Skocz do zawartości

ILE PAPIEROSóW


Rekomendowane odpowiedzi

witam ... mam takie pytanie.... czy wie ktoś może ile wagonów fajek mogę wieść w samochodzie ? dodam, że chodzi tu o towar na który nie ma żadnej faktury oraz dowodu zakupu ... co mi grozi w razie kontroli, gdy w samochodzie przewożę np; 200 lub więcej wagonów i nie mam na to żadnego pozwolenia, faktury itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakiś "monster truck" że 200 wagonów fajek do niego wejdzie... Nawet jeśli jeden wagon to już musi być niezła ciężarówka, a co dopiero 200!

Ja myślę, że grozi Ci co najwyżej nagroda za zbudowanie największego samochodu na świecie.

Musisz też się zastanowić, czy dopuszczą Ci ten pojazd do ruchu po naszych drogach. Raczej nie. W związku z tym - nie musisz się obawiać żadnej kontroli. Gdyby jednak dopuścili, bezpieczniej będzie przewozić nim na przykład 200 wagonów solniczek albo innych, mniej wzbudzających podejrzenia przedmiotów...

 

Oczywiście cały czas mowa o fajkach wodnych?

Edytowane przez UFI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a papierosy bedą polskie czy zagraniczne????????

 

zagraniczne

 

To chyba jakiś "monster truck" że 200 wagonów fajek do niego wejdzie... Nawet jeśli jeden wagon to już musi być niezła ciężarówka, a co dopiero 200!

Ja myślę, że grozi Ci co najwyżej nagroda za zbudowanie największego samochodu na świecie.

Musisz też się zastanowić, czy dopuszczą Ci ten pojazd do ruchu po naszych drogach. Raczej nie. W związku z tym - nie musisz się obawiać żadnej kontroli. Gdyby jednak dopuścili, bezpieczniej będzie przewozić nim na przykład 200 wagonów solniczek albo innych, mniej wzbudzających podejrzenia przedmiotów...

 

Oczywiście cały czas mowa o fajkach wodnych?

 

 

38 lat... wydawało by się, że poważny facet... eehhh ... żal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewnien ale bedzie to traktowane jako przemyt i bedzie konfiskata fajków a nawet auta jako narzędzie przestepstwa (ale głowy nie dam uciać za to). Bo te papierosy nia maja polskiej akcyzy wiec ich posiadanie w wiekszej ilosci w polsce jest nielegalne(kilka kartonów to ok - ale 200 to moze byc cieżko).

Edytowane przez kiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, ze i w telewizorni i w gazetach pieprzyli cos o 6-8 sztangach ( jedna sztanga to 10 paczek papierosow = 200 sztuk ) to nadal obowiazuje norma

 

200 papierosow. BASTA !

 

Za przemyt wiecej niz 200 papierosow nakladany jest podatek Vat ( MwSt ) + kara ( wysokosci nie pamietam )

 

Za przewoz w aucie moze zostac zabrane Auto ktore traktowane jest jako narzedzie do przemytu.

 

milego i spokojnego szmuglu zyczy urzad celny :crossy:

 

:icon_idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teorytycznie to mozesz miec jeden Wagon ( 10 paczek papierosów ) i jedną paczkę mieć przy sobie i celnik nic ci nie powie. Bo to legalna ilość.

 

Choć jak leciałem do szkocji to miałem dwa wagony, celnik spojrzał, pokręcił głową, machnął ręką i tak to Golas wwiózł ze sobą 2 wagony nie płacąc akcyzy czy innych podatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki celnik? Przeciez "keine grenzen" tera jest. Z wyjątkiem UK. Tam zależy jaki humor ma cfaniak na bramce. Jedne pusci 5 wagonów a inny czepi się zupek chinskich...A jak już wjedziesz do UK na polskich rej. to uważaj - psiarnia robi teraz nagonkę na polskich kierowców i moge cię zdjąć ot tak do kontroli. A jak nie jedziesz do UK tylko gdzieś indziej to nie czytaj tego posta który własnie przeczytałeś bo nie znajdziesz w nim żadnych kluczowych informacji... :icon_twisted:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki celnik? Przeciez "keine grenzen" tera jest. Z wyjątkiem UK. Tam zależy jaki humor ma cfaniak na bramce. Jedne pusci 5 wagonów a inny czepi się zupek chinskich...A jak już wjedziesz do UK na polskich rej. to uważaj - psiarnia robi teraz nagonkę na polskich kierowców i moge cię zdjąć ot tak do kontroli. A jak nie jedziesz do UK tylko gdzieś indziej to nie czytaj tego posta który własnie przeczytałeś bo nie znajdziesz w nim żadnych kluczowych informacji... :flesje:

qurim - przestan kombinowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć jeden lub dwa wagony o ile dobrze pamiętam :biggrin:

 

1. Jak wieziesz do 10 wagonów to je zabierają i jest kara pieniężna.

2. Jak masz więcej jak 10 to zabierają, kara pieniężna (naprawdę wysoka) i masz już sprawę w sądzie, mogą nawet zabrać samochód jako narzędzie przemytu :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć jeden lub dwa wagony o ile dobrze pamiętam :)

 

1. Jak wieziesz do 10 wagonów to je zabierają i jest kara pieniężna.

2. Jak masz więcej jak 10 to zabierają, kara pieniężna (naprawdę wysoka) i masz już sprawę w sądzie, mogą nawet zabrać samochód jako narzędzie przemytu :)

 

Barrtek to w koncu ile mozna miec jeden dwa czy piec ?

 

Prosta zasada, nie wiesz nie zajmujesz stanowiska wszystko inne juz jest opisane

 

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...