brzmi czemu ograniczacie się do "nowych" rzeczy.

 

Jest pełno ciekawych ofert z używkami.

Na olx czy allegro itd. bez problemu można kupić markowy kombinezon z "garbem" w kwocie do 1500zł a i są wyjątki że trafiają się okazje.

W tej kasie mamy kombinezony takich firm jak Alpinestars. Vanucci, Tschul, RST, Dainese itd.

 

Uważam że warto poszperać za używkami bo naprawdę idzie wyhaczyć ładny markowy, nie zniszczony kombinezon w sensownych pieniążkach.

Sam osobiście mam alpinestars sp1, jednoczęściowy kupiony za 950zł.

 

Moje zdanie jest takie, lepiej używka markowa niż w tej kasie nówka "no-name".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na olx czy allegro itd. bez problemu można kupić markowy kombinezon z "garbem" w kwocie do 1500zł a i są wyjątki że trafiają się okazje.

W tej kasie mamy kombinezony takich firm jak Alpinestars. Vanucci, Tschul, RST, Dainese itd.

 

Za 1500 zł to masz nowego Tshula z garbem i ochraniaczami - mocno potaniały.

 

Zasadniczo pytanie brzmi czemu ograniczacie się do "nowych" rzeczy.

 

To sprawa kasy i tego, na co się godzisz. Każdy zwraca uwagę na markę, pytanie, czy ktoś się godzi na to, aby łazić w ciuchach po innych - a to sprawa indywidualna (osobista), której lepiej nie poruszać.

Edytowane przez Damian85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...