Skocz do zawartości

remont jawy


tomek 125
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

PS. Dobra Jawa to martwa Jawa...jak chodzi normalnie to znaczy że coś jest nie tak...

Qurim nie kompromituj sie... Mowisz jak 13-letni mistrz kierownicy rodem z kaszubskiej wioski. :icon_rolleyes: Te motocykle sa w miare niezawodne i trwale jesli sie o nie DBA. To ze ty miales problemy ze swoja, znaczy tyle, ze albo nie umiales czegos dobrze naprawic, albo przejales moto po jednym z wioskowych oprawcow. Oryginalne maszyny wytrzymywaly 30 tys. km bez wiekszych usterek. Malo? Jak na silnik ktorego konstrukcja to lata 60-te-wystarczajaco... :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_eek: Witam Panów posiadam Perzaka 350 tylko teras przeglądając moje prywatne archiwa jestem zmuszony do przeprowadzeni oględzin mojego motorku czy faktycznie to 350 hymmm

Będę prosił o dobre oko czy to dobrze rozpoznałem!!!!

Zdjęcia podeślę na czasie!!!

Pozdrawiam

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qurim nie kompromituj sie... Mowisz jak 13-letni mistrz kierownicy rodem z kaszubskiej wioski. :buttrock: Te motocykle sa w miare niezawodne i trwale jesli sie o nie DBA. To ze ty miales problemy ze swoja, znaczy tyle, ze albo nie umiales czegos dobrze naprawic, albo przejales moto po jednym z wioskowych oprawcow. Oryginalne maszyny wytrzymywaly 30 tys. km bez wiekszych usterek. Malo? Jak na silnik ktorego konstrukcja to lata 60-te-wystarczajaco... :biggrin:

 

Heh. 30 tys. km to sporo. Raptem 2.5 miesąca jazdy....szakunec.

 

PS. Hej Moskit1 - my się chyba już znamy czyż nie? SHL itp....hehe.pozdro. :crossy:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam no tak HEHE

A co do Jawy to podsyłam trochę kiepskiej jakości, ale postaram się, co nieco późniejszym terminie podesłać

http://img184.imageshack.us/img184/1481/moto004cf6.jpg

 

http://img527.imageshack.us/img527/9959/moto005rn9.jpg

http://img507.imageshack.us/img507/420/moto006hk5.jpg

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam takie tematy:-) wszyscy staraja sie zniechecic swierzaka:-) tomek 125 nie daj sie twoja jawa jest warta miliony starych złotych:-)i jak lubisz dezodorant "oldtimergarage" o swierzym zapachu przepalonego oleju(wlasnie wiecie ze w dwusuwie przepalony olej w misce ma inny zapach jak w 4 suwie?) i smaru połaczonego z delikatna nutka zapierdzianego kombinezonu tracacego nieco zdechłym szczurem to bierz sie za remont, naprawde wiele razy sie rozpłaczesz i gorzko pozałujesz tej decyzji ale jak wyjedziesz w koncu na ulice i jakis cymbal umcyk wjedzie ci stara audica z głosnikami wiekszymi jak wiadra w twoje cudo to zapewniam cie wymordujesz w szale całe miasto zanim sie opamietasz:-)i to własnie jest piekne ta adrenalina!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dzial "Weterany/Klasyki"... Do takich zalicza sie Jawa, porownaj ja z motocyklami z tego samego okresu w PRL... Tu wychodzi calkiem dobrze, jesli zas postawisz kolo niej jakiegokolwiek japonca to wiadomo jak sie to skonczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okiej. To dam se spokój z obrażaniem Jawy bo i tak trochę tęsknię za nią. Taki sentyment z młodości.

Wiem jak to jest z weteranami bo sam walcze w garażu z 7 weteranami a i Harley już pełnoletni jest.

A Granat ma rację z tym zapachem sczura itd. Jak kupiłem ostatnio WFM co stała 6 lat to paliwko miało tak charakterystyczny zapach. Tzn. prawie go nie miało ale po odpaleniu poczułem ze moto dlugo stało. Zresztą zami wiecie jaki zapach ma stare moto, gdy wypala się kurz między żeberkami cylindra, stare uszczelniacze zaczynają wracac do pierwotnego kształtu a gdy usiądzesz na takie moto to pająki zwijają swoje domostwa z wnętrza kanapy biegnąc jak staruszki do wodopoju... :biggrin: pozdro.

 

Fotki moich zabytków w sygnaturze...

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam takie tematy:-) wszyscy staraja sie zniechecic swierzaka:-) tomek 125 nie daj sie twoja jawa jest warta miliony starych złotych:-)i jak lubisz dezodorant "oldtimergarage" o swierzym zapachu przepalonego oleju(wlasnie wiecie ze w dwusuwie przepalony olej w misce ma inny zapach jak w 4 suwie?) i smaru połaczonego z delikatna nutka zapierdzianego kombinezonu tracacego nieco zdechłym szczurem to bierz sie za remont, naprawde wiele razy sie rozpłaczesz i gorzko pozałujesz tej decyzji ale jak wyjedziesz w koncu na ulice i jakis cymbal umcyk wjedzie ci stara audica z głosnikami wiekszymi jak wiadra w twoje cudo to zapewniam cie wymordujesz w szale całe miasto zanim sie opamietasz:-)i to własnie jest piekne ta adrenalina!!!!!

 

granat, imponujesz mi z kazdym postem :crossy:

 

a ja dzisiaj na złomie znalazłem trajke z silnikiem dkw :clap:

 

a co do remontow, to warto, nie ma nawet o czym mowic, ale trzeba to kochac, ja lubie patrzec jak sie cos rodzi z niczego, wielka frajda, no i nie wyobrazam sobie sprzedac pojazdu nad ktorym spedzilem tyle godzin pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :biggrin:

Paolo350 o co tobie chodzi hęęęę :icon_biggrin: tu masz zdjęcie 350 Peraka

Posiadam instrukcje do 250 peraka 49 roku a potrzebuje do 350 aha

Niczym się nie różni karoseria tylko silnikami

A co do Ogara mam zdjęcie 250 nie szukałem w Czeskich stronach jak będę miał co nieco czasu to się określę heheh

http://img170.imageshack.us/img170/572/04jawa350perakma1.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Paolo350 o co tobie chodzi hęęęę :banghead: tu masz zdjęcie 350 Peraka

Ano o to mi chodzi, że "Perak 350" nie istnieje!

Ta Jawa z silnikiem 350 to Ogar (o samo nazewnictwo mi chodzi) - to tak jak z ruskami - roznią się nieznacznie, a jednak to inny motocykl...

 

http://www.autogallery.org.ru/48jaw350.htm - krótko o niej...

 

http://www.autogallery.org.ru/mjawa.htm - wyszczególnienie motocykli Jawa (co prawda brakuje przynajmniej jednego - ale te brakujące sprzęty to koniec lat 20-tych i poczatek 30-tych....)

 

 

Ps;

To zdjęcie, któro zamieściłeś to Jawa350..... i to właśnie Ogar.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:clap: Witam

No nie mogę się z doba zgodzi nie jestem pewny, na 100% ale i tak wychodził Jawy Perak 350

To zdjęcie zamieszczone wyżej to jest z muzeum w Czechach tylko problem nie mogę znaleźć tej strony ((((( postaram się znaleźć!!!! Wtedy pogadamy a tak pakt Hehehe

Mam pytanie, co sądzicie żeby dać za Peraka 250 za 30000 zł tylko ma przejechane 546km od nowość i stan nie trzeba malować, pierwszy właściciel!!! :flesje:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...