Jump to content

Motor dla 16-latka

korfan
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich. Od bardzo niedawna zacząłem fascynować się motocyklami. Jestem na razie zielony w tych sprawach lecz myślę, że niedługo to się zmieni. Jednak dopóki mam niedużą wiedzę chciałbym zapytać się o poradę. Mianowicie jaki motor jest dobry dla początkującego. Nie ulega wątpliwości że ma to być 125-ka bo jak każdy dobrze wie tylko takimi mogą poruszać się 16 latkowie. Jeżeli chodzi o kasę to nie mam pojęcia po jakich cenach chodzą dobre 125 dlatego nie będę tu pisał żadnej kwoty którą dysponuję żeby siebie nie ośmieszyć. Podajcie po prostu dobry motor dla mnie. Dodam tylko ze nigdy nie jeździłem na żadnym motorze ani skuterze aczkolwiek da się to zorganizować xD. Pozdrawiam Krystian

Nieee :/ Tego typu rzeczy mnie nie kręcą. Jeżeli chodzi ci o to ze nie umiem jeździć to już ci mówię. Nauczyć jeździć mogę się na motorze kumpla. Nie ma z tym żadnych problemów. To czy opanuję jazdę w 3 miechy czy w rok to nie ma znaczenia. Chodzi mi o to żeby mieć swój sprzęt. I kupie go dopiero gdy będę wiedział że na prawdę umiem jeździć.

Witam serdecznie wszystkich. Od bardzo niedawna zacząłem fascynować się motocyklami. Jestem na razie zielony w tych sprawach lecz myślę, że niedługo to się zmieni. Jednak dopóki mam niedużą wiedzę chciałbym zapytać się o poradę. Mianowicie jaki motor jest dobry dla początkującego. Nie ulega wątpliwości że ma to być 125-ka bo jak każdy dobrze wie tylko takimi mogą poruszać się 16 latkowie. Jeżeli chodzi o kasę to nie mam pojęcia po jakich cenach chodzą dobre 125 dlatego nie będę tu pisał żadnej kwoty którą dysponuję żeby siebie nie ośmieszyć. Podajcie po prostu dobry motor dla mnie. Dodam tylko ze nigdy nie jeździłem na żadnym motorze ani skuterze aczkolwiek da się to zorganizować xD. Pozdrawiam Krystian

Zacznij od zapisania sie na prawo jazdy - kat. A1. :clap:

Potem pomyslimy nad motocyklem :crossy:

^^ No dobra. Ale ja chcę wiedzieć ile kasy mam zbierać. Czy szykować się na wyjazd do Londynu na zarobek czy w Polsce wystarczy :crossy: Podaj chociaż kategorię cenową.

1000-1200 PLN - tyle kosztuje kurs z egzaminem na prawo jazdy

heh. Ceny są rózne.

500PLN za WSK 125 na chodzie z papierem, jednoramówka. Dobre dla swieżaka, lekkie, extremalnie prosta budowa. Obowiązkowy "level" dla polskiego Bikera.

Japonskie moto - szukaj na allegro. Ceny od 2-10 tys PLN zależnie od rocznika i typu/producenta. Wszelkie produkcje Made in China omijaj szerokim łukiem, WSK przy nich to inżynieria extremalna.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

to tak jak byś poszedł do kasy w media markt'cie i pytał byś ile kosztuje telewizor, a ta sprzedawca sam ma sie domyślić jaki chcesz i ile ma kosztować, po za tym wejdź na allegro i popatrz sobie ile kosztują motocykle i będziesz wiedział bo nikt (chociaż może ktoś) nie jest wróżką żeby wiedział czy chcesz ścigacza czy enduro czy crossa,

pozdrawiam

Jestem wysoki - 192cm motorem jeździłbym raczej na przedmieściach. Są niedaleko mojego miasta takie fajne drogi mało uczęszczane idealnie się nadają do jazdy.

@up

Widzisz ja nie wiem co to enduro czy cross ;p tak więc oświeć mnie jeśli możesz

Edited by korfan

no cross i enduro to tak bardziej terenowo błoto te sprawy a jak chcesz jeździć 125 po ulicy to prawko musisz mieć znaczy nie musisz ale się czasami przydaje, najpierw naucz sie jeździć znaczy ruszać skręcać później wejdź na allegro zobacz jakie są motocykle z twojej okolicy i przejedz sie i zobaczysz co cię będzie kręcić czy prędkość czy błoto.