Skocz do zawartości

Turystyk dla dwojga spragnionych świata


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Możecie się śmiać lub nie, ale parę tygodni temu po nieprzespanej nocy stwierdziliśmy wraz z moją osobistą „małżowinką”, że chyba czas trochę zaszaleć i pozwiedzać świat.

Człowiek ma 40-tkę na karku (niestety już w tym roku) więc chyba już najwyższa pora.

Nieśmiało zaproponowałem więc kupno motocykla.

Jak byłem piękny i młody to na swojej Jawie 350 zjeździłem trochę Polski.

Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu druga połowa zareagowała na mój pomysł z wielkim entuzjazmem. I tu mnie zamurowało......

 

W tym miejscu rozpoczyna się wasza rola drodzy forumowicze.

 

Pomóżcie mi wybrać turystyka dla dwojga pozytywnie zakręconych.

Przyjmę każdą nawet zupełnie zwariowaną opinię i pomoc.

Naczytałem się już tyle i mam taki mętlik.......ale nigdy dość informacji

 

Tak więc maszyna ma być :

- wygodna (zarówno z przodu jak i z tyłu), to priorytet – szczególnie dla drugiej połowy

- używana (cóż takie realia)

- ładowna (moje 120 kg żywej wagi plus „plecaczek” niczego sobie i towar to trochę daje.......)

- prędkość podróżna 120-140 zupełnie mi wystarczy

- na początek planuję trasy głownie po asfaltach, krętych i ze sporymi różnicami wysokości (chyba zaliczymy Skandynawię), ale nie tylko

- hmm...jakby tak jeszcze rzadko odwiedzać CPN-y i stacje obsługi to byłoby naprawdę wspaniale.

 

Entuzjaści dwóch kółek czekam na wasze rady i ewentualną pomoc przy zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram ! Europa zdecydowanie pasuje do tego modelu. I nie bój się starych roczników i przebiegów, bo to bardzo trwała maszyna. Ważne żeby była w dobrym stanie.

 

Moja propozycja: Honda NTV 650, albo Transalp.

Transalp jest za mały na powyższe wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan europa jak najbardziej, tylko ze: jak masz (bo masz duza przerwe ,Jawa) to nie wiem czy Europa bedzie najlepszym rozwiazaniem. Podaz jest minimalna motocykl stosunkowo drogi i nie ma pewnosci ze trafisz na przyzwoity egzemplaz. Oczywiscie nie ma przy zadnym z 2 czy 3 reki, ale jasli jest ich malo to prawdopodobienstwo mniejsze. Ja przynajmniej na sezon bym polecal Yamahe XJ 900. Motocykl popularny tani dostepnosc czesci duza i sa stosunkowo tanie. Silnik prosty, chlodzony powietrzem prawie bezobslugowy (zawory co 24tys km) bezawaryjny no i bezobslugowy kardan. Jak zobaczysz ze Cie to kreci to sprzedasz po sezonie bez straty i poszukasz czegos wiekszego. Mysle ze za 8- 10 tys znajdziesz przyzwoity egzemplaz. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem żeby ci napisać o Afryce ale nie wiem czy będzie ci odpowiadać jest dość wysoka i przede wszystkim prędkość podróżna którą podałeś wydaje mi się że nie pasuje do Afryki ale może na ten temat wypowiedzą sie posiadacze owej Hondy

 

P.S. Deauville to Honda NTV patrz post nr 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...