Skocz do zawartości

Yamaha DT 80 tuning na 50 :-D


koper9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dość nietypowe pytanie :D mianowicie poszukuje silnika o pojemności 49 cm3 do mojej DT 80.

Czy wiecie jaki silnik o pojemności 49cm3 pasował by do ramy DT 80? (silnik nie musi być Yamahy, żeby tylko pasował na uchwyty i był o pojemności 49 cm3). Podkreślam, że żadne przeróbki ramy nie wchodzą w grę.

Pozdrawiam

Koper9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cylinder od 50 ma mniejszy rozstaw szpilek. mozesz sie zorientowac jakos czy takie same mocowania sa w silniku od 50 MX. Nic nie da przyduszanie.

Chodzi im o pojemnosc.

A ciekawe kto sprawdza ile 50cc pojedzie ? Przy rejestracji nie bardzo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item304423833_silnik_yam...na_chodzie.html

Jeżeli to jest silnik od DT 50 MX to nie pasuje, bo dzwoniłem do kolesia, co wystawił tą aukcje i powiedział mi, że rozstaw otworów wynosi 16,5/17 cm. A ja niestety muszę mieć silnik z rozstawem 26,5cm ;)

Podkreślam, że to nie musi być silnik Yamahy, tylko żeby miał rozstaw 26,5cm i poj. 50 cm3

 

PS. Ewentualnie jakby ktoś miał taki silniczek do sprzedania to chętnie bym kupił:-)

Edytowane przez koper9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

równie dobrze mozesz od komarka wsadzić nieśmiertelnego s38 :D i tez bezie :flesje: na balszkach zrobisz po prostu uchwyty potem odkręcasz balszki zakładasz 80ccm i latasz kumasz o co mi biega ?? ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ciężko Ci będzie trafić jakim kolwiek innym silnikiem tak żeby to pasowało bez przeróbek, czy blaszek. Jak nie podejdzie od jakiedogś DT 50 albo wymiana cylindra nie przejdzie to prawdopodobnie nic CI tam nie podpasi.

 

P.S. Teraz w trakcie pisania przyszła mi taka ciekawa myśl, może np. w Motor -tech katowice zrobili by coś takiego ze ztulejowali bo go z 80 na 50ccm, nie wiem czy takie coś jest możliwe, ale taki myk chyba by wyszedł taniej niż caly silnik 50ccm

 

Pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem wlasnie tak jak muwiee ze ktos do cyl 80 da ltuleje 50 i tlok od 50 i tylko zrobil przeglad i sprzedawal za 200 z tego co pamietam albo kup cyl na allegro skasowany za ok 100 tuleja 300 tlok 100 i masz 50ccm a potem sprzedajesz sobie dalej a to i tak taniej niz inny silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...