Skocz do zawartości

Turystyk dla dwojga spragnionych świata


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem zwolennikiem teorii im młodszy egzemplarz tym lepiej choć nie zawsze jest to prawdą ale laik powinien jej się trzymać.. Ryzyko wdepnięcia w minę jest mniejsze. A nic tak nie psuje frajdy z wyprawy jak awarie, które trzeba naprawiać w drodze. V-Strom 650 obleci jeśli będziesz omijał autostrady. Jest najbrzydszy spośród tu wymienionych. Ale to moja subiektywna ocena. Nie zapomnij o budżecie wyprawowym czyli porządne ciuchy kufry, torby etc. Ja szukałbym TDM900 w tym budżecie.

 

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarówno trampek jak i afryka są - moim zdaniem, a nie miałem - o wiele za drogie na polskim rynku. powstała do nich legenda, ale ceny z ogłoszeń nijak się mają do realnych cech użytkowych na dzień dzisiejszy. po drugie weź pod uwagę, że jak porównasz motocykle różniące się 2, albo i 3x wiekiem, to ten młodszy ma większe szanse być w dobrym stanie. a to stan, utrzymanie, a nie model (w pierwszej kolejności) w wiekowym sprzęcie będzie rzutował na jego awaryjność. kolejna kwestia to sam zakup: łatwiej będzie znaleźć w dobrym stanie nowszy, niż bardzo stary motocykl, a i tak pewnie będziesz potrzebował jakiejś fachowej pomocy, żeby się nie nadziać na minę

dalej można by również poopowiadać o dostępności części, która dla japonii nigdy nie była rewelacyjna; i znów przy młodszych teoretycznie powinno być lepiej. na plus tych starych przemawia prostsza konstrukcja, gaźnik, itp. ale nie czarujmy się: normalnie użytkownik ma z nimi tyle do czynienia, że płaci serwisowi za ewentualną regulację

a tak realnie to weź pod uwagę, że motocyklem będziesz (w zasadzie) musiał zacząć jeździć najpierw sam, potem dopiero z dodatkowymi obciążeniami. bezpieczna jazda z pasażerem to nie to samo, co zabranie kogoś do puszki

jsz

ps. poczytaj sobie jeszcze temat, do którego przypiąłem Twoje pytanie, może też kilka innych podobnych. zawsze łatwiej kupić, jak się nie upiera na jeden model, może jeszcze jakiś pomysł znajdziesz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie z trójki Transalp, Africa i Vstrom ten trzeci jest najwygodniejszy dla dwojga, zadbany jest równie mało awaryjny jak pozostałe. Z punktu widzenia turysty ma jeszcze jedną zaletę, ma bezdętkowe koła, w razie typowej awarii przebicia wystarczy zestaw naprawczy z kołkiem, vise mozolne ściąganie koła i wymiana dętki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Staszek_s napisał:

Kolega podał kwotę, na osiągach mu nie zależy, jako przykłady podał transalpa i africę, tę starą… Gdzie tu litr?

doskonale wiesz że 650 jest super w jeździe solo .Ale z pasażerką i kuframi już lekko wymięka .

Co oczywiście nie znaczy ze nie da rady tylko z takim obciążeniem nie jedzie już jakoś super

Godzinę temu, lokipol napisał:

A powiedzcie mi, czy ten motocykl jest bezawaryjne? Czy ma jakieś bolączki na ktorej od razu terzeba zwrócić szczególną uwagę? 

Mój posiadam od 12 lat . Do dnia dzisiejszego oprócz standardowej eksploatacji nie zepsuło się nic 😉

Fakt że nie jest piękny ale to kwestia gustu

Od czasu jak go mam delikatnie hałasuje kosz sprzęgłowy ale nie przeszkadza to w niczym , nie nasila się po prostu delikatnie go słychać 😉 ale nic z tym nie robię , wierzę że wytrzyma kolejne wiele wiele lat 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpadło: skorzystaj z wyszukiwarki. serio. jeden identyczny temat dla Ciebie znalazłem, więcej możesz znaleźć sam i sobie poczytać. pomaga, tej wiedzy i pogawędek co wybrać i dlaczego jest tu zebranej z kilkunastu lat, a jak widać motocykle nie starzeją się aż tak szybko

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc przez pryzmat ceny i zastosowania to raczej DL 1000. Dla 2 osób z bagażem oraz po gorszych drogach...

Dla przykładu:

https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-dl-vstrom-1000-puig-mra-garmin-gmole-olejarka-scottoiler-ID6DS0pN.html

Jedna uwaga; enduro-tourery to motocykle raczej dla wyższych gości. Załadowany bagażem i z pasażerką będzie wymagał pewnego podparcia nogami.

 

 

Edytowane przez Hun996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piasek, w cenie do 15 tys max masz od groma motocykli turystycznych ze sterowanym elektronicznie zawieszeniem… po co koledze mącić?

wg mnie na bocznych drogach Dl650 w dwie osoby znakomicie się sprawdza, na autostradach jest w takiej konfiguracji lekka lipa, ale kolega nie szuka demona prędkości. Przy 650 jest szansa trafić egzemplarz z ABSem, czego w starszym 1000 nie uświadczy - a to przydatna opcja w turystyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich:)

Mam rozkmine  teraz nad turystykiem dla dwojga ale z pewnymi ograniczeniami A raczej pewnymi kryteriami:)

 

Mianowicie:

- cena do 7tys Max

- najmniej awaryjny, a raczej bezawaryjny (jeśli można cos w tych pieniądzach takiego  znaleźć:))

-wygodny dla obydwojga w dalszą drogę 

- łatwy w ewentualnej naprawie

- nie musi być szybki, za to może być w miarę  ekonomiczny 🙂

 

Jeśli tylko macie jakieś sugestie w tej kwocie to będziemy wdzieczni:)

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...