Skocz do zawartości

Licznik motogodzin i Yamaha WR 250F


Rekomendowane odpowiedzi

z tym że moge sie mylić ale wydaje mi sie że nie jest technicznie możliwe zliczanie impulsów metodą pomiaru natęzenia pola magnetycznego.........bynajmniej dokładnie.......

 

nie wiem jak to jest rozwiązane w innych licznikach ale wydaje mi sie że dokładnie mierzyć można tylko wpinając sie na przerywacz zapłonu.......

 

zapewne dlatego tak przekłamuje.......

 

moge sie mylić ale jestem prawie pewny że to tak działa......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej mało prawdopodobne . Jeżeli jest tak jak piszesz , to 1 godz. jazdy z np. 11 000 obrotów = jedna godzina pracy na wolnych obrotach . To przeczy idei zastosowania tego sprzętu . On powinien liczyć ilość impulsów idących na świecę - być licznikiem motogodzin , a nie być tylko stoperem .

 

Pozdrowienia

 

jacek

 

 

z tym że moge sie mylić ale wydaje mi sie że nie jest technicznie możliwe zliczanie impulsów metodą pomiaru natęzenia pola magnetycznego.........bynajmniej dokładnie.......

 

nie wiem jak to jest rozwiązane w innych licznikach ale wydaje mi sie że dokładnie mierzyć można tylko wpinając sie na przerywacz zapłonu.......

 

zapewne dlatego tak przekłamuje.......

 

moge sie mylić ale jestem prawie pewny że to tak działa......

Jacek dobrze pisze. :crossy: On liczy te impulsy i jest prosta teoria. Jedna mh to jedna godz pracy silnika przy max mocy jaką ma możliwość dać(czy jakoś tak). Np. przy 11.000 obr na min to ten licznik musi w ciągu motogodz odebrać 660.000 tyś impulsów na jedną moto-godz. A jak sie jeździ na ok 7tyś obr to wiadomo że silnik wolniej sie zużywa. I na jedną tą moto godz przy 7 tyś obr musi trochę dłużej chodzić silnik żeby było te 66.000tyś obrócił silnik.

Przy jeździe z 11 tysiącami obr więcej licznik odbierze impulsów w ciągu jednej godz "zegarkowej" niż jak się wrzuci 6 bieg i pyrka przy 5 tyś obr. Tak więc czas na zegarku sie nie liczy.

Tylko ta uniwersalność mnie dręczy bo taki licznik chyba musi mieć jakąś liczbę impulsów na tą motogodz. A taka seta 2t i 4t ze 500ccm mają inne obr silnika. Bo jak by miał liczbę sety że na ta 1 mh jest 66 tyś(bo kręci max 11tyś obr na min) impulsów to w tym 4t by zaniżało te mh bo np kręci max obr 8tyś. Powinna być jakaś zmiana chyba czy nie?

A czemu u ciebie Jacku zawyża to ja nie mam pojęcia. :(

Pozdro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne to jakieś, u kumpla w exc fabryczny licznik dłuuugo to liczył .

docieranie przez 10mh dobry tydzień trwało , jazda praktycznie codziennie po 2-3h po lasach :cool:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek dobrze pisze. :icon_eek: On liczy te impulsy i jest prosta teoria. Jedna mh to jedna godz pracy silnika przy max mocy jaką ma możliwość dać(czy jakoś tak) (...)

 

Ale ty to wiesz napewno, że ten konkretny licznik działa jako licznik "mth"? Czy tylko sie domyslasz?

Według teorii masz racje, 1mth to praca silnika przez 1 godzine z obrotami mocy maksymalnej, albo 2 godziny z obrotami równymi połowie obrotów mocy maksymalnej. Tylko że azdy silnik jest inny i każdy ma moc maksymalna przy innych obrotach. A ten licznik nie ma chyba możliwosci ustawienia tych obrotów, przynajmniej nic takiego nie znalazłem na stronie importera tych licznków. Nie ma też jednoznacznie napisane z jest to licznik motogodzin, więc w/g mnie jest to zwykły licznik czasu pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty to wiesz napewno, że ten konkretny licznik działa jako licznik "mth"? Czy tylko sie domyslasz?

Według teorii masz racje, 1mth to praca silnika przez 1 godzine z obrotami mocy maksymalnej, albo 2 godziny z obrotami równymi połowie obrotów mocy maksymalnej. Tylko że azdy silnik jest inny i każdy ma moc maksymalna przy innych obrotach. A ten licznik nie ma chyba możliwosci ustawienia tych obrotów, przynajmniej nic takiego nie znalazłem na stronie importera tych licznków. Nie ma też jednoznacznie napisane z jest to licznik motogodzin, więc w/g mnie jest to zwykły licznik czasu pracy.

Właśnie mnie też zastanawia jak to jest z tą mocą na innych obr każdego moto. :icon_eek: A jak jak coś to nawet w secie i ćwiarze jest spora różnica to i chyba błędne liczenie takiego "uniwersalnego" licznika mh.

Ten z tego linku http://www.allegro.pl/item314087586_liczni...cja_sendec.html co kupił właśnie Jacek to pisze na jego opakowaniu "Elektroniczny licznik motogodzin". Więc chyba to niej jest zegarek za 200pln'ów tylko licznik mh. :icon_biggrin:

Ale wiem że u kumpla w secie to tak samo długo liczył jak pisze enduromaster. Czasem cały prawie cały dzień jazdy(dużo godz zegarkowych) a mth 2-3.

Edytowane przez Moto33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Mam pytanie w tym temacie

 

Dostałem od znajomego licznik motogodzin,który chcę zmontować w swojej YZF250

Z licznika wychodzą dwa przewody: czarny i czerwony.

 

Który muszę owinąć wokół cewko-fajki ?

 

Pierwszy raz spotkałem się z takim licznikiem,z którego wychodzą dwa przewody do podłączenia

 

Pozdrawiam

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Pytanie z innej beczki. WRka z 2006 ma jakikolwiek licznik lub prędkościomierz ?

Znalazłem na olx fajny egzemplarz, ale sprzedawca mówi, że nie ma żadnych liczników motogodzin czy przejechanych km....

Kurcze chyba nie da się nie kupić kota w worku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...