Skocz do zawartości

Zacząłem kurs na prawko A :)


Aster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Boa wg przepisów kurs na prawo jazdy kat. A to 20h teori (takich lekcyjnych po 45 minut) i 20h jazd (takich normalnych 60minutowych). Idź do ośrodka, w którym robiłeś kurs i poproś o sprawdzenie tego, bo wg mnie się pomylili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak to jest w szkołach za 800zł :|

Ja za kurs zapłaciłem właśnie 800 i mam full wypas :icon_eek: Więc nieprawda, że tania szkoła zawsze będzie do d..y. Ale trzeba poszukać wcześniej opinii, żeby nie wyszedł zonk.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej samej szkole kurs na motor robiła moja kuzynka... i miała jazdy... ale wtedy jak robiła kurs to był tam zatrudniony taki fajny młody instruktor, który z nią wyjeżdżał na miasto... a mi przypadł taki stary dziadek :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to, że są takie szkoły które nie wyjeżdżają z kursantami na miasto. Ja chodzę do najlepszej (według wielu osób) szkoły w Warszawie i jest to niemożliwe żeby nie wyjechać na miasto. U nas jest 10 godzin na placu i 10 godzin na mieście. Nie wyobrażam sobie pojechania na egzamin jeśli nie jeżdziłam w mieście na kursie. Moim zdaniem można zaskarżyć taką szkołę, która nie wyjeżdża w miasto z kursantem.

Ja swój kurs właśnie skończyłam, ale zdawać (ze względu na terminy) raczej będę w innym mieście niż Warszawie.

 

ja czekam na rozpoczęcie jazd;-)

 

a powiedzcie mi tak z ciekawości jeździliście na kursie w całym osprzęcie (tj. rękawiczki, kask...) czy tylko w kasku?

 

Ja jeździłam w całym osprzęcie... Widziałam po prostu jak miał wypadek młody motocyklista i co się dzieje z ciałem jak masz wypadek. To że jest Ci gorąco w całym ubraniu motocyklowym to prawda, ale nigdy nie będę jeździć moto bez kasku, rękawiczek, kurtki motocyklowej i przynajmniej jeansów i na pewno nie będę jeździć w adidasach. Po prostu moje życie i zdrowie jest dla mnie ważniejsze niż to, że będzie mi za ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zdałem teorię :) 0 błędów oczywiście. Teraz czekam na praktykę - 19 czerwca.

 

Gratki Aster,

Ja mam wyznaczony termin teori A+B na 18 czerca, po zdaniu tego wsiadam do samochodu i rozpoczynam egzamin na B.

Niestety terminu egzaminu praktycznego na A jeszcze nie znam, dowiem się dopiero po zdaniu praktyki. :crossy:

wszystko pięknie odwleka się w czasie, choć ten jeden miesiąc w te czy w drugą stronę tak naprawde mi już zwisa. przez ten kurs nabyłem trochę cierpliwości. Żyję nadzieją i ufam w swoje możliwości że w połowie lipca lub na początku sierpnia plastikowy kartonik z wbitymi dwoma kategoriamii zagości w moim portfelu a ja bedę mógł (legalnie :) ) dołączyć do familii :crossy:

 

Pozdrawiam i 3mam kciuki za wasze egzaminy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zdałem egzamin w Łodzi, egzaminator troche killer, na 4 osoby 2oblały. Na placu lekka panika, moto tez nie było najlepsze co prawda Honda cb250 jak na kursie ale calkiem inaczej chodziła, bardzo niskie obroty niemalze waliła się na ósemce, a sprzegło brało przy samym końcu.

Na miescie juz duzo lepiej poszło i w rezulatacie zaliczyłem :crossy:

Czas oczekiwania na teorie tydzien i na praktyczny tez tydzien, wiec mysle ze ok w porównaniu do innych miast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłam się zapisać na egzamin w Tychach. Okazuje się, że jak mój instruktor wypisywał mi zaświadczenie o ukończeniu kursu to źle wpisał mój pesel i mnie nie mogli zapisać na egzamin :| nic tylko się pociąć... a jakby tego było mało to w Tychach się czeka do końca sierpnia na egzamin :| w Gliwicach do końca lipca, a reszta ośrodków w moim okręgu nie odbiera telefonów ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam- również się pochwalę ^^.

 

Zaczynam kurs na A1 od czwartku i oby poszło za 1 razem :icon_question:.

 

A dziś na motorower zaliczyłem praktykę- ciasno w zakręty wchodziłem i sam się zdziwiłęm, że tak umiem xD.

 

Życzę każdemu szerokości :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wczoraj się zapisałam na egzamin :) 3 lipca o 8.30 mam całość :) mam nadzieję, że się uda za pierwszym razem. Tydzień przed egzaminem sobie wykupię parę godzin jazd i heja na egzamin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na kurs jazdy zapisałem sie już jakiś czas temu. Dziś miałem pierwszą jazdę na motocyklu<Yamahą YBR125> i chciałem podpiąć pod temat ;p Pierwsze ruszanie i zgasł.Pierwsze podejście do ósemki i myślę sobie " o kurcze masakra" ale po jakiś 10-25 minutach ładnie szło wiec przyszła kolej na slalom i nie było tak zle jak myślałem.Następną rzeczą było kilka rundek wokół takiego małego osiedla po za miastem.Motorek poniżej 5-6 tys obrotów jakiś taki dziwny ale w wyższym zakresie obrotów bardzo fajny;pp jedna rzecz która mnie zastanawia to dziwne szarpnięcie motorkiem podczas zawracania o 180 stopni.Redukowałem do 1 i w tej chwili następowało szarpniecie.Zupełnie nie wiem czemu tak sie działo.Trzymałem sprzęgło i myślałem że będzie dobrze a jednak nie było.

Każdy mówi ze 125 to strasznie mało ale jak na początek też sprawia bardzo dużo frajdy :banghead:

:icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zacząłem 2 tygodnie temu kurs kat. A i robię równolegle kat. B :icon_twisted: Mam nadzieję że zdam za pierwszym razem i na egzamin nie będę musiał czekać wieczności

 

Pozdrawiam i szerokości życzę :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...