Skocz do zawartości

Spotkanie starej Japonii.


Buber
 Udostępnij

Spotkanie Starej Japonii '08  

58 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Gdzie ma być?

    • Karkonosze (u Bubera)
      33
    • Borki
      12
    • Gdzie indziej
      13
  2. 2. W jaki weekend powinno się odbyć?

    • 26-27.04
      7
    • 17-18.05
      12
    • 14-15.06
      32
    • Inny termin
      7


Rekomendowane odpowiedzi

Buber, to mnie tak na 99% wpisz na tą listę. 1% to tak na wypadek wojny, trzęsienia ziemi, czy powrotu PiS-u .....

z noclegiem to raczej ten hotel, chyba że nie będzie miejsc, ale to później ustalimy. :cool: albo sytuacja się wyklaruje na miejscu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem tej miejscowości ;) Może jakąś większą w pobliżu leżącą podasz?

pozdro

Kurde, no teraz nie wiem jak to odebrać... jaja sobie robisz? No dobra, możesz nie wiedzieć... Oficjalnie to Jagniątków jest dzielnicą Jeleniej Góry. W praktyce to wioska w górach, ale dla Niemców bardzo ważna - jest tutaj dom Gerharda Hauptmanna, niemieckiego pisarza co dostał Nobla przed wojną. Jak Buzek był premierem to u nas graby sobie ze Schreoderem ściskał. Godzinę drogi na piechotę ode mnie jest Zamek Chojnik z XIV wieku, bardzo ładnie zachowany. A 2 godziny do góry są śnieżne Kotły.

A znaleźć? Najprościej w mapie googli wpisać Jagniątków. Jak nie, to na południe od Jeleniej, w kierunku gór pomiędzy Podgórzynem a Piechowicami.

 

Barnaby - spoko. Mam pewien chytry plan jeżeli chodzi o zakwaterowanie, ale jeszcze muszę parę rzeczy dograć. W każdym wypadku damy radę.

 

A do wszystkich pytanie - co myślicie o założeniu polskiej wersji VJMC (Vintage Japanese Motorcycle Club)?

Tak mi po głowie chodzi......

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A do wszystkich pytanie - co myślicie o założeniu polskiej wersji VJMC (Vintage Japanese Motorcycle Club)?

Tak mi po głowie chodzi......

 

"... a jedno ziarno padło na żyzną ziemię i wydało plon stukrotny".

temat do przemyślenia :buttrock: .I to poważnego. Byle nie było wypalania znamion i przysięgania na krew braterską :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Well, no co tu dużo pisać. Prenumeruję "Classic Motorcycle Mechanics" i tam (znaczy w UK) jest bardzo dużo klubów zrzeszających fanów starej japonii. I nie są to typowe MC - znaczy nie ma jakichś tam barw i innych taki - po prostu ludzie zainteresowani tematem się spotykają, rozmawiają, lulki palą.... no tak jak ja widzę to nasze spotkanie :biggrin:

Jak się kontakt nawiąże między ludźmi, to i łatwiej części znaleźć, pogadać w temacie, no w ogóle. Po co jest np. EKG?

A gdyby to miało mieć ręce i nogi, to fajnie by się było pokazać szerszemu światu tj. europie, niech chamstwo wie że Polak potrafi ;) :flesje:

 

Ale tu już się rozpędzam - z tego co widzę to może być nawet i 20 motorków, więc będzie z kim i o czym gadać :smile:

 

Już niedługo więcej wieści dot. programu, a troszkę później dot. noclegów.

Trzymajta się kierownicy bo wieje fest (przynajmniej dziś jak siedziałem w szopie to nieźle dawało....)!

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przyszła pora, żebym się wypowiedziała w temacie, bo to przecież również na terenia mojego ogrodu będziemy grillować, gadać, lulki palić..... Zapraszam równie gorąco jak moja gorsza połowa. Tą lepszą część świata gatunku ludzkiego zwłaszcza:)) Tak sobie myślę, że ten mój mąż miewa jednak czasami fajne pomysły:)) chociaz nie pamięta, że jego osobiste dzieci nie lubią żółtego sera na kanapkach)) Powiedzcie jakie ciacho powinnam upiec:)) I do zobaczenia w czerwcu!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Well, no co tu dużo pisać. Prenumeruję "Classic Motorcycle Mechanics" i tam (znaczy w UK) jest bardzo dużo klubów zrzeszających fanów starej japonii. I nie są to typowe MC - znaczy nie ma jakichś tam barw i innych taki - po prostu ludzie zainteresowani tematem się spotykają, rozmawiają, lulki palą.... no tak jak ja widzę to nasze spotkanie :icon_mrgreen:

Jak się kontakt nawiąże między ludźmi, to i łatwiej części znaleźć, pogadać w temacie, no w ogóle. Po co jest np. EKG?

A gdyby to miało mieć ręce i nogi, to fajnie by się było pokazać szerszemu światu tj. europie, niech chamstwo wie że Polak potrafi :icon_mrgreen: :)

 

ciepło,ciepło coraz cieplej...

 

Ale tu już się rozpędzam - z tego co widzę to może być nawet i 20 motorków, więc będzie z kim i o czym gadać :)

 

a jak będzie więcej? przyjmiesz czy rozgonisz?

 

Trzymajta się kierownicy bo wieje fest (przynajmniej dziś jak siedziałem w szopie to nieźle dawało....)!

 

szykuj ponton czytałem że w Jeleniej Gorze stan rzeki się podnosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak tak, to kul :P w takim razie zacznę już trenować jazdę w zakrętach, bo jak się będę przetaczać tak jak teraz, to mnie szybko zgubicie na trasie ;)

 

 

A opony zmieniłaś? Bo na tych skamielinach może być ciężko trenować zakręty, chyba że będziesz schodzić na manetki :cool:

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to witam koleżeństwo i mam wieści - propozycje. Jak widać demokratycznie, moje podwórko zostało desygnowane by was gościć w weekend 13-14-15 czerwca łońskiego roku. I w związku z tym chciałem przedstawić troszkę więcej konkretów.

 

Plan imprezy:

W piątek dojazd i ognisko testowo/nieoficjalne dla tych którzy dojadą w piątek.

W sobotę o 9.00 NAJPÓŹNIEJ wyjazd w traskę krajoznawczo-wycieczkową o takim przebiegu - jak powpisujecie te miejscowości w jakieś tam planery podróżne to powinno pokazać. A jak nie, to google maps w dłoń i sledzic po mapie :biggrin:

Wyjazd z Jagniątkowa pod Jelenią Górą, przez Michałowice - Piechowice - Szklarską Porębę - Jakuszyce do Harrachova. Dalej w dół, skręcamy w lewo na Rokytnice. W Rokytnicy, skręcamy w lewo na Horni Rokytnice, i "krętą ścieżką poprzez las" Vitkovice - Rychlov dojeżdżamy do Hrabacov. Dalej przez Vrchlabi do Spindlerovego Mlyna, stamtąd PŁATNĄ drogą (100kc za motor) na Przełęcz Karkonoską, do schroniska Spindlerova Bouda. Z powrotem na dół, do Vrchlabi - Cerny Dul - Horni Marsov - Horni Mala Upa i na dół do Kowar. Dalej do Karpacza przez Ścięgny, przez Karpacz Górny - Borowice - Przesiekę - Zachełmie do Sobieszowa i na górę do domciu.

 

Trasa ma ok 200 km, ale z uwagi na pejzaże, ilość zakrętów, itp, itd, to trzeba liczyć średnią 50km/h. Do tego dochodzą atrakcje turystyczne po drodze - od razu mówię że jest ich za dużo żeby wszystkie obskoczyć :icon_razz: więc albo zrobimy powtórkę, albo trzeba coś wybrać.

W harrachovie jest Mamucia skocznia, na której Małysz et consortes latają ponad 200metrów. Jest Muzeum Kryształów w hucie oraz nowość - kąpiele w piwie (!), W Spidlerovym Mlynie, albo na górze w Spindlerovej Boudzie są dobre miejsca na obiadek, w Kowarach mamy jedne z 5 na świecie inhalatorium radonowe - Kopalnia uranu do zwiedzania - super, ale dużo czasu trzeba. W Ścięgnach Western City z kombojami i rodeo! HOG Poland robił tam spotkania. W Karpaczu jedyny poza skandynawią autentyczny kościółek norweski z XIV wieku - Wang, dalej w Przesiece śliczny wodospad Podgórnej, a na koniec w Sobieszowie piękny średniowieczny zamek Chojnik. Nie licząc domu noblisty Gerharda Hauptmanna w mojej wsi :wink:

Jak siądziemy wieczorem to powiecie co i gdzie chcecie. I jeszcze jedno - za harrachovem tankujemy, bo w czesji wacha tańsza (koło 4zeta za litr).

 

Sobota po południu grill z ogniskiem i pogaduchy ogólne. W niedzielę, z bólem serc, nastąpi pożegnanie i rozjazd.

 

Zakwaterowanie - na chwilę obecną do mnie do chaty zmieszczą się 2 pary (takie wyrka) i 2-3 osoby pojedyńcze. Jest miejsce na ładnych kilka namiotów na trawie. Moto staną pod wiatą (jest na 2 samochody, to ładnych parę sztuk wejdzie) a okolica jest spokojna. Po drugiej stronie płota (30 metrów) mam pensjonat http://www.borowik.com.pl/ i bedę gadał z właśicielem nt jakiejś wieloosobowej sali - jak chcecie taniej. Poza tym na wsi jest parę miejsc z pokojami na wynajem, ale troszke porozrzucane. Jest nikła szansa, że bedę miał klucze od sąsiadującej chałupy, ale jest tam teraz remont i nie mam zielonego pojęcia do jakiego stanu ta chałupa będzie doprowadzona. Jakby co to może po prostu być miejsce pod dachem i z łazienką, ale trzeba będzie na materacach na podłodze spać. Musze jeszcze w jednym miejscu pogadać i zobaczyć czy sie da materace skołować.

 

Żarcie i picie - jest grill i kuchnia na miejscu, ale ingrediencje musicie sobie przywieźć (moja lepsza połowa obiecała innym lepszym połówkom ciacho. Ciekawe czy się załapiemy.... :icon_eek: ). Zwłaszcza jakieś zupki chmielowe, bo my jesteśmy antysocjalne ufoludki co nie piją... Najbliższy supermarket (Biedronka, Lidl) jest 5-6 km niżej, najbliższy sklep jest 6 minut piechtą.

 

Partycypacja - żadnych wpisowych i innych nie ma - oprócz ew. koszów noclegów i żarcia. Proszę o zgłaszanie się, ALE TYLKO 100%. żeby uniknąć niepewności. Znaczy - nie jesteś pewny, poczekaj zgłoś się później. Oczywiście nikogo pobić się nie da jak nie przyjedzie, ale byłoby miło wiedzieć co i jak.

 

No i to chyba tyle...

 

Jakby jakieś pytania to proszę, jak chcecie wielosobową salę w Borowiku, to dajcie znać, pójdę pogadać.

 

No to siemka!!!!!

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...